Forum OSKKO - wątek

TEMAT: prosba o tekst wystapienia z okazji DEN
strony: [ 1 ]
Piotrl07-10-2005 15:50:54   [#01]
Wiem, ze to niezbyt ladne, ale bardzo przydalby mi sie jakis tekst na uroczystasci Dnia Edukacji Narodowej. Moze ktos mi pomoze? Z gory dziekuje.
Piotrl07-10-2005 16:08:53   [#02]
.
Gaba07-10-2005 16:39:11   [#03]

fajny ten tekst

... nawet dość wymowny
GMR08-10-2005 22:55:16   [#04]

fajny ten tekst

lepiej chyba "?"
Piotrl10-10-2005 07:45:00   [#05]

Poprawiam się i przepraszam -:)

Piotrl10-10-2005 15:56:10   [#06]
dzieki za to, co do tej pory dostalem
INA0711-10-2005 18:47:58   [#07]
Czy ja też mogę prosić???????????
osia11-10-2005 19:10:10   [#08]
A mnie uda się też załapać?????
ESKA11-10-2005 23:30:23   [#09]
proszę podrzuć i do mojej skrzynki
nela212-10-2005 08:32:15   [#10]
CZy mogę też poprosić do swojej skrzynki
Piotrl12-10-2005 09:58:58   [#11]

Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

ESKA12-10-2005 10:42:30   [#12]
:(
Wertykal12-10-2005 11:12:24   [#13]

Se coś wybierz:

;-))

Szanowni Państwo

            Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników szkoły. Z tej okazji otrzymujemy życzenia i kwiaty od uczniów, rodziców i przyjaciół, spotykamy się w gronie pracowników i zaproszonych gości by godnie uczcić ten dzień. Witam emerytów i rencistów naszej Szkoły - nauczycieli i pracowników administracji i obsługi, witam Proboszcza, witam Was drogie koleżanki i koledzy nauczyciele i pracownicy szkoły.

Mija ponad 200 lat od czasu, gdy światli obywatele Rzeczypospolitej podjęli się zmiany celów, metod, treści nauczania oraz sposobu zarządzania oświatą. Choć determinacja reformatorów spotykała się z różnymi reakcjami, to następne pokolenia uznały dzieło Komisji Edukacji Narodowej za wielką sprawę. Dziś rocznicę utworzenia KEN obchodzimy jako Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem całej naszej oświaty.

            „Szkoła winna być kuźnicą, gdzie wykuwają się najświętsze hasła, przepływać winno przez nią wszystko co daje życie – ona najgłośniej wołać winna o prawa człowieka, piętnować najśmielej i najbezwględniej to co jest w nim zabagnionego. A uczynić to może tylko szkoła nie reperowana, sztukowana i odświeżana, a szkoła z gruntu inna, z gruntu – nie z księżyca – nie taka, jaką widzimy dziś wszędzie”.

Ten cytat z Korczaka, który znajdą dziś nagrodzeni na swoich pamiątkowych dyplomach brzmi w Dniu Edukacji Narodowej szczególnie aktualnie. Do dzisiejszej uroczystości przystępujemy pełni troski o przyszłość polskiej szkoły ale i naszą nauczycielską przyszłość.

W procesie zmian szczególnie ważną rolę odgrywają nauczyciele. To Państwo w sposób zasadniczy wpływają na kształcenie i wychowanie w szkole. W Dniu Edukacji Narodowej dziękuję Państwu za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia Polaków. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Naszej Szkoły życzę radości w życiu osobistym i satysfakcji z każdego sukcesu w tworzeniu nowej, reformowanej szkoły, optymizmu i wytrwałości, zdrowia i uśmiechu.

Szanowni Państwo

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej kieruję do Państwa najlepsze życzenia satysfakcji z pracy, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, zdrowia, zadowolenia i optymizmu. Dołóżmy wszelkich starań, by nasze obowiązki były wykonywane jak najlepiej i służyły polskiej szkole. Wszystkiego najlepszego!

