Forum OSKKO - wątek

TEMAT: poradźcie
strony: [ 1 ]
Koralik07-11-2005 18:13:21   [#01]
No i doczekalam się-kolejny - Anonim(w rytmie 2 w ciągu roku i zawsze o to samo szkoła (zastępca krzyczy, inni n-le, sprzątaczki, woźni itp.) źle pracuje że wiem i  nie reaguję, a tylko rozkazuję) - do KO i OP, ze jestem despotą, nakazuję, m.in. każę uczyć się w czasie wolnym od pracy? (zdarzyło sie raz - w tym roku w piątek popołudniu i sobota od rana -wyjazdowy kurs na prośbę grupy n-li ,żeby tak spróbować zintegrować radę, Ci ktorzy nie mogli uczestniczyć otrzymali zwolninie), (a tematy b. ciekawe- zgodne z priorytetem nadzoru), każę pisać na komputerze (fakt - proszę o złożenie dokumentacji w wersji elektronicznej), nawet ZFŚŚ dzielę wg wlasnego uznania (jest regulamin, komisja i to co bol...i to nie ma po równo). Domyślam się, kto to może być- n-l.
W środę spotykają się władze jw.(oficjalnie nic nie wiem- poczta pantoflowa). KO przybywa do mojej miejscowości.
Po co to  spotkanie na szczycie, pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją
Jak sobie poradzić, co przygotować? muszę przynajmniej zrobić rachunek sumienia.
Magosia07-11-2005 18:30:35   [#02]

Elu..

Co ja bym zrobiła? (oprócz rachunku sumienia ..)

Porządek w papierach, coby mieć na zawołanie, "w głowie -" uporządkować sobie pp swoich wymagań i działań, w gabinecie- świeże kwiatki i... fryzura, żeby się dobrze czuć.

Reszta to sztuka rozmowy i trzymania emocji na wodzy.  Ludzie mają prawo inaczej Cię oceniać. Fakt pisania ANONIMU , moim zdaniem, dyskwalifikuje osobę piszacą jako partnera.

Trzymaj się :-)

Koralik07-11-2005 18:35:41   [#03]
dlatego, że chcę miec porządek w papierach i nie tylko,  a głównie nie w papierach,  dostaję po głowie poza tym nie wchodzę w układy i układziki (tak tu było wcześniej)
Marek Pleśniar08-11-2005 20:13:26   [#04]

więc chyba wiesz kto pisuje;-) to się zawsze wie

jak na mnie polonistka napisała do gazety jako stroskany obywatel - od razu wiedziałem - wystarczyło odczytać intencje włożone całym sercem w tekścik;-)

(wkurzyła sięże musi przyjśc na dzień nauczyciela - więc skoro zrobiłem go w porządnym lokalu na ładnej sali - już był powód: "czy nauczycieli na to stać!!? itd;-)

skoro spotkają się władze - idź pierwsza i po pierwsze powiedz że nie wypada "wadzy" reagować na anonimy

Gaba08-11-2005 21:21:22   [#05]

mogłabym się dopisac do portretu z postu 1... i co z tego. Jedna różnica - nikt nie wypisuje na mnie bzdur. ;-) Ale może wszytsko przede mną.

 

Powazniej - bardzo niskie, płaskie to. Postawiono mnie także przed faktem, iz musiałam się tłumaczyć ze skragi, która wpłynęła - ale osoba sobie zastrzegła, że nie wolno ujawniać personaliów. Przeszłam przez to jak przez różyczkę... - mocniejsza, bartdziej ostrożna.

Dziś na RP - skrytykowałam otwarcie pracę grupę nauczycieli - od czerwca czekam na materiały. Mogą nawet pisać do... - przykro mi, trudno, prosiłam, dawałam czas - upomniałam się w sierpniu, we wrzesniu - dziś nagadałam. Trzeba być twardym - niektórzy nauczyciele w szkole zachowują się jak dzieci. ;-(

Koralik09-11-2005 21:28:48   [#06]

o matko

a mnie się ciągle wydawało,że tylko ja to mam.
A z życia :" tę robotę to dała mi za karę- na zlość";  a jesli nie zrobiłam  - jak mogła przy wszystkich do mnie że nie zrobiłam ,
no i nagrody nie dała - choć ostatnią miałam 3 lata temu, i jakies szkolenie - wyjazdowe  narzuciła bo młodym chce sie podlizywać,A ta wycieczka z okazji DEN z socjalnego dla 40 osób a dla tych co nie pojechali to nic tylko jakieś ciastko i spotkanie z młodzieżą bez bonów?-jakby to były jej pieniądze  I coś mi dała o  wypaleniu zawodowym , że niby jestem przegrana życiowo -to jest oburzające  a w ogóle to myśli że jest najmądrzejsza- despotka jedna"" i kilka innych tekstów w tym stylu

Marku
mam nadzieję ,że ktoś(władze "któreś") pokaże mi to dzieło i wtedy ewentualnie dojdę,  a jeszcze nie wiem ale domyślam się- pracuję nad tym "DONIOS.. ŁYM"  nauczycielem- brrr
Dziękuję jakoś mi raźniej że nie tylko ja jestem tą dyr co ośmiela się rządzić=kierować=nadzorować=wymagać=oceniać=delegować uprawnienia=przydzielać i płacić za robotę tym którzy ponoć kochają swoją pracę

Magosiu wiem że ludzie  maja prawo mnie oceniać - może- postrzegać  inaczej,  a nauczyciele mają swoisty dar ku temu. Jeśli jestes dyr to wiesz,że niestety wiele zadań, które z naszego polecenia wykonują n-le to nie nasze własne ale spływają z góry a poza tym kiedyś stworzyliśmy program szkoły i coraz mniej uczniów i pracy dla nauczycieli i jakies awanse sie robi i chce się być szkołą i nauczycielem z klasą (gdzie ta klasa?) ale okazuje sie ,że to tylko problem tego co rządzi- niech sie martwi
Ale lepiej  mi,  dzięki zobaczymy co dalej:)
CARMEN11-11-2005 19:38:15   [#07]

Wyrzucić i nie reagować

Proszę się nie martwić. Anonimy należy wyrzucać ostentacyjnie do kosza.

NIE NALEŻY ICH ANI CZYTAĆ ANI BRAĆ DO SERCA.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]