Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlopowanie dyr. szkoły na podst. art 17 k -n-la
strony: [ 1 ]
peter15-11-2005 16:08:58   [#01]

Czy do dyrektora, który odchodzi ze szkoły na dyr. ZEAS w ciagu roku szkolnego (od grudnia 2005r.) można zastsowac przepis art. 17 K N-la?

 

Art.17.

1. Zasady powierzania stanowisk kierowniczych w szkole określają odrębne przepisy.

2. Nauczyciele mianowani lub dyplomowani zatrudnieni na stanowisku kuratora oświaty oraz nauczyciele przechodzący do pracy w urzędach administracji rządowej, kuratoriach oświaty, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, okręgowych komisjach egzaminacyjnych, specjalistycznej jednostce nadzoru oraz w organach sprawujących nadzór pedagogiczny nad zakładami poprawczymi, schroniskami dla nieletnich oraz ośrodkami diagnostyczno - konsultacyjnymi na stanowiska wymagające kwalifikacji pedagogicznych oraz nauczyciele, z którymi został nawiązany stosunek pracy na podstawie wyboru na okres pełnienia funkcji z wyboru, otrzymują urlop bezpłatny na czas zajmowania tych stanowisk lub pełnienia tych funkcji.

2a. Nauczyciele dyplomowani skierowani w trybie określonym w przepisach wydanych na podstawie art.22 ust.1 pkt 3 ustawy OSO do pracy w szkołach działających na podstawie Konwencji o Statucie Szkół Europejskich, zwanych dalej "szkołami europejskimi", otrzymują urlop bezpłatny na czas skierowania.

3. Nauczyciele, o których mowa w ust.2 i 2a, zajmujący stanowisko dyrektora szkoły, obowiązani są do złożenia rezygnacji z zajmowanego stanowiska przed udzieleniem im urlopu bezpłatnego, o którym mowa w ust.2 i 2a.

AnJa15-11-2005 16:17:58   [#02]
Wprost:nie - żadna z przesłanek zawartych w ust.2 nie wystąpiła.

Nie wyklucza to jednak udzielenia urlopu bezpłatnego z innej podstawy prawnej(art.68KN) - tak jak w przypdku każdego nauczyciela.
Chowański Krzysztof15-11-2005 18:05:05   [#03]

Kiedyś korzystałem z takiego:

Kodeks Pracy

Art. 1741. § 1. Za zgodą pracownika, wyrażoną na piśmie, pracodawca może udzielić pracownikowi urlopu bezpłatnego w celu wykonywania pracy u innego pracodawcy przez okres ustalony w zawartym w tej sprawie porozumieniu między pracodawcami.

§ 2. Okres urlopu bezpłatnego, o którym mowa w § 1, wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze u dotychczasowego pracodawcy.

AnJa15-11-2005 18:22:34   [#04]
tyż piknie:-)

ale nie wiem, czy jak zatrudniony z KN, a zapis w tejże przypadki urlopów reguluj,e to nie powinno sie jednak konsekwentnie KN stosować
rzewa16-11-2005 01:57:56   [#05]

KN

art 68 ust 1
peter16-11-2005 10:54:34   [#06]

Dziękuję

Dzięki.
Konto zapomniane16-11-2005 11:27:29   [#07]

mam taki urlop

Sam zostałem powołany w podobny sposób, z tym, że od 1.01. pięć lat już jestem na urlopie bezpłatnym ze szkoły i połnię funkcję. Oczywiście w grę wchodzi tylko urlop z Art. 1741 kp. Ciekawszy oczywiście będzie ewentualny powrót z takiego urlopu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]