Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwierzątka jako eksponaty
strony: [ 1 ]
jzzg15-11-2005 17:41:18   [#01]
Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej na temat eksponatów, preparatów i tym podobnych pozostalości. Boję się o to, co mam w pracowni biologicznej, a raczej boję się, żeby ze mnie kto nie zrobił preparatu za posiadanie tego wszystkiego.
lawenda15-11-2005 17:56:37   [#02]

jzzg :-))

 Chyba bedzie z Ciebie "preparat"... :-))) Nie tak dawno był program w tv o tych "zwierzatkach" - wszyscy (już jest po terminie) mieli obowiązek zarejestrować takie eksponaty - nie tylko instytucje, ale również osoby prywatne... Nawet jakaś dyrektorka trzyma wypchanego jastrząbka w szafie... - podstawy prawnej nie pamietam, ale zaraz poszperam na stronie KO, bo pamietam pod koniec roku szkolnrego była informacja z KO, aby takie eksponaty zgłaszać... Jak coś znajdę to napiszę...
jzzg15-11-2005 18:05:21   [#03]
Ja też mam dużą szafę.
lawenda15-11-2005 18:09:43   [#04]

przesyłam o zwierzątkach :-))

Obowiązek uzyskiwania zezwoleń na posiadanie spreparowanych zwierząt

Uwaga szkoły, które w swoich pracowniach biologicznych posiadają spreparowane zwierzęta z gatunków chronionych lub ich części. Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" przypomina, że zgodnie z art. 150 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. Nr 92, poz. 880), do 2 maja 2005 r. wszystkie osoby i instytucje posiadające spreparowane zwierzęta z gatunków chronionych (lub jakiekolwiek części tych zwierząt) mają obowiązek uzyskać zezwolenie na ich posiadanie. Od dnia 3 maja br. posiadanie takich okazów, niezależnie od czasu ich posiadania czy pochodzenia wymaga odpowiedniego zezwolenia.
Więcej informacji: www.salamandra.org.pl

jzzg15-11-2005 18:14:33   [#05]
Dziękuję. Masz refleks i serce. - dla takich potrzebujących pomocy jak ja. Dziękuję, zwłaszcza za serce.
lawenda15-11-2005 18:18:06   [#06]

:-)))

ja też czasami potrzebuję pomocy i na tym forum znajduję ją, dlatego lubię tu zaglądać, choć z reguły nie odzywam się..., ale jak coś wiem to dlaczego nie mogę pomóc? Pozdrawiam :-)))
Marek Pleśniar15-11-2005 22:50:07   [#07]

we łbie się nie mieści: "posiadanie takich okazów, niezależnie od czasu ich posiadania czy pochodzenia wymaga odpowiedniego zezwolenia."

podurnieli gdzieś ci biurokraci?? Rzeczywiscie chyba to efekt działań lobby producentów szaf;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]