Forum OSKKO - wątek

TEMAT: program czy plan ?- prośba o radę
strony: [ 1 ]
anka0522-11-2005 16:33:00   [#01]
Mam w klasie ucznia upośledzonego w stopniu lekkim, poradnia wydała orzeczenie o kształceniu specjalnym w szkole macierzystej, moim zdaniem wystarczy dostosować dla niego wymagania i napisać plan wynikowy, ale może się mylę. Proszę o pomoc.
slos23-11-2005 09:33:33   [#02]
Wejdź na strony MEN, w wyszukiwarce wpisz hasło upośledzenie w stopniu lekkim - wyświetli Ci wszystkie przepisy. Poza tym w opinii powinna być informacja np"według programu nauczania dla..." Moim zdaniem powinien być specjalny program, a najlepiej nauczanie indywidualne. Jeśli ten uczeń nie dostał NI, to organ powinien (jak ma kasę) dać Ci 2 godziny na rewalidację. Warto też poszukać wśród studentów wolontariuszy, którzy by przychodzili i pomagali nauczycielowi w czasie lekcji w klasie, do której chodzi ten uczeń. Najlepszym wyjściem byłoby umieszczenie go w szkole z oddziałami integracyjnymi, ale one są zwykle tylko w paru szkołach. :)
Woron23-11-2005 10:58:45   [#03]

Proponuję zajrzeć na stronę Kuratorium w Gdańsku w dziale kształcenie inegracyjne i specjalne sa przepisy, zadania, przykłady. Dość dobrze rozpisane.

http://www.kuratorium.gda.pl/index.php?c=173

agabu23-11-2005 11:40:25   [#04]

Popadłam w totalny zachwyt!!!!!!!!!!

O rany jak kompetentnie i mądrze! Dzięki za ten link Woron.
Marek Pleśniar23-11-2005 12:43:03   [#05]

porządna i przejrzysta generalnie ta witryna KO

w przeciwieństwie do kilku

poziombka23-11-2005 18:51:33   [#06]

program czy plan ?- prośba o radę

Uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego muszą mieć opracowany indywidualny program edukacyjny zgodnie z Rozporządzeniem MENis z dnia 18 stycznia 2005 (mam nadzieje, że nie pomyliłam daty). Wcześniej nauczyciel musi zebrać wszelkie dane o tym dziecku - orzeczenie, dane medyczne, wywiad z rodzicem itd - i na tej podstawie zrobić diagnozę, dopiero potem program dla dziecka. Koniecznie musi mieć ZGODĘ RODZICA pod programem.
Poziombka

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]