Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wysługa n-l adm. i emeryt
strony: [ 1 ]
Iwona W10-11-2005 10:25:56   [#01]

pracownik jest zatrudniony w szkole jako nauczyciel w niepełnym wymiarze. W roku szkolnym 2004/2005 w wymiarze 15/18 godz.tyg. a w roku szkolnym 2005/2006 w wymiarze 4/18 godzin tygodniowo. Od 1.04.2005r. został zatrudniony w tej samej szkole jako pracownik administracyjny na 1/2 etatu do 30.06.2005 i następnie od 01.09.2005 do 30.06.2006r. również w wymiarze 1/2 etatu. Pracownik ten jest emerytem i otrzymuje dodatek za wysługę lat z tytułu umowy o pracę w charakterze nauczyciela. Czy należy mu się dodatek za wysługę również na stanowisku administracyjnym skoro jest zatrudniony jako nauczyciel w niepełnym wymiarze czasu pracy? Jeśli się nie należy, a dodam że jest wypłacany to jakie są możliwości zabrania mu go?

ania0110-11-2005 10:31:30   [#02]

Moim skromnym zdaniem należy mu wypłacać dodatek za wysługę lat ze stosunku pracy jako n-l i administracja.

Swoją drogą strasznie skomplikowaliście sobie sprawę:-)

rzewa10-11-2005 10:41:40   [#03]

w takich przypadkach

zawsze należy spojrzeć na to jak na zatrudnienie dwóch pracowników posiadających takie same dokumenty w teczce akt osobowych (bo powinny byc dwie teczki!!!) - jeśli wówczas każdemu z nich coś się należy, należy sie również, gdy obaj mają taki sam PESEL ;-)
ania0110-11-2005 10:45:55   [#04]

rzewa

Gdzie jest napisane, że taki pracownik powinien posiadać dwie teczki?

Pytam się ciebie, bo mi kiedyś kontrola zazuciła taki proceder. Nie podporządkowałam się, bo dwie teczki to dla mnie jest większa wygoda i przejrzystość w dokumentacji, ale czy jakiś przepis to reguluje, czy jest w tej kwesti wolna amerykanka.

rzewa10-11-2005 12:16:36   [#05]

dlatego, że

teczkę akt osobowych zakłada się w przypadku nawiązania stosunku pracy - zawarcia umowy o pracę.

Każda umowa to teczka - nie ważne, że zgadzają się PESELE :-)

Inaczej będzie niezgodnie z rozporządzeniem MPiPS, nie ma w nim wyjątku dla pracownika, z którym zawarto drugą umowę o pracę, czyli trzeba zrobić jak napisałam wyżej.

Co innego, gdy zatrudniamy ponownie pracownika (kolejna umowa o pracę, nawet po przerwie) - wówczas można kontynuować wczesniej załozona teczkę, ale własciwie powinno sie zalożyć nową. Bo jest np. problem z poprzednim świadectwem pracy: znajduje sie ono w części C starej teczki, ale przy zawarciu nowego stosunku pracy powinno ono znależc sie w cz. A.

ania0110-11-2005 12:46:15   [#06]
dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]