Forum OSKKO - wątek

TEMAT: plan urlopów
strony: [ 1 ]
Gaba22-10-2005 22:37:55   [#01]

zostały pracownikom jeszcze dni urlopu, niedużo, ale zawsze. Czy mogę wysłać ich na przymusowy urlop, czy dopiero w nowym roku.

 

Jaka macie tutaj praktyke i zwyczaje lub obwarowania prawne.

violka22-10-2005 23:06:33   [#02]

pracownik powinien wykorzystać zaległy urlop najpóźniej do końca kwietnia następnego roku, czyli chyba dopiero potem można go wysłać na siłę

ale celem urlopu jest regeneracja sił i przynajmniej 2 tygodnie kolejnych dni kalendarzowych powinien odpoczywać (czyli 10 dni urlopu + soboty i niedziele)

jesli wybrał już ten 2 tygodniowy, to możesz czekać do kwietnia, ale jeśli nie wykorzystał wcale lub tylko kilka dni - to chyba lepiej byłoby go wysłać, bo w razie wypadku w pracy, może być zarzut, że pracownik był niewypoczęty, co mogło podwyższać ryzyko wypadku

violka22-10-2005 23:07:55   [#03]

a co do zwyczajów

to kucharki, sprzątaczki i administracja zwyczajowo idzie na urlop w ferie i wakacje  (nawet na cały miesiąc), a dozorcy w ciągu roku szkolnego
miriamm923-10-2005 08:26:58   [#04]

Gaba

weszłam na Tój wątek, b. proszę Cię o maila. Z innego wątku wyczytałam, że możesz udostępnić materialy na temat oceniania ksztaltującego, o co b. proszę.
Ja w zamian też prześlę Ci inne opracowania.
Adaa23-10-2005 11:17:17   [#05]

W Polsce ocenianie kształtujące próbuje upowszechnić Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na stronie internetowej CEO: www.ceo.org.pl zainteresowani znajdą więcej informacji na temat oceniania kształtującego.

jak pokopac w materiałach znajdzie się prezentacje Janet Looney na ten temat...i mase innych

miriamm924-10-2005 01:01:43   [#06]

Adaa

Dzięki. Jeśli Gaba będzie mogła coś dorzucić, to b. proszę.
beera24-10-2005 08:54:11   [#07]

najlepsze materiały

na ten temat, to strony CEO, adres podała adaa

- poszukaj tez w DSie- tam Danusia Sterna pisała na ten temat

Marek Pleśniar24-10-2005 09:57:15   [#08]

z najnajpierwszej ręku ma się dane tu:

http://www.oecd.org/document/45/0,2340,en_2649_33925_31461421_1_1_1_1,00.html

 

a tu jedyne oficjalne w kraju - nadzorowane przez OECD i "namaszczone" przez MEN na konferencji wiosennej - dane na powyższy temat

niedługo będzie też co nieco na stronie pokonferencyjnej OSKKO

warto unikać "kaskad" - i zamówić po prostu do swej szkoły szkolenie na ten temat w CEO

wtedy ma się z pierwszej ręki

Gaba24-10-2005 17:58:49   [#09]
jest Asiu, wiele materiałów na ten temat. Lepszość jest względna. ;-)
beera24-10-2005 18:00:49   [#10]

no

względna

Pewnie

a ze względna- polecam CEO - jako pierwszych i najlepszych w tej dziedzinie.

Gaba24-10-2005 18:11:05   [#11]

yhm! ;-)

 

Asiu, bardzo dobre było wystąpienie CEO i p. nauczyciela. Mówię szczerze.

Ale to nie jedyni ludzie, którzy w tym robią. Nawet, kiedy wpiszesz w szukaj ten temat... to sie okaże, że są... w Polsce "znajęcy się".

 

Pani Looney to rok 1998, super. W tym czasie w Polsce jest grupa, która rozpczęła pracę... Wiesia Żuchowicz szefowa. Są materiały do dania. Za darmo do dania. ;-)

beera24-10-2005 18:17:38   [#12]

ejjj

no ja polecam to, co polecam, Ty polecasz, to, co polecasz- dzieki temu mamy dwa miejsca polecane, z ktorych mozna czrepac informacje- tylko się cieszyć

i się cieszyć, ze są na forum tacy, ktorych OK zainteresowało.

a  spory czy jajko, czy kura, to przy piwie w piwniczce ;-)) ( tylko przy piwie zresztą, bo jedzenia nie bylo)

.....

i nie wiem jakiego p. nauczyciela wystapienie- bo nie lapię?

