Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Plik PDF w drugą stronę...
strony: [ 1 ]
sanet03-11-2005 08:23:56   [#01]
Chciałabym sie dowiedzieć czy istnieje programik, który potrafi zamienić plik PDF na worda? Prosiłabym o podanie nazwy i linka z którego można pobrać, najlepiej w języku polskim. Dzięki
Konto zapomniane03-11-2005 08:40:55   [#02]

PDF w drugą stronę...

Abby FineReader już w wersji 7.0 potrafi to zrobić. Jest to program do skanowania dokumentów i rozczytywania ich (tzw. OCR), ale radzi sobie również z plikami PDF.
TereKlo03-11-2005 09:40:03   [#03]
Dobry jest ABBY PDF Transformer, "przerabia" na worda i na excela,bardzo dobrze sobie radzi z grafiką i tabelami ale nie jest darmowy..........
Marek Pleśniar03-11-2005 10:13:07   [#04]

programy w drugą stronę są niedarmowe niestety

najlepszy Adobe Acrobat - (Nie mylić z Acrobat Readerem)

o to (także) zresztą w tym standardzie chodzi - gdy chcę zapisać coś tak by ktoś nie skorzystał z mojej pracy w sposób niezamierzony przeze mnie - zapisuję w PDFie

Woron03-11-2005 12:37:40   [#05]
http://www.finereader.pl/wersja-demo.htm

Demo, chyba na 15 dni. Na obrobienie kilkunastu pdfów wystarczy.


Można też próbować programami do OCE dołączanymi do skanera. PRzewaznie potrafią one jednak rozpoznawać tylko skanowane dokumenty a nie pliki pdf. Taki jest np Finereader Spiryt (okrojona wersja zwykłego). Wtenczas. Drukujemy se pdfa, skanujemy i "rozpoznajemy" OCRem.

ps. PDF ma jeszcze więcej zalet niż tylko mozliwosć zabezpieczania dokumentów (to i byle Word ma) ;-).
Marek Pleśniar03-11-2005 14:02:15   [#06]

to co Woron mówi czsem robię - drukuję pdfa na laserze i ładnie się sczytuje skanerem a nawet czasem lepiej niż było

np materiały konferencyjne z OECD tłumaczone na polski - na konferencję w Toruniu - doszły z dorobionymi ogonkami polskimi

nie szło tego przeinaczyć na normalne polskie czcionki a OCRem się oszukało:-)

sts03-11-2005 15:24:27   [#07]
a ja znaczę całość w edycji i czasem udaje się skopiować (Ctrl+C) do WORDA
belinda03-11-2005 18:45:32   [#08]
To demo Transformera  przerabia tylko 3 strony
Woron03-11-2005 18:52:48   [#09]

No bo kupić trzeba.

Zdaję się żę pisałem o Finereaderze, którego ograniczeniem w demie jest 15 dni (i brak cyrylicy ale to mniejszy problem). Dawno nie sprawdzałem ale takie ograniczenie kiedyś było....

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]