Forum OSKKO - wątek

TEMAT: p.o. dyrektor i kwalifikacje..
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane22-11-2005 20:10:50   [#01]

 ...p.o.dyrektor uzupełnia kwalifikacje na studiach wyższych czy w tym czasie może konczyć kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą który nota bene ukonczył już w październiku a którego rzekomo nie mógł odbyć bo nie miał jeszcze ukończonych studiów.

w czasie p.o. dyrektora  Ogłoszano konkurs na stanowisko dyrektora dwa razy  , nie bylo kandydatów i kolejny raz powoływano dyrektora na okres pół roku( cały czas jest mowa o jednej osobie) co w takim przypadku ma zrobić gmina gdy nie ma kandydatów na konkurs już dwa razy ogłoszony w momencie gdy kurator twierdzi ,  że obecny p.o. dyrektor nie ma kwakifikacji bycia dyrektorem.Przypomonam - uzupełnia studia (kończy za 6 m-cy) i ma skończone zarządzanie.BARDZO PROSZĘO KOMPETENTNĄ ODPOWIEDZ !!!

zgredek22-11-2005 20:14:25   [#02]

:-)

do czego ten dyrektor nie ma kwalifikacji?

Konto zapomniane22-11-2005 20:27:59   [#03]
do bycia dyrektorem .....tak twierdzą " najwyższe władze  oświatowe "
zgredek22-11-2005 20:33:56   [#04]

ja to rozumiem tak:

jest szkoła - nikt nie ma ochoty byc dyrektorem

zlitowała się jedna osoba, ale zatrudniona za zgodą KO bo bez kwalifikacji

i tej osobie powierzają po

to znaczy nic nie rozumiem:-(

Galind22-11-2005 20:53:57   [#05]

To normalne? Wójt ma swojego człowieka na stanowisko „kierownika placówki oświatowej” i ten zostanie, którego ON wskaże.

Konto zapomniane22-11-2005 20:58:19   [#06]

p.o. dyrektor ........

jest szkoła , odwołuje się dyrektora jednego, powołuje drugiego. W tym czasie ogłasza sie dwa konkursy do których nikt nie przystępuje i gmina dalej powołuje tego nowego dyrektora do p.o. ale czeka na zgodę kuratora który twierdzi że obecny dyrektor  nie ma jeszcze kwalifikacji do p.o. dyrektora ( ukończył SN obecnie uzupełnia kwalifikacje do mgr. ale ukończył w chwili obecnejj kurs zarządzania oświatą ) trochę to zagmatwane ale prawdziwe . A cały problem w tym czy p.o. dyrektor może dalej pełnić swoją funkcję gdy dwa ogłoszone konkursy nie wyłoniły kandydata
fredi22-11-2005 21:11:11   [#07]

gmina dalej powołuje tego nowego dyrektora do p.o.

Jak widać już to zrobiono

Konto zapomniane22-11-2005 21:22:14   [#08]

p.o.dyrektor

gdzie jest tak 'napisane" że to gmina dalej powołuje bo jak z tego widac gmina czeka na decyzję kuratora
zgredek22-11-2005 21:24:44   [#09]

ale nie ma czegoś takiego jak kwalifikacje do p.o. dyrektora

Konto zapomniane22-11-2005 21:29:13   [#10]
i o to mi właśnie chodzi dzięki ja też tak myślę że nie ma czegoś takiego jak kwalifikacje dla p.o. dyrektora ..........
zgredek22-11-2005 21:31:43   [#11]

Art. 36a. 1. Stanowisko dyrektora szkoły lub placówki, z zastrzeżeniem ust. 2, powierza organ prowadzący szkołę lub placówkę.

4. Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio.

4a. Do czasu powierzenia stanowiska dyrektora, zgodnie z ust. 3 lub 4, organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, a w szkołach, w których nie ma wicedyrektora, nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na okres 6 miesięcy.

zgredek22-11-2005 22:19:38   [#12]

to ja już chyba rozumiem:

ta osoba nie spełnia wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora!

i OP chce lekko w czasie przesunąć, żeby mogła stanąć do konkursu

-------------

Galind - a kto broni komukolwiek stanąć do konkursu? żeby ten wójt tak se nie mógł?

DYREK22-11-2005 22:24:41   [#13]
Jak ktokolwiek stanie, to nie wyłoni się kandydata i wyjdzie zawsze na wójtowe.
zgredek22-11-2005 22:28:38   [#14]

tak się go boją, że nie stają?

bo wiedzą, że to nic nie da?

ja to bym dla zasady stanęła do takiego konkursu

myslisz, że takich to tam nie ma?

rany - a u nas to nie nadążają z liczeniem kandydatur - obojętnie, w którym OP (to do Janusza z W ;-))

rzewa23-11-2005 04:35:22   [#15]

tak z ciekawości

może być na priva - jaka to gmina? Bo może ja stanę?...
agusia7023-11-2005 09:32:08   [#16]

.co w takim przypadku ma zrobić gmina gdy nie ma kandydatów na konkurs już dwa razy ogłoszony w momencie gdy kurator twierdzi ,  że obecny p.o. dyrektor nie ma kwakifikacji bycia dyrektorem.

Już po pierwszym nieroztrzygniętym konkursie OP powinno powołać wybraną przez siebie osobę i powierzć jej  stanowisko dyrektora. Ale w tym przypadku jest chyba taki problem, że osoba której OP chce powierzyć tą funkcję nie spełnia względów formalnych, tzn. nie posiada wyższego wykształcenia.Dlatego , nie wiem jak jest możliwe, ukończenie kursu z zarządzania oświatą jeśli warunkiem przyjęcia na ten kurs jest wyższe wykształcenie.

Jeśli sprawę rozpatrywałby sąd OP jest na przegranej pozycji za samo powierzenie funkcji p.o. dyrektora dłużej niż pół roku jest niezgodne z prawem, dlatedo żaden kurator nie wyrazi zgody na coś co nie jest zgodne z prawem.       p.o.dyrektora można powierzyć nauczycielowi bez zarządzania oświatą, ale tylko na pół roku, w przypadku nierostrzygnięcia konkursu, OP powierza funkcję dyrektora osobie która ma ukończone zarządzanie i obowiązkowo dyplom wyższych studiów na okres co najmniej roku.

Twój OP nagina prawo  jak  nie jedyny OP w Polsce....niestety  :(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]