Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Podstawy przedsiębiorczości w LO dla młodzieży
strony: [ 1 ][ 2 ]
Mariola05-09-2002 17:53:46   [#51]

wróciłam i będzie teraz moja dłuższa wypowiedź

po pierwsze przeżyłam  szok bo nie spodziewałam się że na tą konferencję przyjedzie aż tylu nauczycieli Informatyki (czy jakby tego nie zwał)
Byli ludzie z SP, GiM i szkół ponadgim-razem ponad 500 osób
Na poczatek wszyscy razem a później z podziałem na szkoły...
Całkiem fajna i ciekawa konferencja jednak najważniejsze sprawy...
Zapytałam (aż dwa razy - bo były wykłady różnych osób) jak powinien nazywać się przedmiot którego uczę w klasie I z roszerzoną Inform(TI)
Zarówno pan Walat jak i pani metod. powidzieli, że powinien nazywać się Informatyka
Jednak na moje pytanie czy za rok lub dwa ktoś nie dopatrzy się braku przedmiotu TI na świadectwie ucznia LO i będę musiała uczyć TI w klasie III mat-inf odpowiedź była błee...
Powiedziano mi że na dzień dzisiajszy nikt nie może dać takiego zapewnienia,że może być tylko Informatyka.
Walat powiedział ,że On, Sysła i jeszcze kilku innych gości rozmawiali na ten temat w MENISie.
Ustalili, że w klasie o rozszerzonej informatyce, TI i informatyka to  jeden przedmiot-Informatyka ale prosili aby MENIS napisał to jasno i wyraźnie.
Jednak należy najpierw zrealizować PP TI a dopiero później PP Informatyki
Ale w MENISie  nikt się do wyjaśnień nie kwapi.

Pytałam ludzi jak jest u nich w szkole.
W wiekszości przypadków w klasie mat-inf nazwali to Informatyka


Janie, jeżeli chodzi o Twoje pytanie to u nas w szkole we wszystkich klasach poza mat-inf jest rozkład 1,1
czyli 1 godz. TI w klasie I i 1 godz. TI w klasie II

w klasach mat-inf rozkład mam 2,2,3
ale dzisiaj się dowiedziałam ,że w klasach ma-inf w szkołach warszawskich mają 3,2,3 lub 3,3,2 lub 2,2,2

Aha, na pytanie o nazwę przedmiotu w klasie I jeden z nauczycieli dał mi chyba najbardziej jasna odpowiedź. Nazwa przedmiotu musi się zgadzać z zatwierdzonym arkuszem organizacyjnym.
I to chyba była najprostrza odpowiedź w tym temacie jaką od dawna usłyszałam.
Najprostrza ale...
Woron05-09-2002 21:18:55   [#52]

A mnie zastanawia...

A mnie zastanawia po co to potrzebne. Czy nie lepiej było zrobić np TI w zakresie podstawowym i TI w zakresie rozszerzonym (lub informatykę). Jakiś sens ukryty (zawsze szukam tego drugiego dna) w tym musi być. Komuś się spodobało słowo technologia i stąd to całe zamieszanie.

I jak interpretować wskazówki z końcówki programu nauczania prof. Sysły, gdzie wyraźnie jest napisane o dwu przedmiotach ... nie wiem już sam ...

Mariola05-09-2002 21:22:36   [#53]

bo Sysła

kiedy pisał program myślał że to będą dwa przedmioty
a teraz jest inaczej
sama na własne uszy słyszałam to od Sysły a dzisiaj od Walata...
Mariola05-09-2002 21:25:14   [#54]

Woron

jeżeli Cię zastanawia
to przypomnij sobie naszą dyskusję na temat uprawnień do nauczania TI
dzisiaj też wyraźnie mówili o tym że nauczyciele, którzy maja uprawnienia do nauczania informatyki nie są przygotowani do nauczania TI
I Sysła też o tym mówił...
wiesz co to oznacza?
janzg06-09-2002 15:27:52   [#55]

spodobało mi się stwierdzenie " Nazwa przedmiotu musi się zgadzać z zatwierdzonym arkuszem organizacyjnym. I to chyba była najprostrza odpowiedź w tym temacie jaką od dawna usłyszałam. "

