Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Linux
strony: [ 1 ]
Basik09-11-2005 10:02:55   [#01]
otrzymujemy pracownię.N-l wybrał system operacyjny Linuxa. Szkoli nam nauczycieli Educom w Lublinie. Ale dla administratora sieci na Linuxa nie szkoli.Może macie jakieś namiary na szkolących na tym systemie - w pobliżu lubelskiego. Przysłała mi ofertę firma ze Szczecina, ale to koniec świata dla nas
Basik09-11-2005 12:13:11   [#02]
nie wiecie...
mirek w09-11-2005 12:39:32   [#03]

Błąd w wyborze systemu

Przy Linuxie nie dostaniecie Office'a. System można później zmienić samemu. Linux jest dostępny za friko. Chcesz to Ci wyślę.

Pozdrawiam

Woron09-11-2005 13:38:20   [#04]

Przy linuxie już jest Office (Open).

1. NIe każda dystrybucja Linuxa jest za friko - warto o tym pamiętać.

2. Pracownia pod linuxem z MEN jest już skonfigurowana jeżeli chodzi o korzystanie z sieci, konta, logowania do serwera itp. Sporo się by musiał nagimnastykować nauczyciel gdyby takie coś miał (chciał) sam zrobić.

3. O ile się doczytałem i zrozumiałem w tych pracowniach jest SUSE a z jego darmowością różnie bywa.

Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem lepiej by było brać z Windowsem i MS Officem - samo oddzielnie to dużo pieniążków kosztuje a z Linuxem się pobawić samemu jeżeli potrzebny. Bo i się więcej człowiek nauczy jeżeli sam se go poustawia a nie będzie rozpracowywał gotowca...

Basik09-11-2005 14:44:30   [#05]

mirek, nie wymądrzaj się.

szkoły, które otrzymały pracownie komputerowe, muszą przeszkolić min.administratora sieci. Niewiele szkół wybralo Linuxa, nie mogę znależć firmy szkolącej. Na tym polega mój problem. Pomóżcie mi znależć firmę. Na tę pracownię czekam dopiero.

Woron09-11-2005 17:26:55   [#06]

Warszawa bliżej:

http://www.oeiizk.waw.pl/strona.php?menu=2&category=pracownie

Możesz też spróbować rzucić to pytanie na Forum Opiekunów Szkolnych pracowni SBS - moze coś będą wiedzieli:

http://sbs.2p.pl/frm.html

Ewentualnie warto przedzwonić do lokalnego koordynatora od spraw informatyki w kuratorium. Przeważnie mają wykazy firm realizujących szkolenia...

Basik09-11-2005 19:29:30   [#07]
dzięki stokrotne za podpowiedź

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]