Forum OSKKO - wątek

TEMAT: RACJONALIZACJA WYDATKÓW
strony: [ 1 ]
piobio26-10-2005 13:08:34   [#01]
Macie może opracowane zarządzenie dyrektora szkoły w sprawie racjonalizacji wydatków rzeczowych? Kto pomoże?Pilnie potrzebuję!
AnJa26-10-2005 13:55:25   [#02]
Nie ma czegos takiego jak zarządzenie w sprawie racjonalizacji wydatków.

Przeanalizuj wydatki z 2-3 lat, popatrz na wyniki pod kątem potrzeb i możliwości bieżącego planu finansowego, tam gdzie zobaczysz możliwości zaoszczędzenia oszczędzaj.

Zarządzenia mogą konkretów dotyczyć: zasad korzystania z telefonu, używania oświetlenia, limitów niepłatnego ksero.

Reszta to zwykłe polecenia- np.konserwator skrecający ogrzewanie w cieplejsze dni.
emeryt26-10-2005 13:57:25   [#03]

piobio...

czy ja dobrze Ciebie rozumiem: chcesz zarządzeniem zracjonalizować wydatki rzeczowe??? Przecież decyzje o tych wydatkach to Twoje decyzje. Chcesz sam sobie zarządzić??? Zarządzeniem????

Jak to mówił Pawlak............koniec świata:-)))))))))))))

piobio26-10-2005 14:22:16   [#04]
Dostałem taki prikaz z organu!
Wojciech Tański26-10-2005 14:39:04   [#05]

Dla mnie bomba!!! :-))))) Znaczy się twojego organu nie interesuje, czy racjonalnie wydajesz pieniądze, tylko czy masz zarządzenie?

emeryt26-10-2005 14:58:19   [#06]

ten Twój "organ"......

przecież ma jedyną skuteczną możliwość - uwalić Ci wydatki zmianą w planie finansowym szkoły. A ty wtedy masz zgryza i wydajesz sobie zarządzenia:

- Zarządzenie Nr 1 w sprawie określenia normatywu zużycia papieru toaletowego w cm/osobę/dzień

- Nr 2 w sprawie wymiany szufli w kotłowni na taką o mniejszej powierzchni roboczych

- Nr 3 w sprawie procentowego określenia stosunku wody do płynu myjącego posadzki np: 90/10

-Nr 4 w sprawie ustalenia grafiku woźnego dotyczącego przemiennego wyłączania oświetlenia poprzez pokręcanie żarówkami (np. co druga so godzinę)

itd, itd,

Marek Pleśniar26-10-2005 15:01:57   [#07]

to chyba jasne;-)

jak mnie raz organ sprawdzał to po kontroli urzędnik nadal nie wiedział że "mam" dwa budynki szkolne a w tym drugim dobre 400 dzieci;-)

ale kwity odzwierciedlały rzeczywistość znakomicie

Marek Pleśniar26-10-2005 15:03:28   [#08]

"poprzez pokręcanie żarówkami (np. co druga so godzinę"

Zdzisławie:-))
emeryt26-10-2005 15:05:28   [#09]

Marku....

Nie we wszystkich pomieszczeniach szkoły są instalacje dwu lub trzyobwodowe.Nie da się wyłączyć połowy pstyczkiem. Trza pokręcać!!!!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]