Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zwolnienie z praktycznej nauki zawodu
strony: [ 1 ]
Czesia07-11-2005 21:31:25   [#01]

 

§ 28 Rozporządzenia Ministra EN o ocenianiu mówi, że

1. Dyrektor szkoły dla dorosłych:

1) zwalnia słuchacza z obowiązku odbycia praktycznej nauki zawodu w całości, jeżeli przedłoży on:

a) uzyskane przed rozpoczęciem nauki w szkole świadectwo zdanego egzaminu na tytuł robotnika wykwalifikowanego (czeladnika) lub dyplom mistrza w zawodzie, w którym się kształci,

b) zaświadczenie wydane przez pracodawcę, potwierdzające przepracowanie w zawodzie, w którym się kształci, okresu co najmniej równego okresowi trwania nauki zawodu, przewidzianemu dla danego zawodu;

5. W przypadku zwolnienia słuchacza w całości lub w części z obowiązku odbycia praktycznej nauki zawodu w dokumentacji przebiegu nauczania wpisuje się "zwolniony odpowiednio w całości lub w części z praktycznej nauki zawodu" oraz podstawę prawną zwolnienia.

W klasie II technikum dla dorosłych taka praktyczna nauka zawodu odbywa sie w formie 4-tyg. praktyki zawodowej.

Co w związku z tym wpisujemy w arkuszu ocen i na świadectwie w miejscu oceny z praktyki zawodowej "zwolniony"? "zaliczono"? (czy może ocenę ze zdanego egzaminu na tytuł robotnika wykwalifikowanego?). Wg mnie powinno być "zwolniony", ale spotkałam się z róznymi wersjami, proszę więc o pomoc w tej kwestii

A jesli ktoś musi odbyć tę praktykę...to chyba w tym wypadku dostanie ocenę?

bogna10-11-2005 22:18:23   [#02]

kiedyś tutaj praktyki zawodowe

zastanawialiśmy się nad możliwoscią zwolnienia z praktyk.

I ja - nadal uważam, że na podst. § 28 - nie ma możliwości zwolnienia z praktyki zawodowej słuchacza technikum.

A z praktyki -ocena jak z każdych innych zajęć.

fredi15-11-2005 18:27:11   [#03]

lub dyplom mistrza w zawodzie, w którym się kształci,

mistrz to jak technik.

Ale zaopis w rozporządzeniu jest mocno niep[recyzyjny

bogna15-11-2005 22:27:39   [#04]

mistrz to nie technik,

tytuł mistrza można uzyskać w zawodach robotniczych

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]