Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kontynuacja nauki po leczeniu
strony: [ 1 ]
Zola28-11-2005 11:26:00   [#01]

podpowiedzcie, co można zaproponowac uczniowi w następującej sytuacji
jest uczniem klasy III, zakończy z pozytywnymi ocenami I semestr
następnie idzie na operację ( termin wyznaczony, wyczekiwany, bez niestety możliwości wymiany)
po operacji czeka go pobyt w szpitalu do około połowy marca, a może i dłużej, a naukę klasy III kończą w końcu kwietnia
potem długa i męcząca rehabilitacja
uczeń nie orzeł, ma świadomość że sam niewiele zrobi, wolałby powtórzyć klasę
powtarzanie klasy jest najprostsze, bo uczeń nieobecny w II semestrze, jest nieklasyfikowany, nie uzyskuje promocji i powtarza
pytanie moje dotyczy możliwości "urlopowania" ucznia na II semestr i przyjęcia go na powrót od II semestru w nowym roku szkolnym
czy jest taka możliwość prawna, czy mieliście takie sytuacje i jak to rozwiązujecie

rzewa28-11-2005 11:46:58   [#02]

zola, nie miałam takiego przypadku, ale...

Na pewno nie jest mozliwe urlopowanie i przyjęcie od II okresu (w szkole dziennej dla młodzieży nie ma semestrów!)

Bo w szkole dziennej dla młodzieży jednostką zaliczeniową (zakończoną promocją) jest rok - wobec tego oceny z pierwszego półrocza nie mają żadnego znaczenia... Jak będzie nieklasyfikowany, to może zdawać egzaminy klasyfikacyjne (jak będzie chciał). A jak o nie nie poprosi lub ich nie zda, to nie będzie miał promocji i będzie powtarzał klasę III - całą.

Będzie miał wówczas nieobecności, to będzie klasyfikowany albo nie - zależy ile tych nieobecności będzie i jak je potraktujecie i będzie podlegał normalnie klasyfikacjom śródrocznej i rocznej oraz końcowej.

Będzie wszystko ok, to przystąpi do matury i już.

bogna28-11-2005 11:48:26   [#03]

rozumiem, że w 2 semestrze - nie będzie możliwości nauczania indywidualnego i sklasyfikowania ucznia?

I sam - też nie bedzie w stanie popracować i zdać egzaminów klasyfikacyjnych?

Jedynym wyjściem - jest powtarzanie klasy?

Myślę, ze nie ma możliwości "urlopowania" i powinien powtarzać całą klasę III.

Zola28-11-2005 12:29:25   [#04]
ok, tak sobie też myslałam
miałam tylko nadzieję , że cos jednak da się zrobic, że jest cos o czym nie nie wiem, bo z tego co uczeń mówi, to ta rehabilitacja będzie mu jeszczew utrudniac życie także po wakacjach, no ale to juz nasz łeb, żeby mu pomóc
bogna z tego co rozmawiałam z rodzicami, to na nauczanie indywidualne nie ma szans, gdyby to była klasa młodsza, to do końca czerca coś by to dało, ale teraz do kwietnia i zaraz potem matura, to nie bardzo
beera28-11-2005 13:14:25   [#05]

Zola?

ale właściwie, to czego chce dziecko, rodzice?

Jak rozumiem rozpatrują możliwośc straty roku- moim zdaniem to najbardziej korzystne rozwiązanie, bo jeśli dziecko nie orzeł ( a nawet gdyby bylby) to nic na siłę.

Myslę, ze go niepromujcie, a od 1 wrzesnia 2006 niech weźmie w klasie III NI ( w I półroczu)( nie rozumiem, czemu nie- skąd to przekonanie rodziców), a od II półrocza niech spokojnie wraca do szkoły...

Gdyby to dotyczylo mojego dziecka- wybrałabym ten wariant, by uniknąć stresów związanych z presją czasu, matury, itp...

Zola28-11-2005 16:49:22   [#06]
i tak też będę radzić Asiu,
beera28-11-2005 17:19:36   [#07]

yhm

to chyba najlepiej dla dzieciaka

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]