Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kara dla wychowawcy, bo nauczyciel nie wpisał tematu
strony: [ 1 ]
MIwonka10-11-2005 21:22:16   [#01]
Czy można ukarać wychowawę za brak wpisanych tematów przez nauczycieli ?
Wiem, że odpowiadam za właściwe wpisy w dokumentach, ale na litość, nie mam w obowiązkach pilnowania innych. Toż wiedzą, jakie mają obowiązki. Na jakiej podstawie miałabym mieć wpięte w akta, że mam braki w dokumentacji?
Poradźcie prosze, jak się bronić.
GMR10-11-2005 21:31:20   [#02]

jak się bronić

rozmawiając z dyrekcją. Moim zdaniem to jednak wychowawca odpowiada za dziennik i powinien dopilnować odpowiednich wpisów.
Janusz Pawłowski10-11-2005 21:36:52   [#03]

"Wiem, że odpowiadam za właściwe wpisy w dokumentach"
Świetnie - bo wielu wychowawców tego nie wie.

"ale na litość, nie mam w obowiązkach pilnowania innych."
Litości we mnie wiele.
Ale i Ty się zlituj - i powiedz, jak wyobrażasz sobie realizację odpowiedzialności za wpisy w dokumentach, bez pilnowania (innych), aby owe wpisy się tam pojawiły?

No tak już jest - jak człowiek za coś odpowiada, to jak to za co odpowiada nie jest wypełnione, to musi się pogodzić z tym, że poniesie tego konsekwencje.

ulis10-11-2005 21:43:56   [#04]

Własnie coraz bardziej nauczyciele bronią się przed wychowawstwami i wcale sie nie dziwię.

Właściwie wychowawca mógłby zebrać od nauczycieli na poczatku roku wykazy tematów i codziennie o 7.30 wpisał  je do dziennika i byłoby ok.  

A tak poważnie to nauczyciel przedmiotu nie odpowiada za to co robi? Jego obowiązkiem jest wpisanie tematu jego lekcji i już.

hania10-11-2005 22:03:00   [#05]
nauczyciel odpowiada
to jedyny dowód, że lekcja się odbyła
u nas dyr w ramach nadzoru gdy kontroluje dzienniki, wypisuje nazwiska osób, które wpisu nie dokonały
troche pogroził, że nie zapłaci
ze 2 razy kazał pisać pisemne wyjaśnienie, czemu nie ma wpisów
i pomaga... większości....

a ja jako wychowawca mam pilnowac całej reszty
no nie- częstotliwość oceniania na nie moim przedmiocie to też nie moja rzecz w końcu...
syrenka11-11-2005 07:44:21   [#06]

Czy wychowawca ma prawo wydać innemu nauczycielowi polecenie służbowe uzupełnienia wpisów w dzienniku?

Nie ma uprawnień, nie ma odpowiedzialności.

AnJa11-11-2005 07:59:47   [#07]
a jak to ta kara, że aż do akt doszła?

bo nie wierzę, aby zauchybienia  w dziennikach w postaci braków ocen czy kompletności wpisów tematów ktoś wychowawcę ukarał kara regulaminową

metody, o których pisała hania bywają skuteczne - zwłaszcza, jak się faktycznie nie zapłaci i uzna, ze brak wpisu to nieobecność nieusprawiedliwiona i poprosi, w ramch procedur poprzedzających wyciągniecie konsekwencji słuzbowych za task poważne przecież naruszenie obowiązków pracowniczych- o wyjasnienie prczyn nieobecności (nie braku wpisów)
Konto zapomniane11-11-2005 10:07:24   [#08]

do MIwonki #1

Powiedz proszę skąd wiesz, że odpowiadasz za właściwe wpisy w dzienniku?
DYREK11-11-2005 10:11:07   [#09]
http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=12870#FBK
joszka11-11-2005 15:16:37   [#10]

A zastąp kilka razy dyra i wpisz

Lekcja sie nie odbyła - Ty masz czyste sumienie - nie ma wpisu -lekcji nie było -dyr niech wyciągnie konsekwencje.

Ps: Sprawdź tylko czy czasem wpisu dyra nie brakuje - to sie zdarza też!

MIwonka11-11-2005 16:22:58   [#11]
dziękuję wszystkim za odzew.

