Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dodatkowe konsultacje
strony: [ 1 ]
bojola22-10-2005 18:56:09   [#01]
Czy pedagoga zatrudnionego na 10/20 można zobowiązać do prowadzenia dodatkowej godziny konsultacji z rodzicami? Byłaby to jego 11 godzina - tak usłyszałam.
AnJa22-10-2005 19:00:16   [#02]
A polonista czy inny przedmiotowiec na wywiadówkę czy popularne u nas dyżury w dni otwarte przychodzić musi?

Bo ja nie wiem.
Wojciech Tański22-10-2005 19:11:05   [#03]
Pedagoga pracującego na pół etatu obowiązuje, jak każdego nauczyczyla pracującego na pół etatu, 20 godzinny tydzień pracy. :-)
Wojciech Tański22-10-2005 19:12:01   [#04]
Oczywiście "nauczyciela" :-)
bojola22-10-2005 19:39:15   [#05]

?

A co w przypadku odmowy prowadzenia konsultacji? Moze ktoś miał takiego nauczyciel?  Jak to rozwiązaliście?
AnJa22-10-2005 19:49:50   [#06]
najprostsze to zmienić godziny pracy
Wojciech Tański22-10-2005 19:53:34   [#07]
Hm.. Nie wiem, czy już odmówił, czy jeszcze mu tego nie zaproponowałaś. Jeśli to pierwsze, to masz trudniej.. Jeśli to drugie, to myślę, ze po rozmowie, wytłumaczeniu korzyści takich konsultacji dla rodziców, szkoły, ale także samego pedagoga (chyba chce mieć więcej informacji?) nie będzie problemu. A jeśli będzie... To może coś z tym pedagoiem jest nie tak? ;-)
bojola22-10-2005 19:53:39   [#08]

...

Zmiana godzin pracy nic nie da. Problem jest nie z  terminem konsultacji tylko z niechęcią do ich prowadzenia.
bojola22-10-2005 20:03:16   [#09]

Nie dodałam, że

niechęć prowadzenia konsultacji przez pedagoga dotyczy dotatkowej godziny (10/20 +1godzina konsultacji), natomiast w ramach 10 godzin pedagog szkolny jest dyspozycyjny i takowe konsultacje może prowadzić. Problem jest w tym, że te dziesięć godzin rozpisane jest na zajęcia grupowe i indywidualne z dziećmi. A więc aby prowadzić konsultacje z rodzicami w ramach własnego etatu musielibyśmy zlikwidować jedne zajęcia z dziećmi. A tak pozatym to mam świetną kadrę.
bogda422-10-2005 20:08:22   [#10]
Pedagog oprócz zajęć z uczniami ma szereg innych zadań- w waszej szkole tylko pracuje z uczniami?
bojola22-10-2005 20:18:21   [#11]

Nie tylko,

ale tylko z tych zajęć mój pedagog chętnie by zrezygnował na rzecz konsultacji z rodzicami.

Pytanie jest proste- Mogę czy nie mogę nakazać prowadzenia konsultacji z rodzicami na zasadzie 10/20 +1godzina konsultacji.

Nassssy23-10-2005 07:24:04   [#12]

nauczyciel ma konsultacje w ramach godzin pracy ponad pensum i 22 godzine na przygotowanie. Tu sytuacja jest jasna bo penum interpretowane jest jako praca z grupą uczniów wynikająca z planu zajęć. Ale jak odróżniać pensum pedagoga od od jego reszty czasu pracy. Spotkania z rodzicami są typowym aspektem jego pracy.

Bojolu a może zapytaj go o to jak wypełnia ten dodatkowy czas. Chociaż jeśli mu tak wypełniłaś pensum zajeciami z uczniami, moze okazać się że już nie ma wolnego czasu na konsultacje.

CARMEN23-10-2005 11:14:59   [#13]

To nie pedagog

Myślę, że ta osoba nie rozumie, jaki zawód wykonuje. My wszyscy jesteśmy do dyspozycji uczniów i rodziców niezależnie od tego, która to godzina naszej pracy. Może powinien zmienić zajęcie?
ergo23-10-2005 12:55:30   [#14]
Może trzeba zatrudnić innego pedagoga, bo ja nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy

pedagog zatrudniony w wymiarze 1/2 etatu pracuje jedynie 10 godzin ?
marian23-10-2005 15:15:32   [#15]

godzina dla pedagoga

Ja też mam pedagogha na 1/2 etatu. ale przeważnie w każdym tygodniu pracuje węcej gdyż taka jest potrzeba.Chcąc właściwie wykonnać swoje obowiązki nie ma innego wyjścia.Moim zdaniem wyznaczenie godziny konsultacji jest niezbędne.
AnJa23-10-2005 15:38:00   [#16]
Nie do końca chyba rozumiem jakie są miejscowe uwarunkowania -przyjmuje więc wariant skrajny.

Pedagog ma 10 godzin rozpisanych na dziesięć godzin realizowanych bezpośrednio z dziećmi (grupa lub indywidualnie). I nie chce nieodpłatnie miec jeszcze jednej godziny.

Nie bardzo wiem, po co pedagog, który ma tylko takie zajęcia - w znanych mi szkołach zajęcia bezpośrednio z dziećmi to max. połowa jego czasu. Możliwe jednak, że masz inne potrzeby, albo to w znanych mi szkołach pedagog robił nie to co powinien.

Co zrobić?
Raczej nie możesz mu tej godziny dać - bo jeśli bezpłatną to mozliwe zetkniecie się z PIP - a oni moga uznać to za godzine z pensum(czyli płatną).

Jesli zaś płatną - to zrobisz to niezgodnie z arkuszem, gdzie masz zatwierdzone przecież 1/2 etatu pedagoga (no, chyba, że masz coś jeszcze w rezerwie z gdd np)

Możesz tez załatwić w organie 1 godzinę - tyle, że może to niekorzystnie wpłynąc na innych - bo niby dlaczego oni mają te spotkania różne odbywać poza pensum a pedagog nie może?

Co więc zrobić?
Moim zdaniem:
1. załatwić w organie zmianę pensum dla pedagoga - uchwałą Rady to leci,
2.sprawdzić efektywność wykorzystania godzin juz przydzielonych pedagogowi,
3.przeanalizować niezbędnośc przydzielonych juz godzin - w tym także tych planowanych (tychz rodzicami),
4. jeśli konsultacje odbywać się mają w godzinach dyżurów innych nauczycieli - rozliczać pedagoga tak jak i ich (nie iwm jak to robisz, u mnie nijak - przychodzą)
5.poszukać jednak kogoś innego do tej pracy
bojola23-10-2005 18:06:52   [#17]

Dziękuję za wszystkie rady.

Pozdrawiam
Gaba25-10-2005 03:10:09   [#18]
- Andrzej pokazał całą absurdalność... i ... - a szkoda gadać.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]