Forum OSKKO - wątek

TEMAT: instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
strony: [ 1 ]
UFA09-11-2005 14:25:31   [#01]
Jestem po kontroli w zakresie ochrony przeciwpożarowej, muszę opracować / zgodnie z nowymi przepisami/ instrukcję bezpieczeństwa pożarowego. Stąd moja prośba - jesli macie aktualne w/w instrukcje to proszę o wsparcie, będę miała na czym się wzorować. Wiem, że pomożecie więc już Wam dziękuję.
sts09-11-2005 14:31:13   [#02]
zajrzyj na skrzynkę może się przyda?
grazabo09-11-2005 22:21:59   [#03]

Jesli mogę coś poradzić - jeżeli kontrolujący w zaleceniach napisał ,ze nalezy takową instrukcję wykonać - to zleć to fachowcowi .

U mnie wykonanie jednej ( do jednego budynku ) kosztowało 250zł +vat.

Ja  też myślałam ,że uda mi sie coś samej stworzyć , miałam taką własnie drogą , jednak p. kontrolujący ( u  mnie ) tylko okiem rzucił i już mu jakieś symbole ( o których nie mam zielonego pjęcia ) nie pasowały itp. zalecił więc wykonać , co uczyniłam i mam nadzieję mieć na długo spokój.

Jasiu10-11-2005 09:15:43   [#04]

Zgadzam się z grazabo i przytaczam stanowisko Komandy Głównej Straży Pożarnej w tej sprawie.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wyjaśnia co następuje.

Opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego należy zaliczyć do czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Zatem osoby je wykonujące, zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. Nr 81, poz. 351 z późn. zm.), powinny posiadać odpowiednie kwalifikacje tj. określone w § 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 grudnia 1998 r. w sprawie wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych oraz dotyczących warunków fizycznych i psychicznych osób zatrudnionych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, a także w zakresie kwalifikacji zawodowych innych osób wykonujących czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej (Dz. U. Nr 159, póz. 1050).

Natomiast oceny zagrożenia wybuchem, zgodne z PN-EN 60079-10 Urządzenia elektryczne w przestrzeniach zagrożonych wybuchem Część 10:

Klasyfikacja przestrzeni zagrożonych wybuchem, powinny wykonywać osoby znające właściwości materiałów palnych, technologii i wyposażenia, w porozumieniu z odpowiednimi służbami bezpieczeństwa, elektrycznymi i innymi inżynieryjnymi, w tym osobą posiadającą kwalifikacje wskazane w § 3 ww. rozporządzenia

UFA10-11-2005 14:03:03   [#05]

u mnie ten problem, że fachowiec zażyczył sobie 1,5 - 2 tys złotych

Szkoła jest jednodziałowa, budynek pietrowy z uzytkowymi piwnicami.

Jestem z województwa Śląskiego, czy tylko tu tak drogo? 

Ale nie mam wyjścia tylko szukać tańszego fachowca

stone10-11-2005 23:17:39   [#06]
Połnocna wielkopolska  - koszt instrukcji w Zespole Szkół (szkoła podstawowa i gimanzjum - około 1200 uczniów), wykonana przez osobe, ktora posiada uprawnienia, wynosi 800,00zł.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]