do aalberta #8
Mam to zapiane w zakresie obowiązków wychowawcy i wpięte w akta

do Janusz Pawłowskiego #3
To co do mnie należy  wpisałam i nadal wpisuję (frekwencja;  rozkład zajęć na cały tydzień - a tego nie muszę).
Dlaczego to mnie, w/g Ciebie, należy ukarać za to, że inny nauczyciel nie sprawdził na swojej lekcji obecności, nie potwierdził, że odbył te zajęcia? Czy to ja mu w jakiś sposób uniemożliwiłam dokonanie tych zapisów?
A może powinnam go ukarać, że nie spełnił obowiązku, bądź co bądź swojego. Tylko czy ktoś mi dał takie uprawnienia?
"Ale i Ty się zlituj - i powiedz, jak wyobrażasz sobie realizację odpowiedzialności za wpisy w dokumentach, bez pilnowania (innych), aby owe wpisy się tam pojawiły?"
Czy ja muszę pilnować kolegów by wywiązywali się ze swoich obowiązków?
Karać, ale tych, którzy nie wpisują, a powinni. Tak chyba byłoby i logicznie i sprawiedliwie.
Pozdrawiam wszystkich
Janusz Pawłowski11-11-2005 16:35:40   [#12]
To jesteś w końcu odpowiedzialna za właściwe wpisy w dokumentacji swojej klasy, czy nie?
Gaba11-11-2005 16:44:14   [#13]

Weź sobie kodeks pracy - w noweli ze stycznia 2004r. - jest wpisane, że niepotwierdzanie obecności może być karane naganą. Wpis w dziennik temu + stanu dzieciaków jest potwierdzeniem obecności, jest ponadto dokumentem księgowym (lista obecności).

 

Ukarałam w tamtym roku 3 nauczycielki - uporczywie zaniedbujące wpisywania tematów, stanów, itp. - najpierw ostrzegłam, potem prosiłam, 3 razy sprawdziłam - a za trzecim razem w dzienniku pojawiły się wpisy - proszę o wykonanie zaleceń, z IX, XI i XII - i w marcu było zabranie dodatku motywacyjnego.

 

było mi niemiło, ale - trudno, jeżeli się ktoś aż tak prosił, no to proszę.

 

Ukarałabym jedynie wtedy, gdyby nie były uzupełnione części należące do wychowawcy, po 15.IX - zawsze sprawdza, w sierpniu przypominam o terminie, potem jest komunikat. A potem wpisy na czerwono... Nowalijki oszczędzam - robię sobie zalecenia pisemne i indywidualnie uczę i pokazuję, czego wymagam, czego nie wolno robić - ale najczęściej wydaję zalecenia do dziennika nowalijce i... opiekunowi stażu.

 

PS. w regulaminie pracy dla mojego gim,. jest napisane, ze lista obecności dla nauczycieli to wpis w dzienniku!

Gaba11-11-2005 16:46:27   [#14]
nie "temu" a "tematu"!
Janusz Pawłowski11-11-2005 17:23:51   [#15]

Jak sądzicie?

Czy zasady panujące na parkingach strzeżonych są właściwe?
Bo na tych parkingach jest tak, że ja się tam zostawi samochód, to go strzegą - bo są za niego odpowiedzialni.
Ale jak ów samochód zostanie skradziony - to za to parking nie odpowiada.
Tak słyszałem - i rozbawiło mnie to do łez.
Was też? ;-)))

irma11-11-2005 17:31:15   [#16]
Ja radzę sobie w ten sposób.Wychowawcy owszem  pilnują, ale nie można ich karać za cudze niedbalstwo.Gdy jednorazowe przypomnienie nie działa, mogą wpisać, iż lekcja nie odbyła się. Na razie nie było jeszcze takiej potrzeby, wystarcza sama świadomość.
syrenka11-11-2005 17:47:29   [#17]
Już starożytni mawiali: kowal zawinił, cygana powiesili ;-)
Gaba11-11-2005 18:48:13   [#18]

wychowawca odpowiada z dziennik z wyjątkiem wpisów tematu, stanu dzieci i podpisu nauczyciela - może "pomóc zapominalskim. Ja jednak rozliczam nauczyciela za jego część, a wychowawcę za jego. Bogu, co boskie, a cesarzowi, co cesarskie. Niektórzy dyrektorzy stosują godnienie wychowawców - a mnie wychowawców żal, wychowawca jest takim jeleniem, cot o sie może nawyjżej rozpłakać przed olewaczem, co ciekawe najczęściej sa to te same osoby.

Może sie pokłócić, albo powyzywać. Od momentu, kiedy wychowawca u mnie odpowiada za dziennik z wyjątkiem wpisów tematu lekcji - jakoś się poprawiło. Zostały mi tylko 3 gwiazdeczki, ale i te od czasu kary bardzo, bardzo zaczęły się starać.

Niech każdy odpowiada za swoje.

JJP11-11-2005 19:58:22   [#19]

ad #18

Lap, lap, lap! [oklaski] O właśnie, i takie podejście mi się podoba - strzelać do tego co zawinił, a nie iść na łatwiznę i za cudze olewactwo ścigać wychowawcę.
acha11-11-2005 20:07:49   [#20]

Przecież, gdyby wychowawca miał za to "wisieć", wielu nauczycieli by to wykorzystywało. Wiadomo, że w każdym gronie są osoby, które za sobą nie przepadają. Jakaż by to była dla nich dogodna sytuacja :)))

Może przesadziłam, ale jak można karać wychowawcę, za brak wpisanych tematów przez innych nauczycieli???!!!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]