Forum OSKKO - wątek

TEMAT: studia podyplomowe
strony: [ 1 ]
iwonka22-10-2005 22:22:28   [#01]
http://www.men.gov.pl/nauczyciele/studia_podyplomowe/dolnoslaskie.php
Ala23-10-2005 08:50:09   [#02]
czy ktoś wie coś o takich studiach dla nauczycieli z Małopolski?
kasiek24-10-2005 19:59:23   [#03]

Dla nauczycieli z małopolski nie ma...

... jak podaje dzisiejsza lub wczorajsza "Wyborcza", żadna uczelnia z małopolski nie zgłosiła się do przetargu....
Ala24-10-2005 22:40:47   [#04]

:-(((((

a ci z Małopolski mogą w innych województwach?

zgredek24-10-2005 22:42:50   [#05]
mogą - spokojnie mogą - nie ma rejonizacji;-) w tym przypadku
Ala24-10-2005 22:47:01   [#06]
no nie wiem bo w dolnośląskim to napisali, że dla nauczycieli z woj. dolnośląskiego i opolskiego, więc może jakaś rejonizacja?
zgredek24-10-2005 22:55:04   [#07]

uuuuuuuuu:-(((((((((

może to z tymi przetargami ma cóś wspólnego?

ale to głupie jest:-(

i tak sobie mogą????????????

Gaba25-10-2005 02:09:24   [#08]

szum pawich piór!

to od dawna wiadome jest, że się "zlewa" jakis tam nauczycieli, ale aż 6 szkół chce być teraz uniewersytetami w naszym miasteczku, mają co robić, co oni będą jakies tam granty dla nauczycieli otwierać. Zgodnie z prawami Murphy'ego... instytucje te zajmuja sie same sobą, im stduenci - a nawet studenci-nauczyciele nie sa chyba potrzebne.

Założę się, że część z tych uczelni to nawet nie wie, że ministerstwo chciało jakieś studia w postaci grantów otworzyć.

Ala25-10-2005 20:09:13   [#09]

bardzo prawdopodobne :-(((

poszukuję dla koleżanki grantu z przyrody, koleżanka krakowianka ale jakby co i nie za daleko to dojedzie.

Gaba26-10-2005 22:58:00   [#10]

wiedziałam, cholerka, wiedziałam!!!! ;-(

Małopolskie uczelnie zaprzepaściły możliwość zdobycia pieniędzy na studia dla nauczycieli

 Olga Szpunar 26-10-2005 , ostatnia aktualizacja 26-10-2005 21:54

Nauczyciele z Małopolski nie mają co liczyć na bezpłatne studia podyplomowe w swoim województwie. O środki na ten cel nie wystąpiła do Ministerstwa Edukacji żadna małopolska uczelnia.

1-->Uniwersytet Wrocławski już przygotował 436 miejsc na weekendowych bezpłatnych studiach dla nauczycieli z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

W województwie świętokrzyskim na pracujących pedagogów, którzy za darmo chcą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, czekają 184 miejsca.

W sumie na uniwersytetach całej Polski jest ich dwa tysiące. Jednak ani jednego w województwie małopolskim.

- Małopolskie uczelnie nie wykazały zainteresowania zdobyciem środków finansowych na dokształcanie nauczycieli. Nie wpłynęły do nas żadne wnioski w tej sprawie - poinformował wczoraj rzecznik MENiS Mieczysław Grabianowski.

Dlaczego?

- Stanęliśmy przed poważną przeszkodą - mówi profesor Eugeniusz Wachnicki, prorektor ds. dydaktycznych Akademii Pedagogicznej w Krakowie. - W warunkach przystąpienia do konkursu wymieniono kierunki, które musi prowadzić uczelnia, aby móc starać się o pieniądze na bezpłatne studia dla nauczycieli. Nam zabrakło wychowania fizycznego, chemii i ekonomii. Musielibyśmy założyć konsorcjum z innymi uczelniami, które wykładają te przedmioty - tłumaczy prorektor.

AP podejmowała nawet taką próbę. W grę wchodziła Akademia Ekonomiczna i AWF, ale się nie udało. - Za mało czasu - mówi Wachnicki. - Wnioski trzeba było przygotować do końca lipca, a my dowiedzieliśmy się o takiej możliwości na początku tego miesiąca. Ministerstwo powinno jakoś wcześniej informować o takich możliwościach. Są przecież e-maile, faksy...

Oferta nie dla UJ

Uniwersytet Jagielloński nie przystąpił do przetargu, ponieważ miał poważne zastrzeżenia co do jego warunków. - Jedynym kryterium oceny projektu była jego cena, to absolutny skandal. Poza tym warunki konkursu zostały przedstawione w czerwcu. To fatalny czas dla uczelni - tłumaczy dyrektor Studium Pedagogicznego UJ Jerzy Lackowski. Według niego kwalifikacje nauczycieli, którzy zakończą opisywane studia podyplomowe, mogą zostać zakwestionowane. Powód? - Ich specyfika jest niezgodna ze standardami kształcenia nauczycieli. Na przygotowanie merytoryczne pedagoga przewidziane zostały tylko 142 godziny. To za mało! Uniwersytet nie może się podpisywać pod czymś takim - tłumaczy Lackowski. UJ zgłosił w MENiS swoje uwagi, ale pozostały one bez echa.

- Specyfikacja studiów była przedmiotem kontroli Urzędu Zamówień Publicznych i nie dopatrzono się w niej żadnych nieprawidłowości. Inne uczelnie również nie zgłaszały żadnych uwag w tej sprawie. Uznały warunki za dobre i dziś mogą bezpłatnie kształcić swoich nauczycieli - podkreśla rzecznik MENiS.

Dla kogo te studia?

Oferta finansowana przez Europejski Fundusz Społeczny przeznaczona jest dla absolwentów studiów wyższych zawodowych lub magisterskich, pracujących w szkołach. Studia podyplomowe mają przygotować ich do nauczania drugiego przedmiotu: przyrody, chemii, fizyki, wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie i przysposobienia obronnego. Jest też propozycja dla nauczycieli z certyfikatami językowymi (angielski i niemiecki) - dzięki dodatkowym studiom mogą uzyskać przygotowanie pedagogiczne do nauczania tych przedmiotów.

Nauczyciele z Małopolski, którzy są nią zainteresowani, mogą próbować dostać się na uczelnię w innym województwie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]