Jeszcze w kwietniu musiałem od nowa pisać arkusz organizacyjny, gdyż nie zorientowałem się na wskutek "niemyślenia", że od roku szkolnego 2002/2003 nie będzie u mnie w LO jeden przedmiot - FIZYKA bo będą dwa różne przedmioty:

- fizyka i astronomia w kl. I

- fizyka z astronomią w kl.III i IV

ponadto:

- elementy informatyki w kl.III

- technologia informacyjna w kl. I

- informatyka (gdyby to była szkoła Marioli) w kl. I

czyli Mrożek w wydaniu "organów"

Mariola06-09-2002 16:12:05   [#56]

:-)))

Dzisiaj to samo powiedziałam mojemu dyrektorowi
i mocno się zamyślił...
powiedział ,że sprawdzi co wpisał w arkusz i da mi znać ....
i faktycznie to było najprostrze ... :-)

ale czy najbarzdziej rozsądne ?
to się dopiero po latach  okaże  ... :-)
Woron06-09-2002 17:34:03   [#57]

cio to oznacza

Odnośnie kwalifikacji ... oznacza to że ktoś musi zarobić a ktoś wydać kasę.... chyba poszukam pracy na takiej podyplomówce. Ja nie widzę powodów dlaczego Technolgia Informacyjna wymagałaby nowych kwalifikacji ... może Informatyka na poziomie rozszerzonym ale nie TI

no to do licha jak jest??? ... dwa, jeden??? jaki ??? Wam łatwo deliberować a ja musze napisać rozkłady i zacząć normalnie uczyć - jak na razie na oba przedmioty , TI ..nie ma problemu wszystko jest...ale Informatyka...mam tylko program z którego wiele nie wynika i boję się bez podręcznika, bez wskazówek rozpisywać materiał, bo później wyjdzie podręcznik a tam będzie inaczej ... bez sensu :-(

janzg06-09-2002 18:09:42   [#58]

ciekawe dylematy ;-) 

tylko wystarczy popatrzeć wyżej, przecież tam przytoczone są treści podstaw i one się różnią znacznie, więc  dwa oddzielne rozkłady i dwa oddzielne programy przecież ofertę wydawcy przedstawili obszerną.

Mariola06-09-2002 18:17:24   [#59]

janie

nie masz racji

to jest jeden przedmiot
rozkład jeden a dwa programy...
problem leży w czymś innym...

a że dylematy...
takie problemy(i nie tylko takie) mają nauczyciele informatyki
chociaż właściwie to nie są nauczycieli problemy...
tylko chyba chodzi o to żeby był przepływ informacji pomiędzy nauczycielem i dyrektorem
i jakieś wspólne decyzje...

Woron jest już jedna książka do informatyki
widziałam ją i dam Ci namiary (zaraz prześlę)
JarTul06-09-2002 19:59:31   [#60]

Mariolu!

Nie zapomnij o mnie! :) - namiar na książkę.

I jeszcze jedno - załóżmy, że informatyka w układzie 2/2/2

wówczas np. w I klasie zajęcia na bazie TI - program podstawowy

a w II i III zajęcia na bazie informatyka - program rozszerzony.

Jeden przedmiot w arkuszach.

Potwierdź :) chciałbym być pewnym, że dobrze zrozumiałem.

Mariola06-09-2002 20:43:35   [#61]

u mnie w szkole

właśnie tak będzie
ja mam trochę inny rozkład 2,2,3
ale tak TI a później informatyka
Mariola06-09-2002 20:49:41   [#62]
wysłałam namiar
JarTul07-09-2002 07:51:20   [#63]

Mariolu!

Bardzo dziękuję. :)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]