Forum OSKKO - wątek

TEMAT: współpraca z organem prowadzącym
strony: [ 1 ]
AnO29-11-2005 14:36:18   [#01]

 

    Organ prowadzący prowadzi obsługę

   finansową szkoły.

  W listopadzie przedstawiłem decyzję o wypłacie

  pieniędzy z funduszu socjalnym- część z tej

  kwoty miała iść na dofinansowanie dokształcania nauczycieli i ich dzieci.OP powiedział  ze jest to niezgodne z prawem.

  Natomiast z funduszu na doskonalenie 

  przyznałem zwrot części czesnego dla nauczycieli. OP zażądał umów o zwrocie

 w przypadku odejścia  ze szkoły przed upływem 5 lat?

 Czy miał do tego prawo?

Pozdrowienia AnO

AnJa29-11-2005 14:50:11   [#02]
Moim zdaniem:
1. zfsś  - formalnie nie- organowi nic do dysponowania funduszem.
jednak w przypadku kontroli zarzut oczywisty - bo takich celów w ustawie o zfsś nie ma

2. zależy od tego co OP w swoim regulaminie dofinansowywania doskonalenia napisał.
slos30-11-2005 10:40:58   [#03]
Jednym z najważniejszych osiągnięć 1989 roku było w większości miejscowości usunięcie tworów obsługujących ekonomicznie szkoły. Teraz słyszy się głosy, że dla oszczędności (hi,hi) trzeba je organizować. To kolejny dowód, jak szkodliwy jest brak własnej księgowości. Ot, taka refleksyjka...
Jersz30-11-2005 15:45:04   [#04]

Do AnJa

AnJa gdzie znajdujesz przepis prawny dajacy prawo organowi prowadzącemu do ustalania regulaminu doskonalenia nauczycieli? Przeczytałem

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORT z dnia 29 marca 2002 r.w sprawie sposobu podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli pomiędzy budżety poszczególnych wojewodów, form doskonalenia zawodowego dofinansowywanych ze środków wyodrębnionych w budżetach organów prowadzących szkoły, wojewodów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania tych środków (Dz. U. Nr 46, poz. 430) i nie znalazłem.

 

Pozdrawiam Jersz

ewa bergtraum30-11-2005 16:56:07   [#05]

Organ prowądzacy

podejmuję uchwałę (po zebraniu wniosków od dyrektorów), w sprawie ustalenia planu dofinansowania w danym roku form doskonalenia zawodowego zawodowego podając w niej m.in. wyodrębnioną na ten cel kwotę i określajac, na co te pieniądze można przeznaczyć (powołuje się na paragraf 2 rozporządzenia).

 U mnie w takiej uchwale jest zapis, że świadczenia takie przydziela dyrektor na podstawie umowy pomiędzy nauczycielem i dyrektorem. Z tego wniosek, że dyrektor powinien regulamin stworzyć i wzór umowy opracować. Może u Ano w szkole w regulaminie jest zapis, że nauczyciel musi zwrócić przyznaną mu dopłatę, jeśli np. rozstanie się ze szkołą na własne życzenie przed upływem pięciu lat?.

Ale to już wie tylko ona. Na razie się nie odzywa.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]