Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Szkoły dla dorosłych
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane02-01-2006 11:13:36   [#01]

    Ustawa operując pojęciem szkoła dla dorosłych nakazuje przez to rozumieć szkołę, w której stosuje się odrębną organizację kształcenia i do której przyjmowane są osoby mające 18 lat, a także kończące 18 lat w roku kalendarzowym, w którym przyjmowane są do szkoły.

Czy to oznacza, że każda szkoła, która dokonuje naboru na bazie tychże osiemnastolatków jest automatycznie szkołą dla dorosłych, a idąc dalej tym tropem to czy np. liceum uzupełniające, szkoły policealne mogą być tylko szkołami dla dorosłych? Jeśli nie, to czy można ograniczać (będąc w zgodzie z Ustawą) wiek uczniów w szkołach dla młodzieży – przyjmujemy 18, 20, …40latków
AnJa02-01-2006 11:22:02   [#02]
każda szkoła, do ktorej przyjmuje się pełnoletnich nie jest szkoła dla dorosłych

dla dorosłych są szkoły realizujace plany naucznia szkół dla dorosłych zgodnie z rozporządzeniem

nie mam szkół tego typu, októrych piszesz, ale wydaje mi się że można takie ograniczenie pisać do statutu

mam też wątpliwość, czy będzie to zapis zgodny z przepisami, a zwłaszcza konstytucją

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]