Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZFŚS jeszcze raz
strony: [ 1 ]
nela212-10-2005 14:14:54   [#01]
Pisż e w osobnym wątku bo może jeszcze ktoś zajrzy i pomoże.  Malam Komisję Socjalną w której min. uczestnikami byli przedstawiciele ZW obecnie jeden ze ZW zmienił swojego jednego przedstawiciela na trzech innych i żąda ode mnie wglądu we wszystkie dotychczasowe protokoły ...!!! Czy powinnam im dać te protokoły do wglądu pozostale ZW obstają ,że nie zyczą sobie bo co z ochroną danych osobowych .
hania12-10-2005 15:38:13   [#02]
poproś grzecznym pismem o podstwę prawną prośby;-))
raczej nie znajdą.....
nela213-10-2005 12:16:21   [#03]
Już mi podali podstawę prawną Art.28 Ustawy o ZW ,że jestem zobowiązana na żądanie ZW udzielić informacji niezbędnych do prowadzenia działalności ZW ......Poinformowali mnie również ,że dalsze utrudnianie dzilalności ZW potraktowane zostanie jako świadome działania przeciwko ZW i spowoduje podjęcie odpowiednich kroków prawnych....I co Wy na to!!!!?????
nela214-10-2005 13:24:31   [#04]
Wiem ,że to trudny temat ,ale liczyłam na pomoc i poradę doświadczonych dyrektorów...
ReniaB14-10-2005 13:35:55   [#05]

nie miałam podobnych problemów

ale wygląda mi to na sprawę o drugim dnie - czy wiesz na kogo szukają haka w tych papierach? Spróbuj poszukać sojuszników może w OP? Poza tym logicznie rzecz biorąc skoro we wcześniejszej działalności funduszu przedstawiciel związku uczestniczył i podpisywał to nie masz obowiązku do tego wracać, bo jeśli wg związku źle wykonywał swoją funkcję niech szukają innych dowodów. A tak w ogóle to nie daj się ponieść emocjom. Spokojnie i z dystansem. Trzymam kciuki. Renia
zgredek14-10-2005 14:04:14   [#06]

1.  złóż zz-tom sprawozdanie z dotychczas rozdzielonych funduszy - podaj kwoty przyznane na poszczególne rodzaje świadczeń - bez podawania danych pracowników

2. wyjaśnij, że przyznawanie poszczególnych świadczeń odbywało się w uzgodnieniu z przedstawicielem zz-tu

3.  jeśli w dalszym ciągu czegoś będą chcieli to poproś o uzasadnienie, że informacje, które chcą uzyskać "są niezbędne do prowadzenia działalności związkowej" - w takim przypadku to zz-ty powinny się tłumaczyć, nie pracodawca

4. zlikwiduj komisję socjalną - przynajmniej spróbuj (ja próbuję, na razie nie udało misie;-))

zgredek14-10-2005 14:12:46   [#07]

a i jeszcze - poczytaj bardzo dokładnie dwie ustawy:

o związkach zawodowych i zakładowym funduszu świadczeń socjalnych

opraw sobie te ustawy w jakieś ładne okładki (np. jakrawo-pomarańczowe)i miej zawsze przy sobie - znaczy w trakcie rozmów z zz-tami

i w swoich pismach powołuj się na odpowiednią pp - nawet, jeśli nie do końca jesteś przekonana, że o to chodzi;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]