Forum OSKKO - wątek

TEMAT: SPECJA-ły w Unii Europejskiej
strony: [ 1 ]
Fakir211-11-2005 18:00:39   [#01]

Na osobnym wątku – zgodnie z dawną zapowiedzią, gdyż nie każdy ma ochotę włazić na SPECJA-ły, a zależy mi na zdaniu każdego… – otwieram temat ważny…

- - -

Sytuacja 1.

            Wchodzę z Anglikiem do Sali. Nauczyciel, mężczyzna (rehabilitant, z pp i oligo oczywiście) prowadzi w ramach zajęć rewalidacyjnych tzw. gimnastykę korekcyjną, z dwoma dziewczynami.

            Anglik na wejściu mówi: „Aleś ty Chris odważny… Nie boisz się?”. Patrzę po Sali, sufity, ściany… Całe bhp mi lata po głowie… Nic nie dostrzegam… Pytam się: „Malcolm, o co ci chodzi?!?!”…

 

Sytuacja 2.

            Wchodzę na podobne zajęcia, w podobnej konfiguracji do sali z przyjacielem z Francji. Francuz na wejściu mówi: „Kszisztof, przecież tak nie wolno!!!”. Znowu się nerwowo rozglądam – wszystko OK. Pytam więc: „Jacques, czego nie wolno?!?!?”

 

Sytuacja 3.

            Analogiczne zajęcia. Przyjaciółka z Niemiec (oczywiście też na wejściu) z niedowierzaniem pyta się: „Wy tak zawsze?!?!?”. Patrzę po sali wygłupiony… Gerda o co chodzi?!?!?! Co „my zawsze…???”

- - -

We wszystkich tych trzech sytuacjach chodziło o jedno: mężczyzna-nauczyciel, czy też nauczyciel-mężczyzna jest sam na sam z dziewczynami.

- - -

Problem leżał (we wszystkich trzech sytuacjach) w tym, czy ja się nie boję oskarżeń o molestowanie, wykorzystywanie (seksualne oczywiście w podtekście) dziewczynek przez nauczyciela-mężczyznę…

- - -

Malcolm radził mi, bym zawsze w takich sytuacjach dawał jako swoistą przyzwoitkę jakąś kobietę…

Jacques radził, bym dawał dziewczynkom rehabilitantkę a chłopcom rehabilitanta…

Gerda radziła, bym robił grupy mieszane i dawał mężczyznę i kobietę razem…

- - -

Jesteśmy w Unii Europejskiej… Myślenie tego typu do nas przyjdzie prędzej czy później…

Co o tym sądzicie?

- - -

To nie jest problem sztuczny… To już do nas idzie!!!

- - -

 Bardzo proszę wszystkich o zdanie!!!

Zola11-11-2005 18:11:19   [#02]
zaprzyjaźniona szkoła gościła kiedyś delegację - klasę z wychowawcami z Danii(moje dziecko brało udział w tej wymianie a ja jako matka-nauczycielka pomagałam w organizacji wymiany)
to był chyba rok 1996, opiekunami klasy około dwudziestoosobowej, były dwie osoby mężczyzna i kobieta, w rozmowach o pracy w ich i naszych szkołach wyszło, że u nich to była norma, także z obawy przed oskarżeniami o molestowanie
Arwena11-11-2005 18:12:31   [#03]
A co będzie, jak rehabilitant homo?
Też oskarżenie o molestowanie.
Jakąś komisję dać do każdego dziecka i za każdym razem protokół pisać - może się zabezpieczymy.
 
Jak zostaję po lekcjach z dziecięciem płci męskiej, żeby mu coś wytłumaczyć dodatkowo,też powinnam męską "przyzwoitkę" sprowadzić?
 
Podobno na jakimś szkoleniu dla nauczycielek przedszkola radzono im nie przytulać płaczących maluchów, bo też mogą zostać oskarżone o molestowanie.
 
Paranoja jakaś.
syrenka11-11-2005 20:22:17   [#04]
Jestem za komisją ;-)
Fakir212-11-2005 15:02:40   [#05]

Paranoja paranoją...

ale to się zbliża...

Skąd wziąć ludzi na takie podwójne obłożenie? Ludzie by byli, ale skąd pieniądze dla nich?

Rodziców prosić, by sprawowali ów szczególny "nadzór przyzwoicki" ?

Może by trzeba coś tam "u góry" już teraz ruszyć, by nie zwariować do końca?

Fakir214-11-2005 23:36:49   [#06]

No co???

Nie macie nic do powiedzenia?!?!?

A jak TO wejdzie do tzw. normalnych?!?!?!

Ani buzi przedszkolakowi, ani uścisnąć absolwenta podstawówki, ani serdecznie przytulić gimnazjalistki a o licealistkach nie wspomnę....

Nikogo to nie bierze?!?!?!

Marek Pleśniar15-11-2005 00:15:08   [#07]
licealistki?? no niech pomyślę;-)
Fakir215-11-2005 00:34:57   [#08]

Marku....

O to Cię nie podejrzewałem.... :)))))
syrenka15-11-2005 07:46:33   [#09]
A co tu pisać? Nie przejmuj się paranoją i tyle.
poziombka15-11-2005 09:59:34   [#10]

SPECJA-ły w Unii Europejskiej

W wielu przedszkolach w Polsce nauczyciele prosza rodziców o podpisywanie specjalnych oświadczen, że wyrażają zgodę na wykonywanie przy ich dzieciach czynności higienicznych oraz na poganie dzieciom np przy poprawiianiu garderoby w toalecie.
To też paranoja, ale nas to czeka...
hawwe15-11-2005 21:28:08   [#11]

Kwalifikacje - a rok 2006

Jakie kwalifikacje powinien posiadać wychowawca w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego żeby były zgodne z wymogami, a nauczyciel nie musiał obawiać się, że zostanie zwolniony z powodu ich braku, lub jak słyszałam plotkę - zdegradowany do stopnia stażysty mimo,że obecnie ma mianowanie z urzędu!!!??? - pomóżcie proszę  rozwiązać ten problem :(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]