Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zobaczcie ile...
strony: [ 1 ]
Dżoana08-11-2005 15:08:43   [#01]
będziemy zarabiać w przyszłym roku. Szkoda, że nie wszyscy :-(

<31 października 2005
Nauczycielskie pensje.

Wysokości stawek średniego wynagrodzenia nauczycieli w roku 2006r.

Kwota bazowa w roku 2006r. dla nauczycieli w projekcie budżetu państwa została określona w wysokości 1795,80zł.

W związku z powyższym, na podstawie art.30 ust.3 i 4 KN wysokość średniego wynagrodzenia nauczyciela:

  • stażysty wynosi 1472,56zł stanowiąc 82% kwoty bazowej,
  • kontraktowego wynosi 1840,70zł stanowiąc 125% wynagrodzenia nauczyciela stażysty,
  • mianowanego wynosi 2576,98zł stanowiąc 175% wynagrodzenia nauczyciela stażysty,
  • dyplomowanego wynosi 3313,26zł stanowiąc 225% wynagrodzenia nauczyciela stażysty.>

Bas08-11-2005 15:14:37   [#02]

o matko!

A będzie po staremu. A głupiemu (czyli mnie) radość. Trzy bańki, no, no...
Dorsto08-11-2005 15:31:27   [#03]

1769,26 zł - o ile się nie mylę,  tyle wynosiła kwota bazowa w tym roku.

Czyli podwyżka o 25 zł?

Czy wreszcie podając zarobki mogliby przestać doliczać wszelkie możliwe dodatki??????? Niestety, niektóre samorządy doliczają tylko (aż?)  2% motywacyjnego i stażowe, i nijak tych podawanych średnich  nie idzie wyrobić. :-( A potem teściowa nas pyta, cośmy z tą kasą zrobili, co w tv powiedzieli....  ;-)))))

Iwona208-11-2005 16:24:18   [#04]

Dorsto ;)

Teściowej jeszcze jakoś można wytłumaczyć ;)) Ale co zrobić ze szwagierkami, szwagrami i sąsiadami??
Zanim cokolwiek dostanę na rękę, to już mam to wyliczone (18 godzin, 2 miesiące wakacji, ferie...) pozazdroszczone i wypomniane ;(

Ps. Ale nic to ;) Na moich działa stwierdzenie - "trza się było uczyć" ;))) jak na razie pomaga :)

Dorsto08-11-2005 19:35:47   [#05]
No coś Ty! ;-) Ja tam wolę sąsiadom, bo wiedzą, ile czasu pochłania zwykłe belfrowanie,  pokażę kwitek i spokój. A teściowa, jak zwykle stwierdzi, że płacą nam w dwóch ratach, a ja jej jedną pokazuję :-))))).
Majka08-11-2005 19:51:23   [#06]

wszystko w rękach samorządów...

http://miasta.gazeta.pl/torun/1,35576,3005421.html
Fragmenty:
Odbierając w grudniu ub.r. nauczycielom z klas integracyjnych 20-proc. dodatek za tzw. pracę w trudnych warunkach, magistrat tłumaczył, że gmina nie może dłużej go wypłacać, bo zakazało tego Ministerstwo Edukacji Narodowej.
MEN potwierdza wprawdzie, że nauczycieli z klas integracyjnych nie ma na liście osób pracujących w trudnych warunkach, a wypłacanie dodatku z tego tytułu byłoby naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. - Jeśli jednak gmina chce w szczególny sposób docenić tę grupę nauczycieli, ma ku temu prawne możliwości - zapewnia Artur Klawenek, wicedyrektor departamentu pragmatyki zawodowej nauczycieli w MEN. - Może im np. podwyższyć pensję zasadniczą albo uszczegółowić zasady wypłacania dodatku motywacyjnego. Wszystko w rękach samorządów.
Toruński wydział edukacji i sportu przyznaje, że jest to pewien sposób na wyższe pensje dla nauczycieli z klas integracyjnych. - Trochę jednak obawiam się przyznawania z urzędu dodatków jakiejś określonej grupie nauczycieli - wyznaje Anna Kłobukowska, szefowa wydziału. - Nauczanie w klasie integracyjnej automatycznie nie decyduje o tym, że ktoś jest bardzo dobrym pracownikiem.
Rozważamy możliwość zwiększenia nakładów na dodatki motywacyjne, choć znalezienie ich będzie trudne - mówi Kłobukowska. - Pieniądze z dawnych dodatków dla nauczycieli z klas integracyjnych poszły głównie na podwyższenie dodatków za wychowawstwo.
INA0709-11-2005 20:36:13   [#07]
A ja myślałam ,że tylko mnie " kochana rodzinka " wylicza ile to my ( ja i mąż) zarabiamy - jak miło ,że nie tylko nam wypominają wakacje , ferie, itp. itd. ( szkoda ,że nie widzą nocy spędzonych przy komputerze nad papierkami ) . Pozdrawiam miło :-)))))))))
acha09-11-2005 20:50:47   [#08]

Ja z kolei często we wrześniu spotykam się z tekstami np. znajomej

sklepowej, typu :

Co, skończyło się wolne, hę?

I też sobie myślę, a czasem odważę się powiedzieć:

Każdy sobie sam zawód wybrał :)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]