Forum OSKKO - wątek

TEMAT: podatek od wycieczki
strony: [ 1 ]
maria z kalisza21-10-2005 09:23:43   [#01]

Czy wycieczka zorganizowana przez szkołę z Funduszu Socjalnego dla  nauczycieli,pracowników administracji i emerytów jest przychodem dla pracownika i należy od niej potrącić podatek.

Jacek21-10-2005 10:06:02   [#02]

a to jest różnie interpretowane przez U. Skarbowy. Ja nie płaciłem podatku ponieważ uznałem, że tonie jest swiadczenie przyznawane nauczycielowi a usługa świadczona przez zakład pracy dla zatrudnionych osób. Podobnie można się czepiać np. ogniska dla pracowników i też naliczać podatek od kiełbasy i innych tam co se zjedli.

Ważne jest też jak wygląda rachunek i pozostałe dokumenty. Ja na rachunku nie chcę wpisywania ilości osób lecz ogólnie za pobyt, wyżywienie itp, w dniach. A listę uczestników mam dla kontroli wewnętrznej gdyby się ktoś czepiał np. zz

gajga21-10-2005 11:37:29   [#03]
Od wydatków na konsumpcję (impreza w pokoju nauczycielskim, wyjazd do teatru, itp.) nie płacimy podatku. Natomiast płacimy od wypłat gotówkowych, bonów towarowych (z tych ostatnio zrezygnowaliśmy).
Macia21-10-2005 12:52:04   [#04]
czy wycieczkę z zfśs organizowana przez szkołę mozna pracownikom sfinansować w caości czy tylko w częsci uzaleznionej od dochodu?
Jacek21-10-2005 13:13:08   [#05]

Zgodnie z ustawą wszystkie świadczenia i usługi winny być przyznawane w zależności od sytuacji materialnej, życiowej i rodzinnej uprawnionego ale w praktyce jesli chodzi o usługi  typu np.wycieczka,ognisko, paczki dla dzieci dzieli sie równo choć to niezgodne z ustawą. Z drugiej strony trudno zrobić choinkę dla dzieci i przyznać paczki zróżnicowane czy tez na ognisku jednemu kiełbasę a drugiemu dwie i bigos. I tak samo z wycieczkami choć tu kwoty osobowe sa dużo wyższe

maggy22-10-2005 23:37:55   [#06]

Nauczyciele przedmiotów zawodowych planują zorganizować wyjazd- wycieczkę na targi związane z profilem kształcenia.Czy mogą wziąć delegację?Czy mogą liczyć na dofinansowanie ze szkoły/ np. z funduszu socjalnego/? Czy nauczyciele skorzystaliby w tym czasie z urlopu bezpłatnego? Targi połączone ze szkoleniami, seminariami trwają 2 dni /czwartek i piątek/,  a więc w czasie nauki. Planuje się nocleg.Powrót prawdopodobnie byłby w sobotę. Jak rozwiązać ten problem gdy jadą sami nauczyciele, a jak gdy nauczyciele/opiekunowie wycieczki/ jechaliby z grupą uczniów ?

ulkowa23-10-2005 06:20:02   [#07]
w zadnym wypadku nie mozna dofinansować z Funduszu Socjalnego wyjazdu na targi pewnej grupy nauczycieli. Fundusz Socjalny jest na sciśle określone zadania a tam nic nie ma o wyjazdach szkoleniowych. Pamietajmy, że to się nazywa Fundusz Socjalny. Wycieczke na Targi można zorganizowac ale wtedy ma prawo pojechac każdy pracownik szkoły-emeryt też.Skoro jednak zdecydujesz się na dofinansowanie z FŚS to pamietaj na ten wyjazd (wycieczkę?) ma prawo zgłosic sie każdy. I co wtedy zrobisz?
rzewa24-10-2005 07:16:49   [#08]

taką wycieczkę

można zfinansować (dofinansować) z funduszu na doskonalenie - tu dofinansowanie może być przyznane konkretnym n-lom na konkretne cele.

A czy urlop bezpłatny czy szkoleniowy zależy od dyrekcji (kondycji finansowej)

Z ZFŚS wycieczka powinna byc rekreacyjna, krajoznawcza, integracyjna i dla wszystkich uprawnionych.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]