Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pokłosie konferencji w "Głosie Nauczycielskim " i nie tylko
strony: [ 1 ]
Magosia11-11-2005 10:55:41   [#01]

Przy porannej świątecznej kawie lektura : przedwczorajszy "Głos.." polecam tym, co byli w Toruniu, a zwłaszcza tym , którzy nie byli.

Dominuje omówienie badań PISA - 5 stron, w tym rozmowy z panami Marciniakiem i Fedorowiczem (mieli wystąpienia na konferencji ),

dalej krótka realcja z konferencji pod znamiennym tytułem "Płacić i wymagać" (przypominam Głos to sztandarowa gazeta ZNP !).,

dalej artykuł (co prawda sponsorowany, ale rzetelny) "Takie konferencje są potrzebne",

dalej dwa teksty o eksperymencie w łódzkim sądzie - Pani Wesołowska(sędzia) i Pani Jeżewska (rzecznik) to też goście konferencji.

W sumie - numer po-konferencyjny.

Dwa razy sprawdzałam,czy na pewno Głos czytam;-)))

Relacje fajne z konferencji są też na stronach: mniędzy innymi, CEO, Vulkana:-)

Dostaliśmy zaproszenie na bezpłatne szkolenie z CEO- SZkoły SUS,

ponadto promocyjna oferta z "Gazety Szkolnej" -prenumetata dla dyrektorów i szkół zaprzyjaźnionych z OSKKO (jakoś tak sformułowane- to chyba efekt dzialań pani Urszuli Nowak- i spotkania w Jadwidze:-)))

i jeszcze ciekawa oferta z Fraszki .... (nie podam całości , żeby Marek za reklamę nie pogonił) -też dla dyrektorow otwartych na zmiany czyli z OSKKO (tak napisane;-)

i jeszcze zaproszenie OSKKO -Marka do debaty na strategią...

Stajemy się siłą i atrakcyjnym - skutecznym partnerem ???

Nie można nas nie zauważać?

Lawina kształt od tego zmienia,

po jakich toczy się kamieniach,

i jak powiedział już ktoś inny-

możesz, więc wpłyń na bieg lawiny. (Cz. Miłosz)

To moje życiowe motto ...

Pozdrawiam w świąteczny poranek :-)

beera11-11-2005 22:11:53   [#02]

ja to mam w takich chwilach

takie wspomnienie tego cosmy razem przeszli
........

a to w gazecie szkolnej- rozbawilo mnie " dla szkol zaprzyjaznionych z OSKKO- taniej

:-))

Magosia11-11-2005 22:30:51   [#03]

I masz Asiu do tego prawo:-) Do wspomnień ? Wzruszeń?

I Ci wszyscy , co OSKKO wydyskutowali i założyli.

Fajnie, że na Was trafiłam i się na Was poznałam (mimo początkowych oporow)  ;-)

AnJa12-11-2005 08:11:17   [#04]

;-) lub :-)

No, poznała sie.

A to wcale łatwe nie było - nieprawdaż?

Zwłaszcza te opory - zawsze miewasz, czy tylko przy OSKKO?
Magosia12-11-2005 13:06:00   [#05]

A wiesz, że prawie zawsze...

- często wolę pozycję obserwatora, trudno wchodzę w bliższe relacje.
Magosia24-11-2005 09:12:20   [#06]

I kolejne teksty..

Polecam lekturę Polityki 47/2005 "Wyprowadzić kuratorów" prawie w całości oparty na konferencji i na Forum . Cytowani: Marek, Joasia i bardzo dużo Piotr z Milicza.
Marek Pleśniar24-11-2005 09:53:55   [#07]
i bidaka przekręcili!!!
AnJa24-11-2005 10:35:44   [#08]
którego?
Marek Pleśniar24-11-2005 10:37:22   [#09]
no piotrka!!
beera24-11-2005 10:40:17   [#10]

od Lecha do Lacha

droga daleka, a jednak krótka;-)

AnJa24-11-2005 10:43:30   [#11]
aha

no, jesli tylko jego i tylko w kwestii koncepcji organizaji nadzoru to i tak rzetelność nadzwyczajna;-)

a z nazwiskiem - to jakby jeszcze tak nazwę szkoły przekręcili - łatwiej by mu było

ciekawe co z ministra przekręcono?
emeryt24-11-2005 11:32:53   [#12]

co do Lecha...Piotrka...

Miałem okazję Go osobiście poznać, goszcząc jako eksperta na egzaminie mianowalnym. Przemiły człowiek , a tu masz...przekręciłi.
Marek Pleśniar24-11-2005 12:06:34   [#13]
grunt że dobrze i odważnie gada:-) Gratulacje za wypowiedź Piotrku
Magosia24-11-2005 13:19:32   [#14]

Cóż powiem tak, że

Piotra znałam z wypowiedzi na konferencjach dyrektorów (Kraków, Poznań) zanim jeszcze OSKKO poznałam. I też Go sobie cenię. Za konkret i odwagę mówienia tego, co wielu mysli.
Piotrek25-11-2005 08:19:36   [#15]

Mój Boże...

...wypowiedzi tak miłe jak mowy pożegnalne na pogrzebie. I ze wzruszenia, i z zawstydzenia głos mi odbiera.

Przekręcone zostało nie tylko nazwisko, ale, gwoli sprawiedliwości, nie nastapiły jakieś zdecydowane przekłamania. Ważne, że w naszych wypowiedziach występuje harmonia, współbrzmienie. Bo to jest podstawa wszelkich działąń.

Serdecznie dziękuję za miłe słowa. Nie mam do nich zbyt wielu okazji na moim podwórku, ale mniejsza z tym....

Byle do następnego spotkania! Mam fragment tego znakomitego grajka z namiotu, grającego standardy rockowe i codziennie sobie tego słucham... Świetnie tam było :-)

agabu25-11-2005 08:26:11   [#16]

Nadzieja,

matka głupich, ale co tam. Może tym razem wspólny głos konferencyjny i działanie Asi w kwestii nadzoru coś dadzą do myślenia decydentom. Na razie słychac o tym, że chcą coś zmieniać. Oby nie na jeszcze gorsze.
bogna25-11-2005 15:01:33   [#17]

dopiero przeczytałam artykuł,

wielbicielką Piotrka i jego wypowiedzi jestem od dawna;-))))))))))

a po tym artykule jeszcze bardziej :-))))

beera27-11-2005 11:43:00   [#18]

jak już marek gdzieś napisał

ważne dla nas jest wyjście do świata zewnętrznego;-)

Czyli pokazanie ludziom spoza oświaty, ze szkoła ma trochę inne oblicze niż to jakie oni widzą.

Reklama tego nieszczęsnego telefonu jest wynikiem takich wewnetrznych obrazów szkolnej rzeczywistości zakotwiczonym w ludziach...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]