Forum OSKKO - wątek

TEMAT: sezon budżetowy
strony: [ 1 ]
GMR10-11-2005 21:34:51   [#01]
Sezon budżetowy w pełni. Mój OP chce, aby mu wykazać, czemu brakuje pieniędzy z subwencji. Przeczytałem wszystko o SSO i inne na vulcanie, ale może znacie inne strony na ten temat?
Mysia M10-11-2005 22:07:03   [#02]

budżet

A czym Ty się przejmujesz? - Mój OP polecił mi pomniejszyć budżet o 1/3. I tak z już okrojonego z każdej strony. Oczywiście po kilku nieprzespanych nocach pomniejszyłam- zgodnie z życzeniem burmistrza, ale dołączyłam pismo, że w takim razie szkoła ma środki na funkcjonowanie do sierpnia i pewnie w poniedziałek wezwie mnie na dywanik......
joszka11-11-2005 15:23:21   [#03]

Mój OP robi tak zawsze

Skutek - wczoraj na sesji zwiekszył budzet na płace i pochodne o 100 000zł.Starościna na pytanie opozycji o hojność wobec mojej szkoły bąknęła,ze to błędy dyrektorów przy planowaniu(chociaz plan na 2005 z premedytacja obcieto) -niech i tak będzie - wiem że jeszcze raz w grudniu muszą dodac 40 000 zł na 28 12.Ale tak jest co roku -juz sie tym przestałem przejmować -gorzej ,że radnym tego sie nie daje przetłumaczyć ale tam akurat doswiadczenie przedsiebiorcy pogrzebowego słabo sie przekłada na radzenie sobie w Radzie Powiatu.
AnJa11-11-2005 16:10:08   [#04]
jeśli Cie to pocieszy -mam tak co roku

ja to  rozumiem - tnie się plany finansowe, środki lokuje w rezerwie albo w inwestycjach

z rezerwy sa w trakcie roku zabezpieczeniem udziału własnego przy ubieganiu się o środki zewnętrzne

inwestycje - podobnie

pod koniec roku wiadomo, że zaledwie część programów z udziałem środków pomocowych nie przechodzi - zostaje więc kasa

z inwestycji - zwykle kwota z przetargu jest niższa od planowanej kosztorysowej, wracają też pieniądze z zewnątrz wypłacane dopiero po zrealizowaniu inwestycji

moi radni też rozumieja - może dlatego, że hodowcy pieczarek albo handlujący sprzetem rolniczym? :-)
Gaba11-11-2005 16:20:49   [#05]
i ja ma co roku środki do lipca, plany są celowo pomniejszane. Rzeczówkę mam jedynie do lipca, aler potem ni eoddaja już, dodają tylko na media i na płace. Co miesiąc musze prosic o dotacje na płace i na media, co miesiąc musze robic plan.
AnJa11-11-2005 16:28:18   [#06]
pozapłacowe mam w pełnej kwocie

obciętej wobec moich wyobrażeń z października, ale od początku roku wiem, ile mam

manewry dotyczą płacówki i pochodnych
Tara11-11-2005 21:57:14   [#07]

My tu się

przejmujemy budżetem a w Państwie będzie na tyle pieniędzy żeby i rolnikom na biopaliwa dać i tym co urodzą dzieci ,nie zapominając również o wydłużeniu urlopów macierzyńskich.

Poczekajmy może i nasz minister cos od rządu wydębi.

GMR13-11-2005 10:56:38   [#08]

A czym Ty się przejmujesz?

Dziękuję za odpowiedzi. Okazuje się, że wszędzie jest podobnie. Mnie jednak chodziło o coś innego: tym razem OP nie ma pretensji, że brakuje, ale - że subwencja jest za niska i dlatego brakuje. Mamy wykazać w których miejscach subwencja jest niedoszacowana. OP chce się odwoływać do MEN. Dlatego szukam materiałów (stron) na ten temat.
Tara13-11-2005 11:49:37   [#09]

Mój OP

zawsze mowi że z Menu nie dają na  nauczanie indywidualne,na zajęcia pozalekcyjne,na urlopy dla poratowania zdrowia.
AnJa13-11-2005 12:16:15   [#10]
dają , dają

poszukaj wątków, gdzie była dyskusja związanaz opoiniowaniem przez OSKKO rozporządzeń w sprawie podziału subwencji

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]