Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zwolnienie z wf-decyzja dyrektora
strony: [ 1 ]
BBS5814-10-2005 11:32:45   [#01]

Proszę o pomoc.

Czy ktoś może mi podesłać wzór decyzji dyrektora w sprawie zwolnienia ucznia z lekcji wychowania fizycznego.

Na lekcji wych. fiz. uczeń doznał urazu ręki i lekarz wystawił zwolnienie lekarskie do 30. XI.

ewa bergtraum14-10-2005 13:14:28   [#02]

Zwolnienie

Nie sądzę, aby potrzebna była aż decyzja dyrektora na tak krótkotrwałe zwolnienie z wychowania fizycznego. Wystarczy, jeśli uczeń przekaże to od lekarza bezpośrednio nauczycielowi przedmiotu lub wychowawcy.

Dopiero dłuższe zwolnienie lekarskie (skutkujące np. nieobecnością na tyle długą, że niemożliwe będzie ocenianie ucznia na bieżąco, a co za tym idzie brak podstaw do klasyfikacji), powinno powodować konieczność wydania decyzji dyrektora o zwolnieniu z zajęć.

****************

(stempel szkoły)                                                                                  (miejscowość, data)

 

 

 

 

 

                                                           D E C Y Z J A

 

 

Na podstawie § 8 ust. 1  rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i  sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (Dz. U.  nr 199, poz. 2046) oraz art. 104 Kodeksu postępowania administracyjnego, w związku z art. 39 ust.1 pkt. 6 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz.U.  z 1996r. Nr 67, poz. 329 z późn. zm.)

 

 

                                                           p o s t a n a w i a m.

 

zwolnić   (imię i nazwisko ucznia) ................................................................                                                                                                                uczennicę / ucznia klasy  ..............................

z zajęć wychowania fizycznego na okres od (data: dzień, miesiąc, rok ................................)

do ( data: dzień, miesiąc, rok  ........................................).

 

 

 

                                                           U z a s a d n i e n i e

 

Na podstawie zaświadczenia lekarskiego wydanego dnia  .......................... (dołączonego do niniejszej decyzji).

 

 

Od niniejszej decyzji służy odwołanie do Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu za  pośrednictwem Dyrektora szkoły, w terminie 14 dni od dnia doręczenia.

 

 

 

 

 

                                                                                                                      (pieczęć i podpis

                                                                                                                                                             dyrektora szkoły)

 

 

Do wiadomości:

 

-     (imię, nazwisko i adres rodziców)

-         a/a

 

 

 

BBS5817-10-2005 09:02:49   [#03]
Dzięki Ewa
Nassssy17-10-2005 23:47:19   [#04]
Ewa - gratuluje! Mistrzostwo świata :0
mamusia mi przynosi kwitek od znajomego protetologa na zwolnienie z wf, a ja jej: postanowienie, uzasadnienie i do wiadomości.
A potwierdzony odpis do izby protetologicznej.  ;)
GMR19-10-2005 17:19:43   [#05]
Uwaga: lekarz nie wystawia zwolnienia, zaświadczenia etc., ale wydaje opinię. Lekarze o tym nie wiedzą, a i rodzice też.
dyrlo20-10-2005 13:35:15   [#06]

A ja dostaje takie podania Od rodziców

 "Oświadczam, że wiem o zwolnieniu dziecka przez lekarza z zajęć wychowania fizycznego"

albo "Za nieobecność dziecka na zajęciach wychowania fizycznego biorę pełną odpowiedzialność - ma zwolnienie lekarskie" itd ... Ja tu nie mam nic do gadania - jest zwolninie i basta.

Już nie wiem jak z tym walczyć. W statucie mamy: Dyrektor szkoły może zwolnić ucznia z zajęć wychowania fizycznego, (...) na podstawie podania rodzica popartego zaświadczeniem lekarskim (...).

GMR20-10-2005 13:40:17   [#07]

A ja dostaje takie podania Od rodziców

Myślę, że należy poinformować rodziców na wywiadówce, a następnie egzekwować.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]