Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dzierżawa
strony: [ 1 ]
Danka19-10-2005 00:05:34   [#01]
Czy dyrektor moze wydzierżawić część terenu należącego do szkoły, niezagospodarowanego, na inne cele np. parking. Jeżeli moze, czy musi być przetarg. Zgłosił się jeden zainteresowany, szkoła nie korzysta z tego terenu, może miasto zarobić, tylko nie wiem czy ja mogę podjąć taką decyzję? Jeżeli ktoś to już przerabiał proszę o wskazówki i z góry dziekuję.
stan19-10-2005 08:15:28   [#02]
Moim zdaniem umowę dzierżawy podpisuje właściciel terenu lub zgodnie z udzielonym upoważnieniem w imieniu właściela  - zarządca czyli dyrektor.
Pełny zakres podejmowania decyzji co do czasu trwania dzierżawy ma Rada (Miasta, Powiatu, Gminy). Zarząd (wójt, burmistrz) - do 3 lat.
Chyba, że coś się zmieniło.
Dotyczy to również kwoty czynszu. Zazwyczaj przeprowadza się przetarg jeśli teren jest atrakcyjny. Dyrektor informuje, że dany teren jest mu zbędny do realizacji zadań statutowych.
Danka19-10-2005 08:47:03   [#03]
Dziękuję. Rozumiem, że mogę do 3 lat, stawka nie moze być niższa niż w uchwale RM, nie musi byc przetargu ?
urzędniczka19-10-2005 09:08:56   [#04]
Teren wokół szkoły jest terenem należącym do gminy a nie do szkoły. Dyrektor może nim dysponować tylko jeżeli szkoła posiada zarząd trwały nad nieruchomością lub dyrektor posiada pełnomocnictwo do wydzierżawienia terenu przy szkole udzielone przez zarządzającego meniem gminy, którym jest wójt (burmistrz, prezydent). Szczegóły znajdziesz w dziele II ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2004r. Nr 261, poz. 2603 z późniejszymi zmianami).
Danka19-10-2005 15:14:25   [#05]
Prawda. Sprawdziłam, nie mam pełnomocnictwa do dzierżawy gruntów tylko najmu pomieszczeń. Dziekuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]