Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Poszłabym za Tobą na sam koniec świata
strony: [ 1 ]
Gaba26-10-2005 03:16:06   [#01]

... Mira z odeszła...

- "ale mi się nie chce..."

 

Wczoraj w szpitalu w Otwocku zmarła na zawał serca Mira Kubasińska, legenda polskiego blues-rocka, wokalistka grupy Breakout ,założonej w 1968 przez Tadeusza Nalepę. Breakouci byli pierwszym polskim zespołem, który - jak pisał krytyk muzyczny "Gazety" - "wyrwał polską muzykę z bigbitowego przedszkola i pokazał , czym jest prawdziwy rock". Ten bezkonkurencyjny zespół zdobył wówczas popularność, porównywalną jedynie z odmiennymi w charakterze "Skaldami". Breakouci wyszli z podobnego klimatu, co Jimi Hendrix i Janis Joplin. Szokowali hardrockowym brzmieniem, psychodelicznym nastrojem, prostymi i mocnymi tekstami Bogdana Lebla - oraz wyglądem, co doprowadziło w pewnym okresie do zakazu emitowania w radiu i TV. Na pierwszej płycie "Breakoutów" znalazły się największe przeboje Kubasińskiej: tytułowe "Na drugim brzegu tęczy", "Poszłabym za tobą" "Gdybyś kochał, hej" (pierwsze miejsce na liście przebojów , styczeń 1969). Kolejne płyty z udziałem Kubasińskiej, to "70 a" , "Mira", "Ogień", NOL, ZOL. Po rozwiązaniu Breakoutów w 1982 Mira wycofała się z estrady. Wróciła ostatnio, występując z zespołami After Blues, K.G. Band i otwocką grupą Bluesquad, wykonując również swoje dawne przeboje. Miała 61 lat.

 

Ps. i Majster Bieda także... w czerwcu.

Bas26-10-2005 08:03:41   [#02]

Żal

Miry. To moja młodość, okres buntu i naporu. Żal.
Krajanka26-10-2005 11:19:43   [#03]

...
Gdybyś lubił mnie choć trochę, hej
Gdybyś kochał jak mnie kochasz mnie
Gdybyś nie był jaki jesteś
Zechciał tak jak nie chcesz mnie

Byłbyś wiatrem a ja polem, hej
Byłbyś niebem, ja topolą, hej...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]