Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Katecheta dyplomowany
strony: [ 1 ]
poziombka08-10-2005 20:04:13   [#01]
Czy u kogoś z Was nauczyciel katecheta zgłosił chęć zdobycia stopnia awansu - konkretnie na dyplomowanego? Czy są jakieś szczególne wytyczne lub wymagania?
Mam chętną katechetkę i od razu dylemat: chce przeprowadzic lekcję koleżeńską, a ja nie wiem, jak miałaby wyglądać hospitacja. Coś mi krąży p głowie, że katecheci nie powinni przeprowadzać lekcji dla innych nauczycieli, ale może coś mi się myli.
Proszę sredecznie o radę.
Poziombka
Gaba08-10-2005 20:29:39   [#02]

nie ma takich przeciwwskazań.

Mam dyplomowanego katechetę księdza - traktujesz go normalnie jak nauczyciela, ocena wygląda nieco inaczej, bo się prosi obowiązkowo księdza wizytatora, ale kiedy powiesz//powiadomisz go, ze chcesz oceniać katechetę, sam się często kontaktuje. U mnie tak było - nie musiałam do kurii pisać. Na telefon i bardzo punktualnie.

Możesz wchodzić na lekcje - kiedy sobie tylko życzysz, nie ma żadnych przeciwwskazań, możesz prosić proboszcza dodatkowo - proboszcz ma takie kompetencje... ;-)

 

Zapytaj więcej Rycha, siedział w tym roku w komisji egz. - ze sportowcami i katechetami, ja byłam tylko dyrekiem od jednego, Rycho przeorbił kilku, jego uwagi sa tu bardzo cenne.

Roman K09-10-2005 11:28:35   [#03]

możesz prosić proboszcza dodatkowo - proboszcz ma takie kompetencje...

 

PPP pppproszę ;) 

Roman_K

anna pp09-10-2005 11:59:24   [#04]

A ja bardzo proszę o  ocenę katechety-ksiedza proboszcza. Mam ocenę hospitacji   ksiedza wizytatora, ale on mało napisał. Może ktoś ma choć tak na wzór, trochę napewno bym skorzystała.  Bardzo byłabym wdzięczna.

miro10-10-2005 12:28:09   [#05]

ja już mam dyplomowanych

Mam dwóch katechetów i są już dyplomowanymi nauczycielami. Chodzę do nich normalnie na hospitacje i nie ma z tym żadnego problemu. Ich teczka awansu niczym się nie różniła od innych nauczycieli, a nawet częstokroć była lepsza.
Bas11-10-2005 14:30:09   [#06]

I ja, i ja!

Też mam dyplomowaną. Teczka "normalna", bez wizyt ks.proboszcza. Babka świetna, do tego społeczny logopeda z uprawnieniami, do tego prowadzi stronę internetową szkoły, pisze programy własne Czegóż chcieć więcej? Hospitowałam ją też normalnie, szkoliła radę na tematy "niereligijne", bo się zna.
jzzg11-10-2005 20:38:34   [#07]
Do gaby #2: Przypomniało mi się, jak była pani kurator Gościejowa oznajmiła dyrektorom, że nie wyobraża sobie, by dyrektor hospitował księdza na religii. Ksiądz jest bowiem widocznie wg niej "iber ales", a dyrektor, zwłaszcza komuszej proweniencji, może najwyżej pocałować go w rękę.
Alutok12-10-2005 23:08:43   [#08]
Czy "obecność" tego wizytatora przy ocenie pracy księdza jest konieczna?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]