Forum OSKKO - wątek

TEMAT: a niby wszystko o zdrowotnym już wiedziałam, ale...
strony: [ 1 ]
Iwona W09-11-2005 13:26:45   [#01]

n-lowi zatrudnionemu w podstawowym miejscu pracy zostaje udzielony urlop dla poratowania zdrowia od 9.11 do 1.12 ... u mnie zatrudniony od 7.10 do 30.06.2006 na kilka godzin - przyniósł z tamtej szkoły do mnie info że tam się urlopuje i co teraz zrobić? u mnie nie może urlopu dla poratowania bo nie ma etatu i 7 lat... czy w takim razie może urlop bezpłatny ma wziąć? bo przecież pracować nie może....

rzewa09-11-2005 13:29:54   [#02]

albo bezpłatny

albo musi zwolnic sie z pracy.

A swoja droga dziwny ten urlop - na taki okres to lekarz powinien L4 dać a nie urlop... Czy on wie, że nawet jak mu się nie poprawi to od 2.12 aż do 1.12.2006 nie będzie mógł takiego urlopu wziąć?

Iwona W09-11-2005 13:48:54   [#03]

dzięki rzewa...

urlop dziwny ale cóż... jest tylko 3 tygodnie a na następny trzeba rok czekać... i to jeszcze pełen etat trzeba mieć.. ehhh

Aneta S09-11-2005 21:49:08   [#04]

do rzewy :)

Chciałabym zadać pytanie dotyczące urlopu zdrowotnego. Mam nadzieję, że zechcesz mi rzewo odpowiedzieć.

Pracuję 8 rok, ale od 2 lat mam niepełen etat. I w najbliższym czasie nie mam co liczyć na etat :( Pytanie moje: kiedy i czy w ogóle będę mogła skorzystać z urlopu zdrowotnego?

Pozdrawiam

rzewa10-11-2005 04:06:41   [#05]

będziesz mogła

jak tylko będziesz miała cały etat...

Chyba, że jesteś n-lem zatrudnionym na podstawie mianowania i masz ograniczenie etatu z 22 art. KN -> wtedy możesz iść na ten urlop o ile wszystkich twoich nieobecności w pracy (zwolnień i urlopów innych niz wypoczynkowe) nie miałaś więcej jak 6 m-cy.

Aneta S10-11-2005 08:51:04   [#06]

dziękuję za odpowiedź.

Wiec jak narazie nie skorzystam  z urlopu... :(

Pozdrawiam

lawenda11-11-2005 10:22:22   [#07]

Budowanie systemów jakości...

Może głupio zapytam, ale potrzebuję pomocy... Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje na temat budowania systemów jakości w szkole podstawowej?

lawenda11-11-2005 10:23:48   [#08]

przepraszam, nie w tym miejscu napisałam...

przepraszam :-)))
bogna14-11-2005 23:19:15   [#09]

proszę - poradźcie

Nauczyciel przebywał 6 miesięcy na urlopie zdrowotnym - do 31.10.,

po zakończeniu urlopu - przyniósł zaświadczenie od lekarza medycyny pracy - o niezdolności do pracy

oraz od lekarza rodzinego - orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu na poratowanie zdrowia - na dalsze 6 miesięcy.

Czy dyrektor powinien odmówić nauczycielowi udzielenia urlopu - podając jako podstawę prawną - KN art. 73 ust.8?

Czy może powinien najpierw odwołać się od orzeczenia lekarza leczącego nauczyciela - na podst. KN art. 73 ust.10 (tylko do kogo i w jakim terminie skoro art.73 ust.11 jest "martwy"?)?

------------------

art.73

8. Nauczycielowi można udzielić kolejnego urlopu dla poratowania zdrowia nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia poprzedniego urlopu dla poratowania zdrowia. Łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela w okresie całego zatrudnienia nie może przekraczać 3 lat.

10. O potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zalecanego leczenia, orzeka lekarz ubezpieczenia zdrowotnego leczący nauczyciela. Od orzeczenia, o którym mowa w zdaniu pierwszym, przysługuje odwołanie do organu odwoławczego określonego w przepisach wydanych na podstawie ust. 11 oraz w trybie określonym w tych przepisach.

11. Minister właściwy do spraw zdrowia, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw oświaty i wychowania, określi, w drodze rozporządzenia, tryb orzekania o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu, o którym mowa w ust. 1, wzór orzeczenia i sposób prowadzenia dokumentacji związanej z wydawaniem orzeczeń o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia oraz organ odwoławczy od orzeczeń o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia, uwzględniając w szczególności sposób wydawania orzeczenia o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu oraz termin odwołania się od orzeczenia.

AnJa14-11-2005 23:25:32   [#10]
jeśli ten urlop był udzielony  do 31.10 to chyba należy odmówić własnie na podstawie 73.8

odwoływac sie, pomijać to, ze nie ma do kogo- nie ma potrzeby - p.8 jest wyżej, czyli ten warunek jest ważniejszy

oczywiście jest pytanie, czy ktoś nie wymysli czegos takiego jak aneksowanie urlopu i nie przekona o tym sądu pracy (o ile dyrektor nie aneksuje a nauczyciel do sadu pójdzie)

ale Ty chyba wice jesteś -więc problem raczej akademicki bardziej?
bogna14-11-2005 23:31:10   [#11]

ale to nie mój problem

tylko ktoś mi podrzucił

i prawie pewne, że niezadowolony nauczyciel pójdzie do sądu...

krystyna15-11-2005 00:24:38   [#12]

kiedyś, chyba Gaba dała link do opracowania "URLOP DLA PORATOWANIA ZDROWIA – WYJAŚNIENIA WĄTPLIWOŚCI (Małopolskie Kuratorium Oświaty)"

A oto fragment:

"Wątpliwości  dotyczyły sytuacji czy w związku z ww. przepisem dopuszczalne jest np. przedłużenie urlopu dla poratowania zdrowia udzielonego na okres 3 miesięcy do okresu trwającego łącznie jeden rok?.

Zdaniem Departamentu Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z faktu, iż ustawodawca określił maksymalną granice  długości urlopu nie można wyprowadzić twierdzenia, iż urlop przyznany na okres krótszy ma charakter otwarty. Ustawodawca bowiem nie przewidział w treści art. 73 odrębnego trybu w zakresie przedłużania urlopu. Powyższe oznacza, że dyrektor szkoły, otrzymując wniosek od nauczyciela o przedłużenie zakończonego urlopu, podejmuje stosowną decyzje kierując się stopniem spełniania warunków, o których mowa w przypadku złożenia wniosku o przyznanie kolejnego urlopu dla poratowania zdrowia.

rzewa15-11-2005 05:52:50   [#13]

ale to wyjaśnienie

było udzielane przed zmianami KN z 31.08.2004 roku, z tym że, własnie zgodnie z tym wyjaśnieniem, nie można, obecnie udzielić kolejnego urlopu (a tym właśnie jest przedłużenie urlopu) bezpośrednio po zakończeniu poprzedniego - trzeba, zgodnie z art 73 ust 8 KN poczekać miniumu rok.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]