Forum OSKKO - wątek

TEMAT: p-lne minimum a kanapki
strony: [ 1 ]
anialeh06-11-2005 14:53:48   [#01]
 proszę podpowiedzcie jak w przedszkolach rozwiązałyście problem dzieci przychodzących na tzw. minimum, które nie chcą się żywić w przedszkolu ale przynoszą kanapki z domu. czy Sanepid ma tu jakieś zastrzeżenia , ewentualnie jak przechowujecie indywidualny posiłek dziecka, czt też niema mowy o kanapkach. niestety problem powtarza się co roku. radżcie jak postąpić
Ajcila06-11-2005 15:22:21   [#02]
U mnie na szczęście wszystkie dzieci się żywią w przedszkolu. Jednakże u koleżanek sa dzieci z własnymi kanapkami. Z tego co wiem dla dzieci takich jest przygotowywany osobny stoliczek. Sanepid na ten temat nic nie mówi. Co do przechowywania to przecież dziecko idąc do szkoły również zabiera kanapkę i nikt jej mu nie odbiera żeby gdzieś ją przechować.
anialeh06-11-2005 18:18:02   [#03]
mam mieszane uczucia jeśli dziecko jest w przedszkolu od 7 do 12 i patrzy jak inne zjadają śn i ob (chyba się tu niechcący wpasowałam w wątek o segregacji)
Ajcila07-11-2005 07:44:05   [#04]
Mieszane uczucia to wszystkie mamy, ale cóż z tego gdy rodzic się uprze i zdecyduje, ze dziecko nie je posiłku. Możemy tylko przekonywać, tłumaczyć i najczęściej udaje się, tak jak pisałam wyzej ja takich dzieci nie mam. Wiem jednak, że w przypadku gdy tak rodzic zdecyduje muszę się do tego dostosować
Marek Pleśniar07-11-2005 07:56:04   [#05]
chyba troszkę demonizujemy te sprawy - na tej zasadzie możemy wkrótce na siłę zacząc przeprwadzać babcie przez przejścia uliczne - żeby żadna nie była skrzywdzona:-)
Renatka07-11-2005 08:27:14   [#06]
 już się wyleczyłam ,że tak nie można ,tu decyduje rodzic i wolę dziecko z kanapką bo wiem ,że chociaż ma zapewnioną opiekę a nie zostaje sam w domu ( bo i taka czasem jest alternatywa a i więcej się nauczy ,natomiast gdy widzę ,że te kanapki są "ubogie" bo rodzina ma kłopoty to staram się uzyskać coś od opieki lub sponsorów ( najczęściej dostawcy) czasem trzeba coś za coś.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]