Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przedłużenie stażu
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane19-10-2005 23:24:28   [#01]

Witam,

jestem właśnie w trakcie stażu na nauczyciela dyplomowanego, który rozpoczęłam w 2002. Z powodu choroby i pobytu w szpitalu- łacznie 40 dni, został mi staż przedłużony o ten okres. Potem (od marca do końca czerwca) poszłam na urlop macierzyński i kolejne przedłużenie- tym razem 112 dni. Po obliczeniach koniec stażu przypada mi na listopad tego roku. Czy nie należałoby przedłużyć mój staż o kolejne dwa miesiące- powrót z urlopu macierzyńskiego wypadł właśnie na okres wakacji i od tego momentu też rozpoczęto kolejne naliczanie stażu. Czy nie powinnam więc odbywać stażu do stycznia?

Mam nadzieję, że strasznie nie zagmatwałam i, że ktoś mnie zrozumie;))

Iwona

zgredek19-10-2005 23:36:01   [#02]

urlop wypoczynkowy nie przedłuża stażu,

jesli 40 dni nieobecności nastąpiło po 31 sierpnia 2004 - to musiała to być ciągła nieobecność

przypuszczam, że pierwszy termin zakończenia stażu przypadł na 31 maja 2005

dodano 40 dni i otrzymano datę 10 lipca jako zakończenie

znów miałaś ciągłą nieobecność 112 dni, czyli dodajemy 112 dni i wychodzi mi - 21+31+30+30 - 30 października 2005

Konto zapomniane21-10-2005 21:53:17   [#03]

a przerwanie i wznowienie stażu?

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Mam jeszcze jedną wątpliwość. Będąc w ciąży nie czułam sie najlepiej, czy mogłam więc składać wniosek o przerwanie stażu z powodów zdrowotnych? Czy taki wniosek skutkowałby koniecznością rozpoczęcia stażu od nowa? Dla jasności- rozpoczęcie stażu w 2002, pobyt w szpitalu i zwolnienie lekarskie od 8 listopada do 17 grudnia, od 1 marca urlop macierzyński. Kończę więc na dniach. Jak widać niewiele było tych dni na realizację zadań, a i nie czułam się na siłach. Teraz realizuję to, co musiałam przerwać, ale... zostało mi tak mało czasu.

Myślę, że mogłam złożyć wniosek o przerwanie  (zawieszenie) stażu w grudniu, no ale w takim przypadku miałabym 6 miesięcy na kolejny wniosek- o wznowienie. I tu problem- urlop macierzyński...

Czyli- kiedy wniosek o przerwanie i na jak długo można przerwać, kiedy o wznowienie????Jak liczyć z urlopem macierzyńskim. Do kiedy mógłby trwać staż po uwzględnieniu tego wszystkiego?????

Ach..sama już się całkiem zagubiłam.

Iwona

zgredek21-10-2005 21:56:58   [#04]

no, namieszałaś

Iwona napisz do mnie

podaj wszystkie nieobecności w czasie tego stażu, bo coś mi się wydaje, że to nie tak było

daty podaj - policzę

Leszek23-10-2005 16:40:28   [#05]

KN - Art. 9d. 6. Nauczyciel kontraktowy i nauczyciel mianowany mogą przerwać staż na swój wniosek w każdym czasie. W przypadku ponownego rozpoczęcia stażu, odbywają staż w pełnym wymiarze.

 

pozdrawiam

Nionka24-10-2005 14:32:04   [#06]
Taka sytuacja:1.09.05r. zatrudniłam nauczyciela stażystę, od 5 wrzesnia poszedł na L-4. Oczywiscie nie złozył planu rozwoju zawodowego w przepisowym terminie, a ja nie mogłam go zatwierdzić. Teraz po 2-ch mies. zwolnienia lek. ten nauczyciel wraca - i co z jego stazem? Czy może jeszcze złozyć plan rozwoju?
Leszek24-10-2005 20:37:55   [#07]

 

KN - Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

rozp. o awansie - § 3. 1. Nauczyciel stażysta przedkłada dyrektorowi szkoły projekt planu rozwoju zawodowego w terminie 20 dni od dnia rozpoczęcia zajęć.

3. Dyrektor szkoły zatwierdza projekt planu rozwoju zawodowego nauczyciela w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia zajęć lub zwraca go nauczycielowi do poprawy ze wskazaniem, w formie pisemnej, zakresu niezbędnych zmian.

4. Nauczyciel obowiązany jest niezwłocznie poprawić projekt planu rozwoju zawodowego zgodnie z zaleceniami dyrektora szkoły i ponownie przedłożyć projekt dyrektorowi szkoły.

brak spełnienia wszystkich warunków do rozpoczęcia stażu bez złożenia wniosku...

pozdrawiam

rzewa25-10-2005 01:50:42   [#08]

hm... tylko, że

rozporządzenie o awansie dotyczy, zgodnie z delegacją zawartą w KN, przebiegu stażu, a nie warunków jego rozpoczynania... O rozpoczynaniu mówi KN, a warunki tam zawarte stażysta spełnił, czyli staż rozpoczął - inna sprawa czy może go zakończyć z pozytywną oceną dorobku. To już zależy od dyrektora.
Leszek25-10-2005 19:41:40   [#09]

czy myślisz o przebiegu stażu bez zatwierdzonego planu?

pozdrawiam

Leszek25-10-2005 19:47:21   [#10]

KN - Art. 9c. 3. W okresie stażu nauczyciel realizuje własny plan rozwoju zawodowego zatwierdzony przez dyrektora szkoły, uwzględniający wymagania, o których mowa w art. 9g ust. 10. Po zakończeniu stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji tego planu.

Kn - Art. 9b. 1. Warunkiem nadania nauczycielowi kolejnego stopnia awansu zawodowego jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1 i ust. 1a-3, odbycie stażu, (...)

 

pozdrawiam

miriamm925-10-2005 20:39:01   [#11]

Bardzo bardzo pilne

Chcę pomóc dziewczynie, która już miała złożyć teczkę na mianowanego, lecz dzisiaj dyrektor jeszcze raz policzył dni w jej zwolnieniu lekarskim: 13.12. 2003r. -14.01.2004r.
Wyszlo 31 dni. Tym samym okres stażu zamyka sie jej na początku listopada.(miała przerwę w stażu- urodzenie dziecka, chorowała).
Tym samym okres stażu zamyka sie jej na początku listopada.

Czy ktoś zna, wie, z pp, wyrokiem sądu, decyzją jakiegoś KO, stanowisko radcy prawnego- czy można inaczej policzyc ten okres zwolnienia?

Jest w trudnej sytuacji materialnej, otrzyma dopiero skutek finansowy od września,
zamiast w styczniu.
zgredek25-10-2005 20:42:36   [#12]

miriamm - 31 dni było przed 31 sierpnia 2004, czyli podlegało pod stare 90 dni

podaj wszystkie nieobecności od początku stażu

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]