Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Połączenie oddziałów przedsz. w ciągu roku szkolnego
strony: [ 1 ]
wychu24-10-2005 09:27:04   [#01]

Witam

Moja znajoma zaplanowała w arkuszu organizacyjnym 2 oddziały przedszkolne dzieci 6 letnich w SP bo zapisanych zostało 26 dzieci i tyle też utworzyła od 1 września.

Jedno z dzieci w połowie września, zostało przez rodziców zabrane .(zmiana miejsca zamieszkania)

Na początku października dostała od OP pismo wzywające do dokonania zmian w arkuszu organizacyjnym w związku z liczbą dzieci.

Żeby było jeszcze ciekawiej to przyjęła też kilka dzieci pięcioletnich i co teraz ma zrobić??

Przy uporze OP i połączeniu czy można wypowiedzieć nauczycielowi mianowanemu umowę w ciągu roku ???

A co z dziećmi 5 letnimi??

Jakie kroki proponujecie??

Konto zapomniane24-10-2005 09:56:22   [#02]
W ciągu roku nauczycielowi przedszkola można wypowiedzieć umowę - oczywiście z zachowaniem stosownych terminów, ale nie mam pojęcia co zrobić z pięciolatkami - jeżeli OP się uprze to pewnie posłac dzieciaki do domu. Może więc nich naśle rodziców owych pięciolatków na OP - niech spróbują powalczyć. Boję się jadnak, że będzie tak jak u nas - czyli liczebność dzieci w grupach znacznie ponad limit.
Konto zapomniane24-10-2005 09:58:52   [#03]

Tak tylko myślę...

A może namówić rodzica pięciolatka, aby synek realizował program zerówki - niby że pójdzie o rok wcześniej - póżniej zawsze może się rozmyślić...
beera24-10-2005 10:00:14   [#04]
pieciolatek by pójśc rok wczesniej do szkoły nie musi zrealizować rocznego przygotowania przedszkolnego
Konto zapomniane24-10-2005 10:05:45   [#05]
ale OP może o tym nie wiedzieć :-)
Ank24-10-2005 15:53:26   [#06]

A ten nauczyciel to nie przedszkolny tylko szkolny, więc zatrudnienie tak jak innych nauczycieli pracujących w SP.

Moja PP wszystkie 5-latki i ich ambitnych rodziców co to chcą wcześniej do szkoły informuje, że dzieci w związku z obowiązkiem rocznego pp mają mieć opinię z poradni, że dojrzałe i mogą wcześniej.

Ja nieustająco wzdycham żeby nie było tekstów 'a u mnie, a u nas" tylko jednakowe, spójne przepisy bez dziwnych interpretacji, niedomówień i marginesu na radosną twórczość coniektórych.

Tylko tematów na forum byłoby pewnie zdecydowanie mniej a tak proszę jest o czym pogadać i nawet pomilczeć się nie da, bo zawsze coś u nas inaczej i trza się odezwać

Konto zapomniane24-10-2005 20:15:15   [#07]

Hmm...

Z mojej wiedzy wynika, ze rodzic w poradni zasięgał jedynie opinii a decyzję podejmował sam. Przy czym dziecko badane było w drugim półroczu (i to bardziej pod koniec), bo w pierwszym półroczu dziecko "dojrzewało" i jak mamusia uznała że już tego dojrzewania wystarczy, to żadna pani psycholog nie była w stanie zakłócić jej wizji świetlanej przyszłości małego geniusza. Tak było do tej pory - jak jest teraz - po wprowadzeniu obowiązku szkolnego- tego nie wiem, ale będę się musiała zorientować, bo rodzice jednego dzieciaczka z mojej grupy dopatrzyli się u niego ponadprzeciętnych zdolności i nie chcą ich marnować.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]