Marek Pleśniar24-10-2005 18:38:51   [#13]

nie było Cię na tym asia

chodzi o tych nauczycieli z Poznania - znaczy spod:-)

ok, tak czy inaczej jest.. ujmujące. Mię znaczysie;-) Pewno wielu innych także.

beera24-10-2005 18:42:55   [#14]

aha

to ja bylam wtedy na reanimacji po wypadku?

;-)

Marek Pleśniar24-10-2005 18:49:15   [#15]

generalnie jednak piszą o tym tak jak poniżej. I wersja ogólnie znana jest taka, że regularnie odbywa się tak jak poniżej. Tyle o tym KS:

 ocenianie kształtujące

Ocenianie kształtujące to nowy nurt w nauczaniu, nastawiony na to, by pomóc uczniowi uczyć się. Ocenianie kształtujące jest definiowane jako częste, interaktywne ocenianie postępów ucznia i uzyskanego przez niego zrozumienia materiału, tak by móc określić, jak uczeń ma się dalej uczyć i jak najlepiej go nauczać. Ocenianie kształtujące "uczy, jak się uczyć" przez:

  • modyfikację procesu uczenia się i włączanie uczniów w kształtowanie tego procesu;
  • przygotowanie uczniów do oceny koleżeńskiej i samooceny;
  • zrozumienie przez uczniów tego, jak się uczą;
  • pomaganie uczniom w wypracowaniu własnych strategii „uczenia się jak się uczyć”.

Liczne badania i poważne raporty pokazują, że ocenianie kształtujące jest bardzo skutecznym sposobem podnoszenia osiągnięć uczniów i jest pomocne w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych. Inną przyczyną zainteresowania tym sposobem oceniania jest to, że ocenianie kształtujące przygotowuje uczniów do uczenia się przez całe życie.

W lutym tego roku Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (organizacja OECD jest znana w Polsce dzięki badaniom PISA – Programme for International Student Assessment) opublikowała raport „Ocenianie kształtujące; poprawa uczenia w klasach szkoły średniej” („Formative assessment; improving learning in secondary classrooms"). Także w lutym OECD zorganizowała w swojej paryskiej kwaterze konferencję poświęconą strategii wprowadzania oceniania kształtującego do polityki oświatowej krajów członkowskich.

W Polsce ocenianie kształtujące próbuje upowszechnić Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na stronie internetowej CEO: www.ceo.org.pl zainteresowani znajdą więcej informacji na temat oceniania kształtującego.

--------------------

tu o tym tak:

http://www.nbportal.pl/common/Wiadomosc.jsp?nid=13291&page=1&active=3048

 

natomiast prekursorami OK są ci poniżej:

http://www.kcl.ac.uk/depsta/education/publications/blackbox.html

Rycho24-10-2005 18:49:48   [#16]

no tak!

teraz dopiero sie dowiaduję co mnie minęło ;-)
Rycho24-10-2005 18:53:14   [#17]
chodzi mi o tą reanimację oczywiście :-)
Marek Pleśniar24-10-2005 18:54:54   [#18]

 

w każdym razie co do lepszości - Black i Wiliam są najlepściejsi;-) Bo to oni wprowadzili. Efekty zbadała OECD i wprowadza program OK w Europie, w tym u nas - według "strategii wprowadzania oceniania kształtującego do polityki oświatowej krajów członkowskich"

nie wiem co może być lepściejsze od najlepściejszego.

warto zaś zajrzeć do tych którzy to po prostu robią:

http://www.drazna.webpark.pl/proj_1.htm

jak gabo też pokażesz na swojej stronie szkoły, że robicie to u Was w szkole - odszczekam;-)

Gaba24-10-2005 19:13:28   [#19]

oszywiśśśsie!

Inside the Black Box - to jest sama wulkanowska witrynka sprzed paru lat! Może to jeszcze gdzies jest.

Usłyszałam od p. Stryny, że sam Kruszewski przetłumaczył ten art. Toż to miód, ale nie mam dostępu - znam tylko z tłumaczeń Tomka Gliszczyńskiego i p. Legutki.

;-)

 

A na poważniej... to sobie rozmyślam, czy by jakoś mi grona nie przeszkolili... bo któż jest prorokiem we własnym kraju... czy jakoś tak?

 

PS. wpiszcie w szukaja - rozmawalismy o tym. I to jest piękne.

 

;-)

PS. Podreperowałam siły dzięki Wam, naładowałam akumulatory. ;-)))

Marek Pleśniar24-10-2005 19:35:08   [#20]

pax:-)

gabo, tak się tylko przychrzaniam;-)

mi się natomiast wszystkie akumulatory rozładowały kompletnie;-) zdechłym po tych atrakcjach toruńskich

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]