Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zaległy urlop
strony: [ 1 ]
jaga3712-10-2005 21:11:01   [#01]
może ktoś mi pomoże.pracuję w placówce nieferyjnej, 31.12.03r. nauczycielka odeszła na emeryturę, teraz domaga się wypłaty ekwiwalentu za urlop.czy słusznie? czy jest taki przepis? jeżeli tak to proszę o podanie.dodam ,że w wakacje 2003 r korzystała z urlopu w pełnym wymiarze.będe bardzo wdzięczna za każdą odpowiedz.
rzewa13-10-2005 00:34:06   [#02]

żaden ekwiwalent

nie przysługuje jeśli należny urlop został wykorzystany.

Należy odpisać, że wykorzystała cały przysługujący urlop, wobec czego nie ma prawa do ekwiwalentu.

Gdyby rozwiązała stosunek pracy w styczniu 2004 (nawet 1-ego) nabyłaby prawo do pełnego urlopu za 2004 rok i jej żądanie wtedy byłoby w pełni zasadne.

irsila13-10-2005 06:53:45   [#03]

a mnie się należy?

L-4 od 21  XII 2003- 26 VIII  2004, potem urlop dla poratowania zdrowia do 27 VIII 2005, i teraz praca na 1/2 etatu od 1 IX 2005 do 31 VIII 2006, a potem nie wiem co, (zamieniłam sobie stan nieczynny na te połówkę aby dopracować brakujące miesiące do wcześniejszej emerytury i muszę wyrobić do 31 XII 2006). Już mi nawet dawali ten zaległy urlop, ale wiadomo, że to trudne na początku roku szkolnego, cofnęli, więc pracuję. Czy należy mi się ten urlop, do kiedy, czy jaki ekwiwalent, czy tez coś innego?
rzewa13-10-2005 08:07:59   [#04]

??

jeśli mialaś urlop dla poratowania zdrowia do 27.08 br to skąd ta połówka? Chyba, że sama o nią poprosiłaś, ale to by znaczylo, że rozwiązałaś na własne życzenie poprzednią umowę o pracę i podjełaś nowe zatrudnienie od 1.09 na pół etatu -> nie sądzę by tak było.

Bez względu na to ile godzin masz w rzeczywistości szkoła musi ci płacić za cały etat, co najmniej do końca tego roku szkolnego -> nie było możliwości ograniczenia ci etatu z art 22 KN, bo nie było jak zachować okresu wypowiedzenia... Rozumiem, że wyraziłaś zgodę na ograniczenie, bo dostałaś alternatywę: albo ograniczenia albo stan nieczynny. Taki wybór był całkowicie nieuprawniony, bo tobie nie można  było w żaden sposób zaproponować stanu nieczynnego, gdyż nie otrzymałaś (nie mogłaś otrzymać) wypowiedzenia z 20 art KN.

W związku z tym, zgoda twoja na ograniczenie została uzyskana pod presją, nie mówiąc już, że w zupełnie nieprzepisowym czasie.

Co do urlopu: należy ci się zaległy urlop za ok. 8 m-cy co daje 45 dni kalendarzowych urlopu (placówka feryjna) lub 24 dni robocze (placówka nieferyjna) lub ekwiwalent, jeśli rozwiązanie stosunku pracy nie pozwoli na wybranie urlopu w naturze.

AnO13-10-2005 08:35:16   [#05]

 

   Przy okazji ,pracownik sekretariatu jest

  zatrudniony na 1/2 etatu, jaki  przysługuje

 mu urlop- w pełnej wysokości czy w 1/2 urlopu?

Rycho13-10-2005 08:43:29   [#06]
KP Art. 154
 
§ 2. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu określony w § 1; niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia.
asper0113-10-2005 09:05:29   [#07]
ano należy mu się cały urlop, ale w jego wymiarze, czyli jak ma 0,5 etatu to 20 (26) dni po 4 h, czyli 80 (104) godzin
irsila13-10-2005 15:27:31   [#08]

ad # O4

jejku, jaka ja jestem bidula. Już w maju " naczelna" mnie wzywała i mówiła , że ma  pół etatu (biblioteka).Wtedy jak byłam na urlopie zdrowotnym i zastępował mnie kto inny też już było pół.  Rzeczywiście pod presją zgodziłam sie na stan nieczynny ( w maju było to słownie, tzn na gębę), bo sadziłam, że tych lat pracy mi wystarczy. Zle sobie sama policzyłam, okazało sie że te 6 miesięcy nieczynnego nie wystarczą.Pod koniec sierpnia przyniosłam zaświadczenie, że jestem "zdrowa" i podpisałam te pół etatu,odmawiając stanu nieczynnego, kiedy się w Zusie upewniłam ,że to się liczy. Ja naprawdę to nie mam zdrowia, ani też nie mam na tyle sił by sie starać o grupę, czy rentę. Dla lekarza ważne jest, że staw sie zgina to znaczy jest  w porządku. I tak dano mi te pracę z" łaski" mówiąc, że była jakaś kontrola i że inspektor czy tam kto, nie zgadza sie bym pracowała na tym stanowisku, a przecież miałam gwarancję do 2006. W tej szkole jestem juz ponad 20 lat, pracowalam jako nauczyciel nauczania początkowego,(filologia romańska, studium nauczania poczatkowego, kursy w opracowywaniu zbiorow, komputerowe, staz we Francji,kursy doskonalace z jezyka), potem jako nauczyciel francuskiego, Mianowana byłam dawno, dawno temu z nauczania, normalnie majac metodyka na lekcji, a nie z urzedu.Potem uczyłam troche w liceum i też nie było godzin i tez dostałam stan nieczynny, który nie był skonsumowany, był tylko ogłoszony i miałam sobie uciec na urlop dla poratowania, ale lekarz chciał mi dac tylko 6 tygodni, więc mu podziękowałam i tak przez przypadek trafłiam do biblioteki, bo akurat zwolnił sie etat i od tego czasu gdzies od 1999 jestem bibliotekarką.Od 2000 jestem w tej szkole samodzielną bibliotekarką w podstawówce. Może nawet za dużo napisałam, ale to emocje. Trudno, nic tu nie utajnię, to jest w końcu forum.
rzewa13-10-2005 16:16:16   [#09]

opisz

wszystko jakoś po kolei...

może na priva?

Widac wyraźnie, że ktos cię ładnie wykołował, ale jeszcze można spróbować to odkręcić, lecz pewno bez prawnika i sądu się nie obejdzie...

irsila13-10-2005 20:31:33   [#10]

ok

Dzięki Rzewuniu!  Nadzieja to coś pięknego! . Jeśli to prawda, to jest to najpiękniejszy prezent na dzień nauczyciela, którym byłam...? To czysty przypadek, że dziś tu coś napisałam. Ostatnio tylko płaczę i płaczę, co raczej rzadko mi się zdarzało, byłam twardzielem, albo tylko udawałam. Sądziłam, że jak mi live już wszystko zabierze , to da mi spokój. Lepiej niech już skończę, ale co ja mam do stracenia? Lepiej niech się już wybeczę i jutro napiszę. Cała prawda, całą dobę, tvn 24, ale ja tak nie będę trąbić. Serdecznie dziękuję, to był dla mnie szok. Co jest w tym prawie, że przeciętny człowiek nic nie rozumie? Jednak intuicja była niespokojna, a ja jej zawsze wierzę.Jutro napiszę po kolei jak prosisz. Dziękuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]