Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stłuczka -pilne!!!
strony: [ 1 ]
nalix10-10-2005 15:19:09   [#01]

poważna stłuczka, nie było policji (brak ofiar) -trudno ustalić winnego. Jeśli będzie oświadczenie o współwinie, czy firmy ubezpieczeniowe choć trochę zapłacą, skoro nie wzywano. Może warto powiadomić teraz.Dziękuję za odpowiedzi.

aleksandra200410-10-2005 20:08:10   [#02]
Nie ma oświadczenia o wspołwinie! Ktoś musiał zawinić. Jeśli nikt nie zawinił należało wezwać Policję aby rostrzygnąć spór i ustalić winnego.
TereKlo12-10-2005 11:36:39   [#03]
Jest coś takiego jak współwina i wtedy może być zwrot części odszkodowania. Oświadczenie takie należy złożyć u ubezpieczyciela - najlepiej odrazu po kolizji, ponieważ oświadczenie na piśmie oddane drugiemu współwinnemu jest nieprawomocne, bo takowe oświadczenie mozna odwołać powołując się np na szok po kolizji, zastraszenie itp itd. Wezwanie policji spowodowałoby nałożenie mandatu, niekoniecznie rozstrzygnięcie o winie (współwinie) ale na pewno byłoby prawomocne dla ubezpieczyciela. Ja odrazu pojechałam do PZU wraz z drugim uczestnikiem i załatwiliśmy "papiery" od ręki. Rzeczoznawca też od ręki a pieniądze.... niestety musiałam poczekać dwa tygodnie:)
nalix12-10-2005 13:47:56   [#04]

dzięki

Dzięki za informację. Chyba źle nie zrobiłem, nie wzywając policji, zwłaszcza że pasazer miał niedobrze zapięty pas i walnął głową w szybę czołową.I tak walnęliby mi gruby mandat. Rzeczoznawca już był, szkoda tylko samochodu -do kasacji, no i znowu muszę jeździć rowerem a pogoda wkrótce jakby nie taka.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]