W naszej Szkole nie brakuje dobrych nauczycieli i pracowników. Niestety skąpe środki finansowe nie pozwoliły na nagrodzenie wszystkich. Oto nazwiska wyróżnionych w tym roku:

 

          „Bądź sobą! - szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres ich praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim”.

          Inne słowa Janusza Korczaka oddają w pełni ideę nauczycielskiego powołania, które towarzyszyć powinno każdemu dobremu nauczycielowi. W naszej Szkole nie brakuje dobrych nauczycieli i pracowników. Pragnę wręczyć nagrody tym, którzy w tym roku wyróżnili się szczególnie…

 

 

Komisja Edukacji Narodowej, do której nawiązuje nazwa dzisiejszego święta, była pierwszym w Europie ministerstwem edukacji. Działalność KEN miała przełomowe znacznie w historii polskiego szkolnictwa. Opracowano wówczas nowe programy nauczania, zorganizowano na nowo szkoły średnie, zreformowano szkoły wyższe. Zasługą KEN był także dostęp do edukacji dzieci ze wszystkich warstw społecznych. Będziemy starać się, aby nasza szkoła była coraz bardziej nowoczesna, aby w procesie edukacji można było korzystać z najnowocześniejszych technik informatycznych, internetowych. Ale też nie będziemy zapominać, że naszą powinnością jest dbanie o równe edukacyjne szanse, aby bariery finansowe nie były przeszkodą w zdobywaniu wykształcenia przez młodych Polaków. Stąd też będziemy dalej kontynuować takie programy społeczne i socjalne, jak dożywianie dzieci w szkołach czy wyprawka szkolna.

 

 

Chciałabym wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, pracownikom oświaty wszystkich szczebli złożyć serdeczne podziękowania za ich wychowawczy i dydaktyczny trud. Chciałabym życzyć, aby Państwa praca owocowała szlachetnością i mądrością Państwa uczniów, wychowanków i studentów

 

To dzięki Państwa zaangażowaniu dzieci i młodzież osiągają liczne sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, zawodach ….. Również dzięki Państwa wiedzy, umiejętnościom i poświęceniu nasza młodzież jest dobrze przygotowana do wyzwań, które ich czekają w dorosłym życiu. Młodzi Polacy bez kompleksów wejdą do europejskiej wspólnoty.

Państwo wiedzą najlepiej, że wykonując trudne zadania edukacyjne nie można zapominać o konieczności stałego doskonalenia swojego warsztatu. Podziwiam Państwa aktywność w stałym dokształcaniu się i proszę o wytrwanie w tym wysiłku, przede wszystkim dla dobra uczniów. W dniu naszego święta dziękuję Państwu za codzienny trud, wrażliwość na potrzeby młodych ludzi, za poświęcenie i zaangażowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Życzę Państwu, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy przynosiła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję. Proszę przyjąć też moje najlepsze życzenia zdrowia, zadowolenia, optymizmu, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

 

AnJa12-10-2005 11:24:20   [#14]
no, wreszcie ktoś sie ulitował

krawata sobie wczoraj kupiłem, juz tylko przemowy brakowało

jakiś  miszmasz straszny tu wprawdzie wklełeś każąc niełatwych wyborów dokonywać- ale myślę, że jak całość ciurkiem odczytam, to się nikt nie zorientuje, że to właściwie kilka przemówień
beera12-10-2005 11:29:08   [#15]

a moze taka samokrytyka?

zgadnijcie czyja?

;-)

Ogólnie biorąc, nie można mówić, że prowadzona teraz praca w dziedzinie oświaty ma wąski zakres. Wcale niemało robi się w tym celu, aby rozruszać stare kadry nauczycielskie, przyciągnąć je do wykonywania nowych zadań, zainteresować je nowym ujęciem zagadnień pedagogiki i zainteresować takimi kwestiami, jak kwestia religii.

