Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Egzekucja komornicza
strony: [ 1 ]
Honia24-11-2005 11:51:16   [#01]

Witam! Czy ma moze ktoś ostatni numer Doradcy z listopada? chodzi o egzekucje komornicze z wynagrodzenia nauczycieli.

Z gory dzięki;)

Honia24-11-2005 12:50:17   [#02]

Pomocy!!! Bardzo prosze niech ktos sie odezwie, jesli posiada taki poradnik Doradcy z listopada. Jestem w desperacji ..nie wiem co nauczycielowi wolno zajac z wynagrodzenia.

A ,moze wie ktos co to jest "zbieg komorniczy"?

kasjana24-11-2005 19:42:13   [#03]

Zbieg komorniczy? Myślę, że chodzi o sytuację, gdy przychodzi na jednego pracownika kilka egzekucji komorniczych. Miałam coś takiego. Realizowałam pierwszego, jaki się pojawił, a do pozostałych rewirów komorniczych pisałam, że zająć nie mogę więcej wynagrodzenia, bo już jest zajęte w wysokości takiej a takiej przez komornika nr taki a taki. Czasem komornicy dogadywali się między sobą i zajęte wynagrodzenie na poczet komornika rozdzielała na dwóch komorników po sprawiedliwości.

A nauczycielowi chyba można zająć wynagrodzenie w taki sam sposób jak zwykłemu pracownikowi. Chyba, że czegoś nie wiem. Byle pracownik dostał wynagrodzenie nie niższe niż w odpowiednich przepisach. Notatki mam w pracy, a teraz jestem w domu :))

Honia25-11-2005 07:27:25   [#04]

Dzięki.

Nie jestem pewna czy odciągać od dodatków wiejskiego i mieszkaniowego,nadgodzin - no i jeżeli jest zbieg komorniczy czy odciągać wynagrodzenie w 50% czy zostawiać tylko najniższą po potrąceniu składek i podatku

 Jak coś masz to bardzo proszę:)

lawenda25-11-2005 19:47:39   [#05]

Honia

A czy nie lepiej, aby ten nauczyciel zawarł ugodę bankową z wierzycielem? Zapłaci znacznie mniej i na dogodnych warunkach... Musi tylko do banku wystąpić o taką ugodę... Współczuję temu komuś, że ma takie kłopoty - ja kiedyś miałam komornika, bo poręczyłam niefrasobliwie kredyt i musiałam go spłacić, ale doszłam "do rozumu" i wystąpiłam o ugodę do banku - spłaciłam o połowę mniej jakbym płaciła przez komornika...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]