Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zapis w WSO
strony: [ 1 ]
migotka23-11-2005 22:30:59   [#01]

 Syn mojej koleżanki nigdy w liceum (obecnie klasa druga)nie przyniósł do domu pracy klasowj, ani kartkówki. Nuczyciele tylko informują o ocenach, albo dają prace do ręki na 2-3 minuty. Koleżanka (nie nauczycielka) zapytała na zebraniu dlaczego tak się dzieje? Wychowawca na to - mamy zapisane w WSO (wyjaśniła obecnym rodzicom skrót).

Czy może być taki zapis w WSO?

Magosia23-11-2005 22:53:16   [#02]

Zapis może być

ale to niezgodne z prawem ucznia (i rodzica )do pełnej informacji o swojej pracy i ocenach. Ale , niestety, praktyka to dosyć nagminna - jako matka licealisty potwierdzam .
zaqa23-11-2005 23:17:06   [#03]
Prace można udostępnić na wniosek ucznia lub rodzica, może więc uczeń nie wnioskował o ich udostępnienie. Pisema praca ucznia jest dokumentem, za którego przechowywanie odpowiedzialny jest nauczyciel. W wielu przypadkach (np matematyka) zmiana kilku znaków może wpłynąć na zmianę oceny nawet o kilka stopni. Moim zdaniem najbezpieczniej udostępniać prace do wglądu w obecności nauczyciela a jeżeli ktoś chce pracę "do domu"  należy zrobić mu kserokopię
migotka23-11-2005 23:26:47   [#04]

zaqa

Uczniowie wielokrotnie prosili, ale nauczyciele nie chcieli im dać. Do kogo powinna się zwrócić moja koleżanka (matka ucznia) o ksero prac?

A tak na marginesie - jesli ja oddaję prace uczniom to jestem nieodpowiedzialnym nauczycielem?

AnJa24-11-2005 00:22:28   [#05]
moim zdaniem z odpowiedzialnością lub nie ma to niewiele wspólnego

zwykła logistyka

u nas mozna zajrzeć - ale w szkole

a ksero? czemu nie, tyle, że logistyka znowu- trafiają się pracę klasowe na kilka stron.
gajga24-11-2005 17:29:50   [#06]
udostępniam prace pisemne (matematyka) rodzicom zaraz po ich sprawdzeniu. Następnego dnia wymagam przyniesienia ich, ale podpisanych przez rodziców. Brak podpisu lub samej pracy traktuję jako brak zadania domowego. Tak jest od lat. Prace podpisane wracają. Jeśli uczeń pracę zgubi, wtedy rodzic oisze, że pracę widział i wie, że uczeń otrzymał ocenę ndst (tylko takie giną :) ). Ale nie przyszło mi do głowy, że uczeń może4 poprawić sprawdzoną już pracę dopisując lub zmieniając coś. Na szczęście im też ten pomysł nie wpadł do głowy. Odnośnie xero - kto za to płaci? Jako szkoła nie możemy kserować za darmo.
Majka24-11-2005 17:54:00   [#07]
Prace są do wglądu na każde żądanie- ale u mnie.
Jesli rodzic chciałby ksero- może zrobić w bibliotece szkolnej (opłata). Często za to zaglądają po wywiadówkach, oglądają, czytają recenzje, chętnie wysłuchują wyjaśnień ("nowe" wypracowania są im obce przecież).
Uczniowie czasem kserują i zabierają kopię do domu, ale rzadko.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]