Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Radziwiłł odwołana
strony: [ 1 ]
bobek5715-11-2005 19:01:54   [#01]

http://wybory2005.wp.pl/wiadomosc.html?kat=23234&wid=8091051&rfbawp=1132077704.305&ticaid=18cc

Majka15-11-2005 19:08:26   [#02]

zamiast historyka- polonista :)

Jarosław Zieliński nowym wiceministrem edukacji Źródło: PAP  Dodano: 2005-11-15 (13:05)

Premier Kazimierz Marcinkiewicz podpisał nominację posła Jarosława Zielińskiego (PiS) na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki - poinformował rzecznik prasowy ministerstwa, Mieczysław Grabianowski.

Nowy wiceminister oficjalnie odbierze nominację z rąk premiera w środę. W Ministerstwie Edukacji i Nauki ma być odpowiedzialny za sprawy oświaty.

Jarosław Zieliński ma 45 lat i pochodzi z Suwalszczyzny - urodził się 20 września 1960 r. w Szwajcarii - małej miejscowości niedaleko Suwałk. Z zawodu jest nauczycielem języka polskiego.

W poniedziałek premier odwołał ze stanowisk dotychczasowych podsekretarzy stanu: Annę Radziwiłł i Zdzisława Hensla. Hensel został tego samego dnia ponownie mianowany podsekretarzem stanu.
gosienka15-11-2005 19:12:23   [#03]
mhm, kiedyś był kuratorem oświaty w Suwałkach. Jakoś tak.... hm
bomis15-11-2005 19:14:40   [#04]

nareszcie

No i bardzo dobrze. Babcie piastować wnuki!
lawenda15-11-2005 19:29:43   [#05]

wiceminister Zieliński

Byl kiedys kuratorem w Suwałkach i z tego co wiem, nie byl "wyrozumialy" - potrafil krzyczeć przez caly korytarz na swoich wizytatorów (w obecności dyrektorów szkół), ze nie znają zasad gramatyki pisząc notatki z przeglądów szkół... Mojej koleżance wizytatorce doradził, aby sobie wynajęła sanie, jeśli nie może dojechać do szkoły autobusem (była sroga zima). Zero jakiegokolwiek zrozumienia dla słabości ludzkiej...

 Pisze o tym, bo zaraz po kuratorze Zielińskim zaczęłam pracę w tym KO... i troche nasłuchałam się... opowiastek... :-)))

skrzat15-11-2005 19:53:51   [#06]

Dość młody, nauczyciel języka polskiego... - to dobre wieści.

A jeszcze lepsze, że nie został wiceministrem kultury od spraw....kultury własnie. Dopiero by nam się konspekty od kultury osobistej zdezaktualizowały.

Majka15-11-2005 19:56:44   [#07]
http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/451.htm
Mada15-11-2005 20:08:21   [#08]

Poseł Jarosław Zieliński:

    Panie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo! Swoje wystąpienie chciałbym poświęcić sprawom edukacji. Troska o jej jakość i rozwój jest jedną z podstawowych powinności każdego rządu, od jej poziomu bowiem zależy nie tylko los i spełnienie życiowe jednostek, ale także kondycja gospodarcza i społeczna państwa oraz postęp cywilizacyjny. Ta oczywista prawda rzadko znajdowała wyraz w rzeczywistych działaniach kolejnych ekip rządowych. Zwykle okazywało się, że wprawdzie edukacja jest ważna, ale niemal wszystko jest od niej ważniejsze i pilniejsze. Dlatego ze szczególną uwagą warto odnotować i podkreślić niezmiernie ważną deklarację zawartą w exposé pana premiera, że - tu cytat - edukacja będzie zawsze jednym z niezbywalnych priorytetów jego rządu. Koresponduje to w sposób bezpośredni z programem Prawa i Sprawiedliwości, w którym problemy edukacji znajdują należne miejsce. Szczegółowsze zamierzenia zapisane są w programie działania rządu ˝Solidarne państwo˝.

