Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak to jest z funduszami unijnymi?
strony: [ 1 ]
Joser03-01-2006 12:27:05   [#01]

Jak to jest z tymi funduszami unijnymi? Mówi się, że wykorzystaliśmy do tej pory tylko ok. 10% środków przyznanych na lata 2004-06 i że nie umiemy się do tej kasy dobrać.

A tymczasem, dla przykładu, w ramach funduszu ZPORR, poddziałania 3.5.1. (Lokalna infrastruktura edukacyjna i sportowa), z którego finansowana może być np. budowa sali gimnastycznej, przyjmowanie wniosków w naszym województwie zakończone zostało w maju 2005r. Większość z nich została odrzucona z braku środków!

Nassssy03-01-2006 13:23:52   [#02]
w opolskim to samo. wnioski na 3.5.1 będą przyjmowane dopiero na 2007
Marek Pleśniar03-01-2006 14:05:29   [#03]
bo co łatwiejsze do zastosowania w szkole już rozdrapano:-) Zostały niepasujące do niczego wybierki w ilości 90% ;-)
anka2803-01-2006 14:37:24   [#04]

Czy mogę prosić o więcej szczegółów dotyczących wniosków unijnych na budowę sali gimnastycznej? Jakie dokumenty i gdzie należy złożyć?

Danar03-01-2006 15:22:06   [#05]
Mnie także interesuje temat dofinansowania budowy sali gimnastycznej. Może ktoś zna bliżej temat?
Joser04-01-2006 10:18:30   [#06]

kasa na salę gimnastyczną

W ramach EFS, z którego otrzymaliśmy pracownie komputerowe to już pewnie nic się nie da uzyskać. Nie wiem czy oprócz ZPORR, poddziałanie 3.5.1. jest jeszcze jakiś inny program unijny, z którego można (było) coś dostać. Niezależnie od środków unijnych można, zdaje się szukać szczęścia (czyt. pieniędzy) w MEiN i kuratoriach. Ale czy dyrektor szkoły (sam) ma jakieś szanse?
Nassssy04-01-2006 12:19:17   [#07]

jeśli masz szczęście leżeć w obszarach defaworyzowanych (zapadła wieś, slamsy, patologia społeczna, inwalidzi...) to przejrzyj dokładnie działanie 3 np 3.2. Obszary podlegające restrukturyzacji ale będziesz musiał bardzo naginać argumenty bo na sale gimnastyczne jest 3.5.1 (właściwie już rozdrapanych)  .

Nassssy04-01-2006 12:25:23   [#08]

Dla pocieszenia:

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało program naprawczy, którego realizacja przyczyni się do zwiększenia poziomu absorpcji funduszy strukturalnych w ramach Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006. Program ten będzie realizowany w ramach programu rządowego „Solidarne Państwo”.
W programie punkt 10 przewiduje relokację funduszy z słabo wykorzystywanych na inne. (wiadomość z: http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/Wiadomosci/Strona+glowna/Program+poprawy+wykorzystania+funduszy+unijnych.htm

Marek, może OSKKO powinno zasugerować MRR, że 3.5.1 jest bardzo potrzebny?

Gaba04-01-2006 17:48:27   [#09]

to są typowe problemy krajów wchodzących... do UE - dzieli się je na wyście typu...

  • Hiszpania... - po problemach jednak prosta... i to fenomenalna, przez 3 pierwsze lata nie mogła przejeść funduszy - to naprawdę typowe!

lub

  • Grecja po problemach... po wielu latach... dalej nic, po wpompowaniu wielu euro nic... dalej olimpijski spokój mimo olimpiady... nic.
  • na wersję irlandzką nie mamy co liczyć, USA nas nie wesprą, nie wesprze nas też wiekowa emigracja... irlandzka... by budować np. przemysł elektroniczny dla USA - fajny rynek zbytu.

 

Życzmy sobie rozwiązań hiszpańskich, bo na irlandzkie nie mamy co liczyć...

wega04-01-2006 22:13:56   [#10]

fundusze

Zajrzyjcie jeszcze do funduszy norweskich www.eog.gov.pl/  Może sobie ktoś coś dopasuje. Niestety na budowę sal gimnastycznych nie dają. Nie wiem jak w końcu na to zaleźć pieniądze i gdzie.

W moim pobliskim, wiejskim domu kultury, podczas ostatniego Sylwestra złamali mi drabinkę gim., którą tam zamontowałam, ubikacje wsakazywały na to, że na sali byli ludzie pod znacznym wpływem alkoholu, a miejscami poniewierało się rozbite szkło. Samo życie.

Marzę o sali gimnastycznej, chćby niepełnowymiarowej.

Gaba04-01-2006 22:33:47   [#11]

Sala gimanstyczna...

- do marszałka województwa...

musi być to sala  wymiarowa, ale regulamin każde woj. ma swój. Szukaj na stronach www. marszałka - dysponentem specjalnego funduszu jest marszałek, fundusz ten budowany jest z odpisów z totolotka, najpierw do gminy, ile dadzą...i natychmiast do województwa i przygotowuje sie dokumentacje i wnioske na rok 2007 - gmina daje tylko część kwót, resztę totolotek. Szukaj i nie daj sie spławić.

U mnie sie nie da - mam salę, jaką... pożal się Boze, a to totolotek nie da na modernizację, bo sala jest za mała. Sprawdzałam.

Renatka05-01-2006 19:45:03   [#12]

a przedszkola

 chciałabym wykorzystać na ocieplenie i wymianę okien czy ktoś wie z których funduszy można skorzystać
Gaba05-01-2006 19:55:28   [#13]
tak - fundusz norweski... idealnie... okna, drzwi i termoizolacja
inka206-01-2006 10:36:59   [#14]
A czy ktoś przebył tę drogę cierniową i coś uzyskał ? Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Taka termoizolacja..., nowe okna...hm
Gaba06-01-2006 18:05:39   [#15]

nie, nie przechodzilismy, ale coś gołebie gruchają, że organ porw. robi całościówkę... ma na co!

 

Krakowski zbytek, J. Sztaudynger

"Szczyt zbytku - stanąć tyłem do zabytku"

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]