Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ekstremalnie dziwne rozrywki
strony: [ 1 ]
Stanisław22-11-2005 16:00:41   [#01]

 

Reporterzy Interwencji Polsatu nakręcili porażający reportaż o zabawach nastolatków w Złotowie koło Piły.
www.wydarzenia.pl

 

bratek22-11-2005 20:55:45   [#02]

Twój link się nie otwiera- tzn. link się otwiera, ale artykuł nie.

Ale widziałam reportaż w Wiadomościach. Jestem w szoku. Tak się zastanawiam czy polska młodzież naprawdę ma sieczkę zamiast mózgu?!?!? Przecież to licealiści- niby- wydawać by się mogło- kwiat młodzieży....

Hej Panie i Panowie Dyrektorzy! Czy tak naprawdę jest?!?! Odezwijcie się- odbudujcie wiarę w ludzi ogólnie a młodzież w szczególności......

Marek Pleśniar22-11-2005 21:20:56   [#03]

hm

sieczka w mózgu to chyba naturalne skoro maja ją także w tym kraju liczni dorośli. Genetyka;-)

stefan22-11-2005 21:23:56   [#04]

to nie Złotów jedynie, moda na durne internetowe filmiki jest wszędzie

ale przyczyny powinni badać naprawdę specjaliści specjalni

Woron22-11-2005 21:35:00   [#05]
http://wydarzenia.wp.pl/kat,33314,wid,8097738,wiadomosc.html
stefan22-11-2005 21:49:17   [#06]

nie uogólniajmy, nasze dzieciaki są zajefajne - jak mówią o sobie , mają prawo kontestować rzeczywistość, jako dorośli nie za fajną ją im  zostawiami

ale zmarginalizowana młodzież jest i jak im pomóc to specjalni specjaliści muszą programy opracować i wdrożyć

DYREK22-11-2005 22:09:37   [#07]
a i tak wszystkiemu będzie winna szkoła.
stefan22-11-2005 22:20:25   [#08]
a kto? rodzice...? przecież nie ma prawa jazdy na rodzicielstwo, a na profesora trzeba mieć dyplom... ; )
DYREK22-11-2005 22:30:35   [#09]
tyż prawda
syrenka23-11-2005 09:22:29   [#10]

do #06

Osobiście nie mam kompleksów co do "zajefajności" rzeczywistości, w jakiej obracają się moje dzieci. Na rzęsach dla nich stawać nie mam zamiaru.
Zola23-11-2005 17:28:26   [#11]
drażnią mnie media, drażni niekompetencja dziennikarzy, drażnią mnie pytania o błędy szkoły
jak patrzę jak media obniżają autorytet nauczyciela, dyrektora, szkoły w reklamach telefonów i zamówień na mleko, to krew mnie zalewa
jak widzę, że ze Spritem" nic nie wygra, jak patrzę na reklamy (choc te chyba zginęły) bolsa i cameli, w których się pokazuje opalone torsy i ładne buzie i nie tylko buzie, jak słyszę nie wychodzę przed 10, i stary dziewczyny jak foczki to też mnie ze złości telepie
a potem szkołę sie rozlicza z działań profilaktycznych, jak młody człowiek ma słuchać leniwego i głupiego dyrektora oraz wydzierającej się nauczycielki, jak mu pokazują, że fajki i alkohol sa dla ślicznych i młodych
AnJa23-11-2005 17:44:12   [#12]
wczoraj nie widziałem, więc teraz:

1.parkour jest wcale agresywnie reklamowany od conajmniej roku czy dwu lat - nie ma chyba w Polsce miasteczka, gdzie nie ma przynajmnie grupki zapaleńców,

2. cała reszt - nie pamiętam, ale taki programi cykliczny w Polsacie z obecnie wysokiej rangi urzednikiem państwowym Romanem Polko, w którym taplano się w robaczkach i zjadano potrawy kuchni raczej niepolskiej był.

a ja wciąz zdumiony jestem: w czasie lekcji to robili, że dyrektor tej szkoły tłumaczył takie zachowania?
Zola23-11-2005 17:51:13   [#13]
o to, to, to właśnie
ReniaB24-11-2005 08:35:48   [#14]

Mnie

najbardziej denerwuje to że ten film pokazano w TVN; to napędzanie machiny takich zachowań wsród młodych ludzi; ich pokazali, to zróbmy coś żeby pokazali nas!

 We Francji telewizja zaprzestała relacji bezpośrednich z ilości i jakości aktów wandalizmu, gdy okazało się że to napędza machinę inni nie chcieli  być "gorsi" niż rówieśnicy z misteczka obok.

Jestem przeciw prezentowaniu w jakiejkolwiek telewizji zachowań młodzieży, które są nie do przyjęcia. Może jeden głos niewiele znaczy, ale jestem przeciw!

Marek Pleśniar24-11-2005 08:42:43   [#15]

powiedz to telewizji;-)

niestety nie można liczyć na dobrą wolę i rozum mediów

udowodniły to wielokrotnie. Wolą one wpływy z reklamy i oglądalność wśród młodziezy.

i co się pojawia jako jedyne wyjście?

Tak:-) ONA - cenzura

albo organizacje pozarządowe, którym na czymś zależy - bo tylko taki obywatelski nacisk na media pomaga (żeby było jasne my się tym nie zajmujemy - mamy dość swojej roboty;-)

Małgorzata24-11-2005 12:37:04   [#16]
W telewizji nie tylko takie filmy pokazywano - zaczęło sie od MTV, która prezentowała program Jackass, gdzie pokazywano dużo gorsze rzeczy, a dzieciakom to się podoba i ślepo naśladują kolejną modę żywcem przeniesiona z amerykańskich mediów...Poza takimi ekstremalnymi ,,rozrywkami" mamy jeszcze sporo innych.
AnJa25-11-2005 18:57:21   [#17]
w temacie drącej sie pracownicy (!) szkoły:

http://wiadomosci.onet.pl/1202046,11,item.html
Zola25-11-2005 19:22:41   [#18]
mój syn tylko skomentował, że w Ameryce przynajmniej robią te głupoty za pieniądze, często za duze
co nie znaczy, że to popiera
Małgorzata26-11-2005 17:03:39   [#19]

Myślę Zola, że to najlepsza puenta - dzieciaki mają czasem świetne komentarze...Smutne jest to, że rodzimi entuzjaści nie uświadamiają sobie tego.

AnJa czytałam - podoba mi się to wyjaśnienie, że to mogła być również sprzątaczka :) Ciekawa jestem, co będzie dalej, kiedy już reklamę rozpracuje ten organ od spraw reklamy....Swoją drogą nie przypominam sobie, by takie protesty wywołała ta wcześniejsza...chyba Domestosa

Gaba26-11-2005 17:24:53   [#20]

ta od siusiu... mnie wnerwiała, no ale ja nie kształtuję opinii publicznej...

- a swoją drogą, ponawiam - obraz nauczyciela/dyrektora szkoły w mediach jest fatalny.

a to jakieś kubki (niezdrowe to to), a to jakieś jogurty na lekcji (o czasie trwałości p.n.e.), a to jakieś batoniki na lekcji, cukiereczki, lizaczki, lodziki, śmietanki - typu 100% chemii.

to jest manipulacja i nieuczciwe apelowanie do odbiorców, że szkoła zaleca, że wspiera, że edukacja także jest za tym, by paść dzieciaka słodyczami.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]