Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "Mam nadzieję, że to będzie oznaczało dużo dzieci"
strony: [ 1 ]
hania26-10-2005 22:13:04   [#01]
600 złotych za urodzenie pierwszego dziecka i 1200 zł za drugie rocznej ulgi podatkowej - taką propozycję przedstawił w czwartek w Elblągu desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS).Pytany przez PAP o szczegóły ulgi Marcinkiewicz powiedział, że miesięcznie za pierwsze dziecko rodzice otrzymają ulgę w wysokości 50 zł, za drugie 100 zł. Z każdym kolejnym dzieckiem odpis będzie wzrastał o następne 100 zł miesięcznie. "Ma to być zachęta dla wszystkich ludzi dobrej woli. Kryzys demograficzny jest faktem. Mam nadzieję, że to będzie oznaczało dużo dzieci" -podkreślił Marcinkiewicz. Odnosząc się do kwestii reformy podatkowej zaznaczył, że wraz z wygraną PiS w wyborach parlamentarnych, nie jest możliwa realizacja programu 3 razy 15, autorstwa Platformy Obywatelskiej.

(źródło: PAP 22/10/2005)

no i uczniów nam przybędzie w zastraszającym tempie:-))
Marek Pleśniar26-10-2005 22:22:26   [#02]

rodzisz 15 dzieci i masz podatki z głowy

żyć nie umierać;-)

a czy politycy nie pomyśleli o równości płci!!

gdzie demokracja

gdzie prawa??? gdzie rzecznik Środa!!!???

żądamy ulg podatkowych dla panów!! z racji dokładania starań by się dzieci urodziły

np 15zł za każde dokładanie starań.  Możnaby np co miesiąc skłądać w urzędzieskarbowym taką ankietkę z odptaszkowaniami w kratkach - jak w hotelu za korzystanie z minibaru;-) I z parafką małżonki/partnerki.

Mam nawet w głowie zarys systemu kontroli czy małzonki/partnerki nie skłamią podatkowo w tych zeznaniach

Ank26-10-2005 22:25:08   [#03]
To zapewne będzie monitoring a ewaluacja na porodówce ;-))))
Marek Pleśniar26-10-2005 22:27:32   [#04]

no nie

chodzi mi o weryfikację czy nie podpisują się bezpodstawnie

jest bardzo prosty sposób

do zeznania miesięcznego w ww. sprawie dołączamy kartkę od spowiedzi pani;-) rzecz jasna spowiedź będzie teraz obowiązkowa przecież i każdy obywatel i tak będzie nosił w portfelu do okazania?

hania26-10-2005 22:40:54   [#05]

o jacie;-))

ankietkę z odptaszkowaniami w kratkach
Ajcila27-10-2005 09:08:06   [#06]

Marku

to wszystko ze względu na Ciebie wymyślili żeby Cię zmobilizować do pracy:-)

Cóż nie wystarczy samo jak to mówisz "dokładania starań by się dzieci urodziły"

Efekty, liczą się efekty:-)))

Ty się nad systemem kontroli nie zastanawiaj jeno się postaraj żeby ten niż demograficzny , który powstał podnieś:-)

Bas27-10-2005 09:58:50   [#07]

o,o, to!

Markowi chyba chodzi tylko o to podnoszenie. Obśmiałam się z systemu kontroli. Marnujesz się, Marku, w tym Oskko. Idź w ministry. Jeżeli nie będzie lepiej, to przynajmniej inteligentniej.
Marek Pleśniar27-10-2005 10:40:04   [#08]

Mi chodzi o nie podnoszenie czegoś, a składanie tych 15zł do świnki-skarbonki

ale co to ja miałem, aha: w oskko się nie marnuję bo tu jest sensowniejsza robota;-)

Ank27-10-2005 15:36:09   [#09]

Od czego sensowniejsza, od tego ptaszkowania czy ministrowania?

W ministry Marka nie wolno posyłać bo tam ludzie się jak wiemy z doświadczenia cofają (zacofają, wycofają itp) a on ma jeszcze niejedną misję do spełnienia a i na to "dokładanie starań" czasu by mu chyba wtedy nie wystarczyło a tak jest może jakaś nadzieja na fajny i sensacyjny wątek mnożeniowy:-))))))

Grażyna27-10-2005 18:22:47   [#10]
to ja jestem "do przodu, bo mam trójkę dzieci - czas pomysleć o czwartym...;))
Ank27-10-2005 22:09:21   [#11]

No jesteś

tylko ty nie myśl bo od tego to się nie mnoży a nawet niektórym myślenie logiczne i perspektywiczne przeszkadza w namnażaniu się;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]