Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Marcinkiewicz przedstawił program rządu - oswiata
strony: [ 1 ][ 2 ]
Marek Pleśniar13-10-2005 20:46:44   [#51]

nie wiem czego we mnie nie pojmujesz;-) i co ma do tego jakiś generał;-)

AnJa13-10-2005 22:35:05   [#52]
też Cię Marku nie pojmuję - ogólnie tak

generałów Ci u nas było multum: od Zajączka do Honkisza i Molczyka(przedział otwarty obustronnie)

czyli któryś może do tego coś mieć
hania14-10-2005 01:19:07   [#53]
kurka, Andrzej, co ty tu z jakąś matematyką:-) to o tych przedziałach myślę:-))
Marek Pleśniar14-10-2005 01:25:08   [#54]
dość bliski mi byłby komandor Tarquin;-)
ReniaB14-10-2005 13:57:59   [#55]

a wracając do Pana Premiera

i jego strategii czy też programu to mam tylko jedno skojarzenie "umiesz liczyć, licz na siebie" wszyscy rządzący mieli ładnie brzmiące programy!
Doris14-10-2005 15:10:25   [#56]

do Nalixa

Na czy polega zasada BMW?

Adams13514-10-2005 16:03:38   [#57]

Doris

BMW to przeważnie fajna "bryka" ale też akronim cech towarzystwa B-ierny+ W-ierny+ M-ierny. Jak wystawisz matematycznie przed nawias to:( B+M+W )- ierny. Ot taki człowiek swojak, nie wychyla się, zawsze klaszcze obojętnie co mówimy, no i za efekty jego pracy w zasadzie nie można go wywalić ... z uwagi na B i W. W końcu chyba jego wierność przechyla szalę naszego rozsądku. Ktoś musi nas utwierdzać w dobrym samopoczuciu szefa gdy częściej popełniasz błędy. Ot tak, samo życie.
Konto zapomniane15-10-2005 07:52:06   [#58]

a wracajac do jak na razie kandydata na Premiera RP

Pragne Nam wszystkim przypomniec, ze kandydat na Premiera RP byl juz swego czasu wiceministrem Edukacji z ramienia partii o nazwie ZCHN ( ministerm byl wtedy pan Stelmachowski, ktoremu z uwagi na poziom tego forum nie przypomne "ksywki" nadanej przez nauczycieli). Mial wiec juz okazje realizowac swoje wizje. Nie pamietam jakos znaczacej poprawy sytuacji oswiaty wowczas, a moze sie myle. Prawda polega na tym wg. mnie oczywiscie, ze wszystko mozna powiedziec, ale zrealizowac tylko to na co mamy srodki finansowe.
I co mi teraz sie zamarzylo. Niech MEN oglosi konkursy na programy nauczania z obudowa dydaktyczna dla szkol i nauczycieli. Po zakonczonym konkursie wybiera sie dwa projekty do realizacji wersje A i wersje B do kazdego przedmiotu. Nauczyciel wybierajac wersje porgramu nauczania dostaje do szkoly : podreczniki, zeszyty cwiczen itp. oraz pomoce dydaktyczne do kazdej jednostki lekcyjnej przewidzianej w programie (oczywiscie z instrukcjami, ladne i estetyczne, trwale, a nie jednorazowego uzytku). Mrzonki ? W Polsce z pewnoscia ale swego czasu czytalem, ze tak zrobiono w Anglii reformujac nauczanie fizyki. A co z reszta programow nauczania, co z wolnoscia wyboru ? Oczywiscie, ze nikt nie zabroni wybierac innych programow etc. ale panstwo powinno gwarantowac okreslony poziom nauczania i poprzez takie dzialania wydaje mi sie, ze mozna ten cel chyba lepiej osiagnac niz w sposob, ktory mamy aktualnie ( w wielu przypadkach, mysle o liceach dopuszono programy, ktore niestety nie spelniaja do konca podstawy programowej, a ile jest podrecznikow wpisanych na tzw. liste rozmijajacych sie z podstawa i standardami egzaminow zewnetrznych - ale to temat na zupelnie inna dyskusje).
grzezale15-10-2005 11:52:28   [#59]

Róbmy

to co do nas należy. Nie ogladajmy się na polityków bo oni niestety w większości tylko mówią. Raz bardziej nośne hasła raz mniej. 23 lata w oświacie z tego 18 na "stanowisku" (nie wiem czemu w cudzysłowiu). Szkoła ma być dobra bez wzgl na to co MEN czy MENiS czy jakikolwiek minister wymyśli. W wielu wypowiedziach jest wiele racji. Ja nie oglądam się na ich pomysły. Na prac komp czekam już 1,5 roku, na centrum multimedialne prawie rok. O dowazach nie wspomę. Weźmy wiec sprawy w swoje i Organu ręce. To bedyei najefektzwniejsze.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]