Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czy ktoś to czytał w całości?
strony: [ 1 ]
Majka22-10-2005 22:44:14   [#01]
21 października 2005
Razem z egzaminami wstępnymi zniknie możliwość wyboru.

Zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym o przyjęciu na studia ma decydować tylko wynik matury. Oznacza to, że nie będzie możliwości zmiany decyzji odnośnie wybranego kierunku studiów.

Uczniowie zgodnym chórem oceniają, że to dla nich gorsze rozwiązanie. Choć o zapisie wiadomo było od dawna to wszyscy, rodzice uczniowie jak i nauczyciele są zaskoczeni. Ustawodawca w tym przypadku postąpił rygorystycznie i nie zawarł w ustawie żadnych okresów przejściowych, czego domagają się zarówno uczelnie jak i licea. W związku z tym MEN rozważa możliwość przeprowadzenia w najbliższym roku jeszcze jednych egzaminów wstępnych na studia.

Póki co, zgodnie z ustawą, uczelnie na zmianę sposobu rekrutacji mają czas do końca listopada.


Źródło: Rzeczpospolita.
AnJa23-10-2005 11:11:29   [#02]
Czyli bajzlu ciąg dalszy jakby.

Tyle, że ja czegos nie rozumiem:"Zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym o przyjęciu na studia ma decydować tylko wynik matury. Oznacza to, że nie będzie możliwości zmiany decyzji odnośnie wybranego kierunku studiów."

Ależ bedzie: jeśli maturzysta  skorzysta z szansy zdawania aż 6 przedmiotów a uczelnie względnie racjonalnie wybiora punktowane przedmioty(a zwłaszcza ich liczbę: 2-3)- nie będzie problemu.

Przydałaby się jeszcze zmiana terminów deklarowania wyborów przedmiotów - moim zdaniem powinien to byc przełom stycznia-lutego - w praktyce zresztą i tak wtedy spory odsetek w roku ubiegłym zmieniał deklaracje.
Majka23-10-2005 11:40:50   [#03]
Zaniepokoiło mnie własnie cytowane przez ciebie zdanie. Jesli nie ma egzaminów- absolwent składa na 2-3 uczelnie. Wybiera.
Chyba że uczelnie jednym głosem zażądają oryginału świadectwa ?
AnJa23-10-2005 11:48:40   [#04]
Nie wiem, może naiwny jestem za bardzo, ale ja uwierzyłem w deklarację naboru elektronicznego z wykorzystaniem bazy OKE i dostarczeniem dokumentów dopiero po I etapie tejże.

Oczywiście, moja naiwność nie sięga aż tak daleko, by sadzić, że rejestracja kandydata na studenta w każdej uczelni nie będzie kosztowała 80 zł.
AnJa23-10-2005 11:49:21   [#05]
bazy CKE oczywiście
Majka23-10-2005 12:01:26   [#06]
AnJa, a w rekrutacji elektronicznej okreslono liczbę kierunków, na które wolno się rejestrować?
Bo coś jestem niedoinformowana w tej materii :(
AnJa23-10-2005 12:05:42   [#07]
Jakiś czas temu pisano o tym bardzo ogólnie.

Zrozumiałem, że to będzie raczej wolnaamerykanka - czyli ile chcesz.

Na spotkaniu z OKE potwierdzono, że taki wariant jest koncepcyjnie brany pod uwagę.

Tyle, że oni nie wiedzą nic więcej.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]