Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy dyrektorowi się należą?
strony: [ 1 ]
Ajcila14-10-2005 10:20:34   [#01]

Jako dyrektor przedszkola bardzo dużo czasu spędzam przed komputerem. Nie mam sekretarki więc wszelakie sprawozdania, budżet, SIO itp. muszę robić sama. Zastanawiam się czy w związku z tym mogę starać się o środki na zakup okularów do pracy przy komputerze. Tym bardziej, że jestem po wizycie u okulisty, który zalecił mi takowe.

Do okulisty skierował mnie laryngolog w związku z bólami głowy, nasilającymi się po długotrwałej pracy na  komputerze.

anialeh14-10-2005 13:25:00   [#02]
mnie po takich bólach lekarz skierował na masaże!!! przyznam, że b. mi pomogły barki miałam twarde jak kamień, często bolał mine tył głowy. Pani zaleciłateż wykonywanie ćwiczeń dla osób pracujących w pozycji siedzącej a dokuczliwe bóle zaczęły się gdy przestałam chopdzić na zajęcia aerobiku.
Ajcila15-10-2005 13:19:44   [#03]
Należą się te okulary czy nie?
Majka15-10-2005 13:25:41   [#04]
http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=12373#FBK

Nie bardzo...
nn15-10-2005 17:30:03   [#05]

oczywiście że..

się należą. Zakupić dołączyć zaświadczenie od okulisty i wręczyć służbom BHP organu prowadzącego.
Ajcila15-10-2005 18:42:55   [#06]

roman

dzięki za poprawę humoru:-)))

Zresztą powiem Ci, że wczoraj rozmawiałam z Panią naczelnik, która powiedziała, że w urzędzie kupowano okulary większości pracowników pracujących z komputerami

Ank15-10-2005 20:22:38   [#07]

roman

a po co służbom BHP organu kiedy to z mojego budżetu i oni mają nic do tego a służby mam swoje (mocno powiedziane - pani od BHP dwie godziny w miesiącu lub w zależności od potrzeb ale i to dobre bo to dopiero od tego roku a wcześniej to ja byłam od BHP).

Ala dobrze kombinujesz na tym zwolnieniu tylko tak dalej. Jak masz jakiś nowy pomysł to koniecznie podziel się nim na forum ;-)))

nn16-10-2005 12:12:22   [#08]

jeżeli jesteś..

decydentem swojego budżetu (to do AnK) to słuzby BHP organu mogą Tobie LOTTOĆ. Decyzję wydasz sobie sam.
DYREK16-10-2005 13:48:01   [#09]

Zobacz: http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=12373&fs=0&st=0

Można też z tego:

KN

Art. 72. 1. Niezależnie od przysługującego nauczycielowi i członkom jego rodziny prawa do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego, organy prowadzące szkoły przeznaczą corocznie w budżetach odpowiednie środki finansowe z przeznaczeniem na pomoc zdrowotną dla nauczycieli korzystających z opieki zdrowotnej.

2. (uchylony).

3. Minister właściwy do spraw zdrowia, w porozumieniu z właściwymi ministrami, określi, w drodze rozporządzenia, formy profilaktyki i leczniczej pomocy specjalistycznej dla nauczycieli, uwzględniając w szczególności wczesne wykrywanie chorób zawodowych i dostęp do środków pomocniczych.

4. Uprawnienia, o których mowa w ust. 1, zachowują nauczyciele po przejściu na emeryturę lub rentę bez względu na datę przejścia na emeryturę lub rentę.

Ank16-10-2005 13:48:42   [#10]

SAMa Romanie

sobie wydam i dlatego sie z tego cieszę:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]