Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Budżet
strony: [ 1 ]
Krzyko25-10-2005 14:27:51   [#01]

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki dot. zasad konstruowania budżetu szkoły.

Dziękuję.

Gaba25-10-2005 14:39:32   [#02]

szkoła nie ma budżetu - ma jedynie plan finansowy.

Już masz pierwszą wskazówką, ktora jednoznacznie okresla, co masz skonstruować.

AnJa25-10-2005 15:00:57   [#03]
na pewno też dostałes jakieś informacje z OP - u nas instrukcja tak szczgółowa, że az boli, łacznie z arkuszem excella i wpisanymi juz formułami przeliczającymi
Dana P25-10-2005 20:57:33   [#04]

Szkoła ma plan dochodów i wydatków budżetowych, a niektóre jeszcze plan rachunku dochodów własnych. OP u mnie daje wskaźniki i tak np. płace o 5% , a wzrost cen towarów i usług o 1,5%. Ja natomiast uważam, że sporządzenie planu wydatków budżetowych to dobry moment na pokazanie potrzeb szkoły  i zazwyczaj przekraczamy zalecane wskaźniki.

Proponuję zacząć od kalkulacji wynagrodzeń , a później kolejno wg rozdziałów i paragrafów. Zawsze na koniec zostawiam sobie  paragraf 4110 i 4120 bo to nie tylko od płac, ale i od 13-tki i od umów zleceń z 4170. Pozdrawiam!

Ajcila25-10-2005 21:01:52   [#05]

DanaP

I co twój oP n to przekraczanie?

Nasz to zaraz tnie ile  się da, zresztą nawet na podwyżki nie możemy nic planować bo trzymają w rezerwie. O wzroście na usługi to od kilku lat nie mam mowy niestety.  W tym roku otrzymaliśmy wskazówkę, że mamy planowac na poziomie 95% roku ubiegłego:-(((

AnJa25-10-2005 21:04:17   [#06]
Jej też tnie pewnie.

Jak mój - ale właśnie te potrzeby pokazuję.

I jak ten pociety podpisuję, to piszę sązniste wyjasnienie na co to mi środków zabraknie w związku z brakiem środków cięciem spowodowanym.
Ajcila25-10-2005 21:10:01   [#07]

AnJa

ja też planuję realnie tzn. zgodnie z potrzebami w tym roku to bagatela przekroczyłam przyznaną przez OP kwotę o 100 tyś zł. Oj będą mieli co ciąć.

Dodatkowo piszę uzasadnienie dlaczego i na co:-)

Wiedzą zatem dlaczego przekraczam ich kwotę a jak tną to i tak na to wpływu nie mam:-(

Dana P25-10-2005 21:29:36   [#08]
Oczywiście , że nie mam złudzeń i na rok 2006 otrzymam plan zmniejszony. Jest to podyktowane nie zawsze złą wolą OP , ale i rzeczywistym brakiem środków finansowych . Natomiast w przypadku gdy wystąpią  okoliczności , że brakuje nam środków budżetowych w ciągu okresu obrachunkowego mam pisemną "podkładkę" uwzględnienia pewnych wydatków w planie i śmiało proszę o dodatkowe   środki na zaspokojenie potrzeb. Jak napisałam wcześniej  uważam, że nie ma innego dobrego momentu na pokazanie potrzeb szkoły i  nawet jeśli otrzymałabym polecenie sporządzenia planu do wysokości 95% z 2005 roku i tak wyliczająć te 95 % obok pokazałabym rzeczywiste potrzeby. W mojej szkole np. nauczyciele do planu składają zapotrzebowanie na pomoce dydaktyczne, kierownik gospodarczy również z  zakresu dotyczącego jego stanowiska pracy, sekretarz i tak od szczegółu dochodzimy do ogółu.
Ajcila25-10-2005 21:36:01   [#09]

Budżet planuję w specjalnym programie tzw. PABS, który np nie przyjmuje środków na pomoce dydaktyczne, o te środki piszemy pismo a OP zatwierdzają nasz budżet przyznaną kwotę sam wpisuje w program.

W programie tym wpisuję kwotę jaką miałam na ten rok oraz swoją proponowaną na 2006. Zatwierdzając OP określa kwoty dla każdego paragrafu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]