Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czas pracy dla 3/4 etatu
strony: [ 1 ]
Monika Koch25-10-2005 11:06:30   [#01]
Mam kierowcę zatrudnionego na 3/4 etatu. Oczywiście wyrabia niesamowitą liczbę nadgodzin. Jak najlepiej zawrzeć umowę z takim panem? wiem, że można w umowie określić liczbę godzin jaką ma przepracować w danym dniu i te godziny traktuje się jako "normalne" a dopiero następną jako nadliczbową - nie wiem tylko ile?(za jego zgodą oczywiście). Jak wy to rozwiązujecie?
GMR26-10-2005 16:26:45   [#02]

Nie rozumiem, ma 3/4 etatu i nadgodziny?

To powinien mieć cały etat - będzie taniej.

Zapytaj kadrową.

rzewa26-10-2005 16:36:33   [#03]

nie tylko taniej

ale zgodnie z przepisami - pracownik zatrudniony na mniej niz etat nie powinien pracować w godzinach nadliczbowych...

A jeśli juz to całkowicie wyjatkowo i incydentalnie i powinno ich być mniej niż ilość godzin brakująca do etatu w tygodniu.

Jeśli godzin jest w jakimś okresie więcej to powinno się czasowo zmienić umowę aneksem, a nie rozliczac godziny nadliczbowe

Godziny nadliczbowe są przewidziane na sytuacje wyjątkowe (awaria) i to raczej dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin.

Pracownikowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze pracodawca ustala rozkład czasu pracy (ile godzin, którego dnia) pamiętając, że max ilość godzin w jednym dniu wynosi 12. Rozkład czasu pracy powinien być sporządzony na piśmie a pracownik potwierdza jego otrzymanie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]