Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans zawodowy
strony: [ 1 ]
G N08-11-2005 18:16:40   [#01]
czy n-l mianowany odbywający staż na stopień dyplomowanego pisze roczne sprawozdania z realizacji planu rozwoju? Wymóg czy zbyteczność proszę o wyjaśnienie.
grazabo08-11-2005 18:19:15   [#02]

Pisze sprawozdanie z realizacji planu rozwoju po zakończeniu stażu .

Spotkałam się z wymogiem , o którym piszesz.

Ja nie znajduję pp., ale trzeba przyznać ,że zmusza to do systematyczności .

Magosia08-11-2005 18:37:09   [#03]

Ja nie zmuszam

ale proszę , to znaczy, nie rozliczam ,jeśli mi ktoś nie odda. Wymagam bardziej od tych, którzy z natury są mniej systematyczni, pracują mniej widocznie-chcę wiedzieć co i jak,żeby potem - przy kończeniu awansu nie mieć niesmaku.

Wprowadziłam taki wewnętrzny wymóg - zwyczaj raczej  dla dobra nauczycieli -mam ponad 20 awansujących średnio w roku- takie sprawozdanie pozwala mi trzymać rękę na pulsie, mobilizuje nauczycieli a ja mogę wesprzeć , jak uważam za konieczne i wlaściwe.

(Już słyszę , jak zaraz Gaba mi przyłoży za niańczenie dorosłych:-)

Bas09-11-2005 11:08:52   [#04]

obligo

U mnie jest procedura, która uwzględnia sprawozdania cząstkowe (2 razy w roku) z realizacji zadań. Jakoś muszę spełniać wymóg przepisu o nadzorze, gromadzeniu informacji itp. Mam nawet opracowane arkusze-sprawozdania opiekunów stażu. Oni bowiem często są wirtualnymi opiekunami, a tak muszą choćby coś napisać!
Maryna09-11-2005 14:11:10   [#05]
U mnie tak jak u bas, po każdym okresie (wewnętrzna procedura) sprawozdanie cząstkowe. Jest to sensowne, sprawdziło się, ułatwia życie (szczególnie awansującym awansującym) i jest elementem nadzoru .
miriamm910-11-2005 19:37:40   [#06]

U nas

sprawozdanie po zakończeniu stażu. W przypadku pewnych osob jest to dobra metoda te sprawozdania roczne.
Zdarzaja sie teczki do głębokiego zakopania. Jeśli bedziecie zaintetersowani , to opowiem. Jeśli nie spuścimy zaslonę i spłuczkę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]