Forum OSKKO - wątek

TEMAT: data na dyplomie a wyrównanie
strony: [ 1 ]
irma03-01-2006 19:34:19   [#01]

Mam problem z datą , którą mam przyjać jako podstawę do naliczenia wyrównania w związku z uzyskaniem tytyłu mgr. Nauczycielka uzyskała tytuł mgr w zakresie edukacji wczesnoszkolnej 28.06 2005, dyplom wystawiono z datą 11.07.2005r, a mogła go odebrać z uczelni w grudniu 2005.

Jako podstawę do wypłaty wyrównania przyjęłam datę 28.06.2005. Kadrowa z ZEAS-u obsługujacego szkoły w naszej gminie twierdzi ,że powinna być to data z 11.07.2005, a tym samym wyrómnanie o miesiąc później. Kto ma rację?                Gdzie mogę szukać podstawy prawnej? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

beera03-01-2006 19:39:30   [#02]

Art. 39. 1. Zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela następuje z pierwszym dniem roku szkolnego następującego po roku szkolnym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu. Zmiana wysokości wynagrodzenia z innych przyczyn następuje z pierwszym dniem najbliższego miesiąca kalendarzowego, jeżeli inne przyczyny nie nastąpiły od pierwszego dnia danego miesiąca kalendarzowego.

Inne przyczyny wystapily 28. 06, a więc zwiększona wypłata od 1 lipca

nn03-01-2006 19:40:57   [#03]

rację ma ten...

kto trzyma kasę, czyli jak wyżej. A tak po prawdzie ważna jest data wystawienia dokumentu, czyli dyplomu, aktu nadania stopnia awansu itp. I co za tym idzie wyrównanie od następnego miesiąca od daty uzyskania tegoż. Przeciez data uzyskania tytułu mgr uwidoczniona jest jedynie w indeksie studenta.
beera03-01-2006 19:45:07   [#04]

tfu

oczywiscie Roman- masz rację

ja przeczytałam  źle " dyplom dostarczono z datą", a bylo dyplom wystawiono"

Przepraszam- oczywiscie.

inne przyczyny nastapiły 11 lipca- przeszeregowanie od 1 sierpnia

..........

A z ta datą aktu to akurat jest, kurcze inaczej, bo terminy przeszeregowania okresla KN ;-)

irma03-01-2006 22:00:56   [#05]

Roman

A ja nadal mam wątpliwości. Data uzyskania tytułu mgr jest zwarta  na dyplomie cytuję  "i uzyskał(a) w dniu ..... tytuł magistra" , a poniżej pod podpisami i pieczecią data wystawienia, która np. na niektórych dyplomach bywa identyczna(np WSP Zielona Góra)  ,na innych są znaczne różnice (np.UAM Poznań)

beera03-01-2006 22:10:11   [#06]

IRMA

Ustal kiedy nastapiły te INNE PRZYCZYNY.
Jesli na dyplomie sa te dwie daty, to bierzesz do wyrównania tę datę, ktora jest przyczyną zmiany wysokosci wynagrodzenia- a ta przyczyną jest uzyskanie wyższego wykształcenia.

Bo sie pogubiłam, co napisano gdzie ;-)
ponieważ w większości przypadkow daty wystawienia są identyczne z data uzyskania, czlowiek nie wie, co jest czym - o czym sama piszesz

Roman M04-01-2006 21:16:02   [#07]
Dla mnie nie ulega wątpliwości - nauczycielka została magistrem 28 czerwca, więc wyższe wynagrodzenie należy się od 1 lipca. Znaczenie ma data uzyskania tytułu magistra (to jest ta inna przyczyna) a nie data wystawienia dyplomu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]