Ale nie robimy tego, co najważniejsze. Nie troszczymy się, albo troszczymy się w sposób zgoła niedostateczny, o takie podniesienie poziomu nauczyciela ludowego, bez jakiego nie może być mowy o żadnej kulturze: ani o proletariackiej, ani nawet o burżuazyjnej.
Powinniśmy się zająć tą półazjatycką ciemnotą, z której dotąd nie wybrnęliśmy i bez poważnych starań wybrnąć nie zdołamy — chociaż mamy możliwość wybrnięcia, ponieważ masy ludowe nigdzie się tak nie interesują prawdziwą kulturą, jak u nas; nigdzie zagadnienia tej kultury nie są ujmowane tak głęboko i tak konsekwentnie, jak u nas; nigdzie, w żadnym kraju, władza państwowa nie znajduje się w rękach klasy robotniczej, która w swej masie doskonale uświadamia sobie swoje braki pod względem, nie powiem, poziomu kultury, ale pod względem piśmienności; nigdzie klasa robotnicza nie jest w takim stopniu, jak u nas, gotowa do ponoszenia tak wielkich ofiar w celu poprawienia swego stanu w tej dziedzinie i nigdzie takich ofiar nie ponosi.

Robi się u nas jeszcze zbyt mało, niezmiernie mało, aby przestawić cały nasz budżet państwowy na zaspokajanie przede wszystkim potrzeb elementarnej oświaty. Nawet w Ludowym Komisariacie Oświaty na każdym kroku napotykamy skandalicznie rozdęte etaty jakiegoś wydawnictwa państwowego, a brak wszelkich starań o to, żeby państwo przede wszystkim dbało nie o wydawnictwo, lecz o to, żeby miał kto czytać, żeby więcej było umiejących czytać i żeby działalność wydawniczą w przyszłej Rosji cechował większy rozmach polityczny. Wciąż jeszcze zgodnie ze starym (kiepskim) przyzwyczajeniem poświęcamy znacznie więcej czasu i sił kwestiom technicznym, w rodzaju sprawy wydawnictw, niż ogólnopolitycznej kwestii piśmienności ludu.

grażyna blo12-10-2005 11:37:45   [#16]
Lenin?
:))))
AnJa12-10-2005 11:51:08   [#17]

a nie do swego ogródka

O nadzorze:
Jeżeli uważnie przejrzymy etaty X to okaże się, że z tego punktu widzenia jest tam bardzo wiele etatów rozdętych i fikcyjnych, które należy skasować. W państwie można jeszcze bardzo wiele zaoszczędzić i należy zaoszczędzić na rozwój piśmienności ludu kosztem likwidacji wszelkich czy to zabawek  czy też instytucji, bez których jeszcze możemy i długo będziemy mogli, i musimy się obejść przy tym stanie piśmienności ludu

przyszłościowo o programowym wspieraniu oświaty na prowincji:
szczególną rolę powinny w tym odgrywać systematyczne wyjazdy na wieś, które należy planowo rozwinąć. Na takie przedsięwzięcia, jak te wyjazdy, nie szkoda pieniędzy, które na każdym kroku wyrzucamy niepotrzebnie na prawie że całkowicie związany z dawną epoką historyczną aparat państwowy.
beera12-10-2005 12:11:01   [#18]

Lenin!

ale jakze aktualny momentami

;-))))))

osia12-10-2005 15:41:01   [#19]
Serdeczne dzięki, szczególnie dla Piotra. Będzie z czego wybrać
Bas12-10-2005 16:01:27   [#20]

Ach!

Kopiowałam przemówienia ze łzami w oczach. Jak ja to w piątek powiem?!
beata29012-10-2005 19:05:02   [#21]
i ja też poproszę o owe przemówienia, w prawdzie na ten rok przygotowałam z tego co widać, ale na przyszły rok jak znalazł.
Konto zapomniane12-10-2005 19:53:24   [#22]
Czy ja mogę też prosić o przemówienia?
Majka12-10-2005 20:12:41   [#23]
Przecież macie w poście 13 :)))))
andrew13-10-2005 22:40:29   [#24]

dzieki

To prawdziwy hit na dzień  uczycielów - łza łzę mi wyciska ze śmiechu
Mysia M14-10-2005 23:04:11   [#25]

z góry dzięki...

Choć już po fakcie, to czy ja też mogłabym prosić?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]