    Wystąpienie pana premiera nie pozostawia wątpliwości, że odpowiedzialność państwa będzie w okresie funkcjonowania tego rządu obejmować całą sferę kształcenia, od edukacji przedszkolnej po szkolnictwo wyższe. Powinno to rozwiać niepokój tych, którzy obawiają się prywatyzacji i komercjalizacji polskiej edukacji - rodziców, nauczycieli, młodzieży i organizacji związkowych. Obawy dotyczące płatnych studiów w uczelniach państwowych, a nawet płatnej nauki w liceach, wyrażane publicznie w środkach przekazu, mogły odnosić się do zamiarów poprzedniego rządu czy planów środowisk liberalnych, ale nie rządu Prawa i Sprawiedliwości. Chcielibyśmy raczej poszerzać prawo do bezpłatnej nauki na wszystkich poziomach kształcenia, a nie je ograniczać. Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, pod rządami pana premiera Kazimierza Marcinkiewicza nie będzie: oświaty na sprzedaż i oświaty tylko dla bogatych, tu cytuję tytuły prasowe. Taki m.in. uspokajający wniosek wynika z exposé i programu działania rządu. Nie wyklucza to oczywiście pluralizmu w sferze usług edukacyjnych. Istnieje w polskim systemie oświaty wiele barier edukacyjnych, które utrudniają wielu młodym Polakom równy start do wykształcenia i sukcesów w dorosłym życiu. Jestem przekonany, że rząd, któremu dzisiaj udzielimy wotum zaufania, będzie te bariery konsekwentnie usuwał.

    Zapowiedziane przez pana premiera upowszechnianie wychowania przedszkolnego być może - tu będzie dyskusja - połączono z obniżeniem wieku obowiązku szkolnego. Obowiązkowa nauka języka angielskiego od pierwszej klasy szkoły podstawowej, bezpłatna nauka w uczelniach państwowych, tańsze i łatwiej dostępne podręczniki, edukacja kulturalna młodzieży, program kształcenia ustawicznego i aktywizacji zawodowej w powiązaniu z rynkiem pracy, racjonalizacja i rozszerzenie pomocy stypendialnej i kredytowej - to tylko niektóre zamierzone działania, a niezbędny jest cały szereg innych przedsięwzięć, o których nie ma czasu tutaj mówić, ale warto o nich wspólnie myśleć i warto nad nimi pracować dla dobra młodzieży i przyszłych pokoleń. W części jest to możliwe pod rządami obecnych przepisów, zaś głębsza dyskusja będzie możliwa podczas prac nad nową ustawą o edukacji narodowej, którą przewiduje program działania rządu pana premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

    Edukacja jest częścią życia społecznego i trzeba jej problemy rozpatrywać w powiązaniu z innymi dziedzinami. Takie przesłanie zawarte jest również w exposé pana premiera. Troska o polską rodzinę, jej zdrowie moralne i kondycję materialną, prorodzinny system podatkowy, dłuższe urlopy macierzyńskie, pomoc społeczna, troska państwa o rozwój fizyczny, profilaktykę zdrowotną oraz ochronę zdrowia dzieci i młodzieży, dożywianie dzieci, redukcja bezrobocia w ramach programu ˝Rozwój przez zatrudnienie˝, zwiększenie bezpieczeństwa obywateli, walka z patologiami, solidarna polityka gospodarcza i społeczna, tworzenie warunków dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości, naprawa państwa i przywrócenie uczciwości w życiu publicznym oraz wartości w sferze wychowania, podnoszenie standardów edukacyjnych do najlepszych wzorów europejskich i światowych oraz istniejących w polskiej tradycji, to istotne czynniki zewnętrzne i wewnątrzoświatowe, od których zależy, czy edukacja w IV Rzeczypospolitej spełni pokładane w niej nadzieje i zapewni w perspektywie dłuższej niż życie jednego pokolenia szanse na spełnienie coraz wyższych aspiracji kolejnych roczników młodych ludzi pragnących w sposób jak najbardziej sensowny kształtować swój los i funkcjonowanie wspólnoty ludzkiej, w tym polskiego państwa. Świadomość tych wyzwań jest w sposób dojrzały i odpowiedzialny wpisana w program rządu pana premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

    Jest to, Wysoka Izbo, szanowni państwo, panie posłanki, panowie posłowie, jeden z licznych powodów, dla których należy obdarzyć ten rząd pełnym zaufaniem i umożliwić mu realizację programu, który dobrze służyć będzie Polsce i jej przyszłości. (Oklaski)

jzzg15-11-2005 20:13:23   [#09]
No i mamy.
Marek Pleśniar15-11-2005 21:33:15   [#10]
ale cytowane - to nie te fragmenty expose premiera co to wiecie? ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]