Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staż dla pracowników samorządowych
strony: [ 1 ]
Renatka22-11-2005 08:56:23   [#01]

 co zaliczamy do stażu pracy dla pracowników samorządowych czy:

- działalność gospodarczą pracownika ,

- pracę w wymiarze 1/3 etatu,

- zasiłek pielęgnacyjny z ZUS na dziecko chore ( rok płatne wysokość najniższej pensji),

i od jakiej wysokości  etatu płacimy stażowe? jak można to proszę wskazać podstawę prawną.

rzewa22-11-2005 10:35:32   [#02]

tak "ze łba" :-)

1. chyba nie
2. nie
3. nie wiem, ale chyba nie
4. stażowe płacimy od 1/2 etatu

A wszystko znajdziesz w przpisach dotyczących wynagrodzenia pracowników samorządowych - rozporządzenie RM

asper0122-11-2005 13:33:37   [#03]
A nauczycielom też płacimy stażowe od 1/2 etatu? Wg mnie nigdzie to nie jest napisane ;/
rzewa22-11-2005 13:37:20   [#04]

nauczycielom

płacimy bez względu na wymiar czasu pracy i zaliczamy staż też bez względu na wymiar czasu pracy - jest napisane w rozporządzeniu MENiS w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia n-li
asper0122-11-2005 13:48:42   [#05]

No właśnie, bo już się bałem ;)

Sorki za sianie wątpliwości ...

Renatka22-11-2005 17:35:39   [#06]

rzewo

 tylko nie mam namiaru na te przepisy bo te ostatnie z 02 sierpnia nie mówią otym szczegółowo
rzewa23-11-2005 12:27:45   [#07]

no i...

szukałam, szukałam i szukałam podstawy prawnej i... wyszło mi, że takie są odpowiedzi na 3 pytania Renatki:

1. raczej nie, gdyż nie znalazłam przepisu mówiącego, że okres prowadzenia działalności gospodarczej zalicza się do stażu pracy (jak ktoś znalazł to niech poda)

2. TAK! - do stażu pracy zalicza się każdy okres wykonywania pracy na umowie o pracę bez względu na wymiar zatrudnienia. Nie wlicza sie jedynie okresu zatrudnienia podstawowego do stażu w przyp. zatrudnienia dodatkowego (dotyczy niezakończonych okresów pracy). Dany okres zalicza się tylko raz, bez względu na ilość świadectw pracy uzyskanych w tym okresie. - jedyna pp odnośnie tego tematu, to §7 rozporządzenia RM z dnia 2 sierpnia 2005 w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 146 poz. 1222), a on nic nie mówi o tym by stosować w tym wypadku jakiekolwiek ograniczenia odnośnie wymiaru czasu pracy -> wymiar czasu pracy nie ma wpływu na zaliczenie okresu do stażu pracy.

3. nie - uzasadnienie jak w p. 1

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]